Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 С DSLR на стадион
Автор: Capolavoro   
Дата:   20-02-13 17:32

Прочетох на няколко места, че на футболни стадиони, концерти и други подобни събития не се допускат хора с DSLR.
Имайки предвид, че чужденците са масово с подобен род апарати, за мен това е някакъв неверен слух, запознати има ли по този въпрос?

Отговори на това съобщение
 Re: С DSLR на стадион
Автор: mboy   
Дата:   20-02-13 19:12

на почти всички концерти не пускат с DSLR не само в България, но и в Европа и САЩ

Отговори на това съобщение
 Re: С DSLR на стадион
Автор: lion4e   
Дата:   20-02-13 20:37

Да, с ДСЛР няма да те пуснат но с компактен турбосапунер с 30X зуум ще влезеш на концерта[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: С DSLR на стадион
Автор: juslen   
Дата:   20-02-13 20:44

Вземи си един NEX с 18-200mm под наем и няма да имаш ядове-не прилича изобщо на DSLR а е със същото качество на картинката [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: С DSLR на стадион
Автор: realnoncho   
Дата:   20-02-13 21:56

Не пускат, специално на мачове не знам от какво ги е страх...

Отговори на това съобщение
 Re: С DSLR на стадион
Автор: BonoVox   
Дата:   20-02-13 22:41

Аз съм влизал с дслр на стадион Берое, беше със завинтен китак 18-55, в чанта. Само бях попитан какво има в чантата и я провериха. Ченгето каза: "хубав апарат, ай влизай". Е ако си със някоя базука отпред може и да не те харесат :D

Отговори на това съобщение
 Re: С DSLR на стадион
Автор: realnoncho   
Дата:   20-02-13 22:54

Говорим за някое дерби, особено ако си в сектор с агитка...

Отговори на това съобщение
 Re: С DSLR на стадион
Автор: spiritch   
Дата:   21-02-13 05:18

Аз съм влизал на Veltins-Arena и Emirates stadium и нямаше никакви проблеми, не знам дали е така обаче за концерти.

Отговори на това съобщение
 Re: С DSLR на стадион
Автор: bleki1   
Дата:   21-02-13 08:03

На мачове няма проблеми. На концерти-зависи от организаторите. В повечето случаи-не.

Отговори на това съобщение
 Re: С DSLR на стадион
Автор: compur   
Дата:   21-02-13 09:57

няма мое, няма твое - всичко е берое! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: С DSLR на стадион
Автор: Capolavoro   
Дата:   22-02-13 16:47

Аз с моята техника D3100 + kit не мога да закарам до пистата, какво остава до играчите, не виждам от какво ще се страхуват, ама ходи им обяснявай, че този апарат няма кой знае какъв зум. По-скоро го взимам, за да се снимам на стадиона, а не да правя портрети на футболистите.

Писах на официалния сайт на планирания стадион и няма отговор [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: С DSLR на стадион
Автор: ilcoin   
Дата:   22-02-13 17:13

Ти не може да закараш, ама да щракаш с малката светкавичка можеш. Или с голямата, щото си чел че на тъмно така се прави.

И затова, като станете една тумба ентусиасти, мъчещи се да се набутат където може и не може и да щракате като за последно, ще започнете да пречите. А това е лошо и за останалите зрители, и за играчите/музикантите.

Понеже аз съм виждал страшни изпълнения. Как една лелка се мъчеше с 35мм твърд обектив и светкавичката, или на хоров концерт как един ентусиаст праскаше с 2 големи светкавици едновременно на пълна мощност. Явно му беше тъмно на човека, ама като те завари с това нещо в очите, после даваш 2 минути заето и покрай нотите ти плуват зелени петна ....

Затова на сериозните събития си има акредитация и определени места за снимане. Все пак, хората не отиват на фото-цирк и събитията не се провеждат, за да има къде и какво да снимаме. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: С DSLR на стадион
Автор: krist   
Дата:   22-02-13 17:41

и с турбосапунер връщат. интересно дали с безогледалка може да се вмъкне човек на Депеш примерно - струва ми се, че и тая кауза е безнадеждна? иначе освен това с блескачивките има и още един момент - има концерти с много тихи пасажи на музиката или моменти, в които е почти абсолютно тихо - щракането тогава е крайно нежелателно, особено, ако концертът се записва официално на аудио. тая година на Джаз+ имаше една кака с възкъса коса, канонче, и монопод, която си умираше баш в такива тихи моменти да плющи.. преди 2-3 години имаше един друг такъв хубавец, един път седеше баш до мен и аз щях да потъна в земята направо, щото за околните едва ли беше ясно кой от двамата се изявява, а на него идваха няколко пъти да му правят забележка..


Отговори на това съобщение
 Re: С DSLR на стадион
Автор: comorex   
Дата:   22-02-13 17:43

В селската група даже се радват, като видят някого с фотоапарат. Това мотивира футболистите двойно. [smilie5]
Там такива преплитания между ръце и крака можеш да запечаташ, каквито в А група никога не могат да се получат. Пък и редовно можеш да случиш на екшън със съдията. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: С DSLR на стадион
Автор: Gamma   
Дата:   23-02-13 11:23

Не съм фотограф, но на няколкото (всъщност са си доста [smilie5] ) събития (концерти), на които съм ходил изрично беше забранено внасяне на фотоапарати със сменяеми обективи. При това положение NEX-овете не вАжат. [smilie3] Разбира се, "правилата" за простосмъртните не се отнасят за акредитираните фоторепортери. Въпреки това повечето изпълнители имаха изискване "First 3 Songs no Flash" и е разбираемо. Не ми се мисли какво е усещането 10-тина фотографа да плющят от няколко метра с големите светкавици [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: С DSLR на стадион
Автор: arris   
Дата:   23-02-13 12:18

Светкавиците са абсолютно забранени не само за първите три песни,а за целия концерт. Както и внасянето на ДСЛР апарати.

Без да съм фото-репортер съм имал възможност да заснема доста концерти. Стига да имаш нужните приятели фото-бадж се получава без особен проблем. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: С DSLR на стадион
Автор: alextodorov   
Дата:   23-02-13 14:33

Според моя опит на стадион няма никакъв проблем,най-големия мач на който съм снимал беше Партизан-Звезда миналата година мерките за сигурност бяха мнооого сериозни и не ми направиха проблем да вляза с Д90 и токина 50-135 и 11-16 плюс фото чанта.

Отговори на това съобщение
 Re: С DSLR на стадион
Автор: Capolavoro   
Дата:   25-02-13 15:57

Получих официален отговор от стадиона и ме уведомиха, че е забранено с такъв клас апарати да се влиза.[smilie11] Явно ще се наблегне на семките и псувните [smilie18]

Иначе по-сериозно, доста лоша новина, имайки предвид, че заради подобни събития си купих апарата. [smilie21] [smilie21] [smilie21]



Публикацията е редактирана (25-02-13 16:06)

Отговори на това съобщение
 Re: С DSLR на стадион
Автор: BonoVox   
Дата:   25-02-13 16:31

нищо не си изгубил....и без това като снимаш от трибуните, гледната точка не е добра.....друго си е от тъчлинията, но там се иска акредитация

Отговори на това съобщение
 Re: С DSLR на стадион
Автор: OIM   
Дата:   25-02-13 16:54

А пита ли на какво основание ти забраняват ? Как е регламентирано това ? Закон ? Наредба ?


Отговори на това съобщение
 Re: С DSLR на стадион
Автор: Capolavoro   
Дата:   25-02-13 21:00

Не продължих дискусията, защото им отне 1 седмица да ми отговорят на предното писмо и сметнах, че е излишно.

Ето им го краткия отговор: "Регламентът на стадиона не позволява влизането по време на среща с голям апарат, например рефлексен или модела, който сте посочили".[shtrak]



Публикацията е редактирана (25-02-13 21:00)

Отговори на това съобщение
 Re: С DSLR на стадион
Автор: Aleksandr   
Дата:   25-02-13 21:20

Аз на Пърпъл в София влязох с едно никонче П 2000 и щраках през цялото време, не направи впечатление никому, на Джон Лорд в Пловдив се явих с един Оли С 7070 WZ - около мене яко снимаха с турбосапунери, пак в Пловдив на античния на един международен фолклорен фестивал отидох с КМ 7Д - яко парче с два обектива и пак нямаше забележки, докато на второто идване на Ричи Блекмор и неговата в София, бях с един съвсем миниатюрен сапунер и на няколко пъти идва охраната да ме предупреждава, дори и на биса един дойде и ми каза, че не било добре да ми го прибере на финала...
Като си купиш билет и на него изрично пише, че не може, вземи най-дребния сапунер...:))


Отговори на това съобщение
 Re: С DSLR на стадион
Автор: Aleksandr   
Дата:   25-02-13 21:24

А да добавя, че съм снимал на доста мачове от В група, след питане на клубното ръководство, те пък като ти видят големичкия обектив, се чувстват поласкани от вниманието...:))

Отговори на това съобщение
 Re: С DSLR на стадион
Автор: Capolavoro   
Дата:   17-06-13 12:45

А положението на Арена Армеец по време на волейболен мач какво е? За сектор А23 имам билети и ми се иска да си взема апарата да се нащракаме преди срещата.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: С DSLR на стадион
Автор: OIM   
Дата:   17-06-13 13:02

Ако си с дете , буташ д3100 в ръцете му и няма проблем Ще го помислят за детска играчка ...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »