Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Нощни снимки на хора
Автор: jellyfish1   
Дата:   19-02-13 21:59

http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/859548_412755485485053_351383779_o.jpg
Причината за тази тема е факта че според мен тази снимка е малко недоосветена ... но дори и да сложа статив ида удължа експозицията - хората и обектите ще излизат замазани .... някой може ли да ми предложи решение на проблема в тази ситуация


Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки на хора
Автор: qpalzm   
Дата:   19-02-13 22:10

Попринцип се снима на висока скорост и отворена бленда.....Ако се налага може да повишиш светлочувствителноста.Няма как в тези обстоятелства да се поддържа безупречно рязък образ.



Публикацията е редактирана (19-02-13 22:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки на хора
Автор: io_bs   
Дата:   19-02-13 22:19

Ползвай светкавица. Тя ще „замрази“ обектите в близост до теб дори и да снимаш с по-бавна скорост (1/20 или 1/30 например).

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки на хора
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-02-13 23:46

На 6400 ИСО и бленда 2.8 нямаш проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки на хора
Автор: slav4cho   
Дата:   20-02-13 03:02

присъствал си на уникален момент

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки на хора
Автор: jellyfish1   
Дата:   20-02-13 09:04

При 6400 ИСО остротата на образа все едно съм снимал с телефонa си. А бленда 2.8 не знам дали просто нямам такъв рейндж на настройката или на режима на който снимам не ми позволява да я намаля до толкова.... ... със светкавицата (тази на тялото) се получават снимки само на много близки обекти (поне при мен), а аз исках да с види че цялата алея до където се виждаше беше пълна с хора и знамена.... на ИСО100 и 4-5 сек щеше да се освети като хората,обаче всички хора щяха да са мъгла ......

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки на хора
Автор: iasen2   
Дата:   20-02-13 09:57

бленда 1.8, 1.4 няма ли да ти свършат работа :) ще фокусираш ръчно някъде по надалече , а размазаните по наблизко ще бъдат като ефект :) .

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки на хора
Автор: GOSPODIN   
Дата:   20-02-13 10:11

Знаеш, че няма как да замразиш хората 4-5сек, за това единствения ти шанс е да снимаш на високо исо и по-отворени бленди. Ако апарата ти не позволява качествено високо ИСО и обектива ти е китак, ще трябва да ъпгрейднеш и двете, за да постигнеш целта си.

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки на хора
Автор: BonoVox   
Дата:   20-02-13 10:51

то не случайно репортерите са с full frame тухли



Публикацията е редактирана (20-02-13 10:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки на хора
Автор: realnoncho   
Дата:   20-02-13 11:04

А бленда 2.8 не знам дали просто нямам такъв рейндж на настройката или на режима на който снимам не ми позволява да я намаля до толкова.

Това изречение говори, че не си много наясно че максималния отвор на блендата е функция на обектива. Освен това не си писал на какви настройки е снимана тази снимка която показваш - бленда, ISO, скорост... А другото е, че ако направиш така че всичко да е по-светло, там където е светнало(лампи и т.н.) ще изгори в примерната снимка която си дал [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки на хора
Автор: mcnicko   
Дата:   20-02-13 12:26

Само на мен ли ми изглежда нормална снимката. Предава си атмосферата както трябва. Не е нужно винаги нощните кадри да изглеждат като дневни или да са свръх светли. Малко може да се бутне в обработката, но толкова.

Вижда се, че шествието е вечерта, виждат се светлините, вижда се че има много хора. Не виждам къде е проблема?

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки на хора
Автор: iasen2   
Дата:   20-02-13 12:44

Най-добре с филмова средноформатна камера :) Ще стане муцка :)
Иначе сериозно - сцени с голям динамичен обхват се снимат с камери с голям динамичен обхват . Затова има фотографи които снимат на филм.



Публикацията е редактирана (20-02-13 12:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки на хора
Автор: name1993   
Дата:   20-02-13 16:02

Да, понеже повечето филми имат огромен динамичен обхват и висока светлочувствителност без цена, а пък да не говорим за точното предаване на цветовете (ако е цветен) или на черно-бялото (в реални съотношения). А Sony A57, който вероятно е ползвал, има достатъчно - 12,5-13 ev стопа динамика и почти безшумно исо докъм 800 увеличение.
Да ползва светкавица... Той портрети ли снима или репортаж.
Снимката да изглежда нормално - бандинг, шум, пикселизиране/прешарпена (може и да е от сайта, в който е качен, фейсбук ли, какъвто е там), килната настрани, странен флейър, недоекспонирана и с прегорени highlights. Но си прав донякъде - репортажът не винаги позволява правилно изпълнени технически изисквания (в случаят - не мисля, че е автора е направил нещо друго освен да повдигне камерата и щракне).
Както казаха по-горе - фф апарат, голяма бленда, високо исо, късофокусен обектив.



Публикацията е редактирана (20-02-13 16:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки на хора
Автор: rebbelx   
Дата:   20-02-13 20:06

От начина по който е заден въпроса, става ясно, че авторът на темата не е особено наясно с основните правила и закономерности при снимане...Няма как да снимаш посред нощ от ръка, динамична сцена и да използваш стойности, като ISO 100 ...
Без да се засяга-съветвам да попрочете как влияят върху снимката основните параметри - скорост, бленда и светлочувствителност.

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки на хора
Автор: iasen2   
Дата:   20-02-13 21:15

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/781120480002.html

муцка за нощни снимки :) и апаратче за 100-200лв от базара и си в в джаза :)
даже е и фулфрейм:)



Публикацията е редактирана (20-02-13 21:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Нощни снимки на хора
Автор: metodiev_martin   
Дата:   20-02-13 22:59

Ей, какви уникални снимки имаше едно време от протестите от 90-те! Жалко, че са някъде в архивите... Ако се сещате за линк към такива снимки - давайте.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »