Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 SB-800: Проблем.
Автор: etto   
Дата:   23-02-13 11:05

Здравейте.Отскоро имам проблем и се чудя каква може да е причината.Ето го и проблемът: Когато сложа светкавицата на камерата(Д90) и всеедно е отделена- опции като TTL BL въобще не се изписват и мога да използвам само ТТЛ,а когато използвам скорост над 1/200 и ми реже снимките,което е типично за светкавица,която е отделена (на слейв мод или със синхронизатор).Един вид пак има връзка с фотоапарата,имайки впредвид ,че светкавицата свети,но реже снимките и няма режимите за работа,които са достъпни само когато светкавицата е поставена на камерата.Не е от апарата,защото пробвах на друг Д90-същата работа,а отделно пробвах и с друга светкавица и не прави черна линия на снимките.Светкавицата я изпуснах един път преди 3 месеца,но си работеше идеално.
П.С. Светкавицата не е на режим Remote или нещо от сорта..

Отговори на това съобщение
 Re: SB-800: Проблем.
Автор: Krassy   
Дата:   23-02-13 11:09

Имаше една комбинация с копчета, която ресетваше светкавицата.
Направи същото и с фотото - двете зелени индикации до бутоните със задържане, виж в менюалите как се прави.
След ресет на двете ако продължава така... трябва да се търсят по сериозни причини, хардуерни...

Отговори на това съобщение
 Re: SB-800: Проблем.
Автор: marrio31   
Дата:   23-02-13 12:38

зачисти контакторите на светкавицата,дано е от това,но е възможно и нещо да се откачило при падането..

Отговори на това съобщение
 Re: SB-800: Проблем.
Автор: bOzo   
Дата:   23-02-13 13:48

На белия дифузер на SB-800 е отбелязано с коя комбинация се ресетва. Зачисти и пиновете на светкавицата (при извадени батерии.!)

Отговори на това съобщение
 Re: SB-800: Проблем.
Автор: etto   
Дата:   23-02-13 14:06

Ресетнах я,попочистих я..не че иманеше нещо за почистване,но същата работа.И апарата почистих,но светкавицата ,както казах, се държи по същия начин и на други апарати..Сега тия дни ще я занеса на профайлд и както винаги ще ми одерат кожата за 1 откачена жичка или едно разглабено винтче..

Отговори на това съобщение
 Re: SB-800: Проблем.
Автор: GenaDP   
Дата:   23-02-13 14:35

както винаги ще ми одерат кожата за 1 откачена жичка или едно разглабено винтче

Като не искаш да те дерат - научи се да си ги оправяш сам.

Отговори на това съобщение
 Re: SB-800: Проблем.
Автор: Nedyalkov   
Дата:   24-02-13 16:58

..а когато използвам скорост над 1/200 и ми реже снимките,което е типично за светкавица,която е отделена (на слейв мод или със синхронизатор)

това по-скоро е типично за човек дето не знае какво държи в ръцете си....

Отговори на това съобщение
 Re: SB-800: Проблем.
Автор: etto   
Дата:   24-02-13 21:53

Голям разбирач си,голямо нещо..

Отговори на това съобщение
 Re: SB-800: Проблем.
Автор: Nedyalkov   
Дата:   24-02-13 22:13

Вземи си прочети упътването към фотоапарата , и обърни внимание на скоростта на синхронизация със светкавицата...


Отговори на това съобщение
 Re: SB-800: Проблем.
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-02-13 12:03

Е, човекът пише, че камерата е D90.
Обаче пък от друга страна си прав, че може би е наистина добра идея да провери дали му е включена синхронизацията на скорости над синхронната - Bracketing/flash - AutoFP да е ON [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: SB-800: Проблем.
Автор: marrio31   
Дата:   25-02-13 12:32

той пише също,че е пробвал и с друга светкавица на неговото тяло и нямало проблеми, Nedyalkov -вярно си голям разбирач явно, виж прочети в книжката за high-speed sync using Auto FP [smile]



Публикацията е редактирана (25-02-13 13:04)

Отговори на това съобщение
 Re: SB-800: Проблем.
Автор: etto   
Дата:   25-02-13 20:32

И аз се чудя какви ги говори тоз'... Всичко по камерата е както трябва и найстройките са точни.Утре предполагам ,че ще я дам да я видят в профайлд,макар че всъщност и така мога да я ползвам..Благодаря ви все пак и благодаря на Недялков за спама.

Отговори на това съобщение
 Re: SB-800: Проблем.
Автор: qavkata   
Дата:   27-02-13 12:04

ако е ресетната свткавицата, проблема е във конекта с апарата, имам 4 тела д90 и мой прави проблем с едното тяло, но когато е включена и гонаправи, вадя и я слагам пак и се оправя.

Отговори на това съобщение
 Re: SB-800: Проблем.
Автор: jivkojj   
Дата:   27-02-13 12:51

Опитай също да изчистиш контактните площадки на обувката.
Аз не слагам тапата, когато няма светкавица. Когато сложа светкавицата, направо направо полудява - кога светка, кога не, не експонира правилно, не мести зума на рефлектора и т.н. Тогава вадя светкавицата, чистя контактите, пак обратно и всичко е ОК.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »