Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Защо е толкова евтин този обектив?
Автор: sonda   
Дата:   14-02-13 23:10

Поради що цената на тази Сигма е няколко пъти по-долу от аналогичния Никор?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо е толкова евтин този обектив?
Автор: BW   
Дата:   14-02-13 23:14

Щото е Сигма !!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо е толкова евтин този обектив?
Автор: exobexo   
Дата:   14-02-13 23:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо е толкова евтин този обектив?
Автор: stoikovv666   
Дата:   14-02-13 23:19

ми така де! що тъй тогава!?[smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо е толкова евтин този обектив?
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-02-13 23:26

Причините са качеството на обективите на Сигма.

Под-качество да се разбира:
-Оптическо качество
-Механично качество

Някой обективи макар и рядко са добри колкото аналогичните на Никон и Никкор. Някой дори са по-добри от тях. Болшинството са по-зле.Но това е оптическото качество.

Сигма имат слабо механично качество. Аф-мотори,Стабилизации,покритие,сглобка и тнт.


Като цяло не виждам ,защо един любител изцяло да не снима с обективи сигма или поне добрите от тях.

За професионална работа не бих правил компромис. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо е толкова евтин този обектив?
Автор: sonda   
Дата:   14-02-13 23:29

За 24-70/2.8 става въпрос??

Отговори на това съобщение
 Re: Защо е толкова евтин този обектив?
Автор: sonda   
Дата:   14-02-13 23:32

Естествено,че не очаквам да извади картинката на никорския обектив,но въпроса е в каква граница е компромиса,т.е като е три пъти по-евтин,дали е три пъти по-лош??

Отговори на това съобщение
 Re: Защо е толкова евтин този обектив?
Автор: Tonidi   
Дата:   14-02-13 23:35

Не, никора е 3 пъти по-добър, имам ги и двата

Отговори на това съобщение
 Re: Защо е толкова евтин този обектив?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   14-02-13 23:44

Евтини, ама не и в България.
Пример

обектив Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC Macro OS HSM - тука 950лв - ebay - 369 $

Отговори на това съобщение
 Re: Защо е толкова евтин този обектив?
Автор: sonda   
Дата:   14-02-13 23:52

Tonidi Значи си има пропорционална зависимост!105 макрото е на цената на Никора обаче...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо е толкова евтин този обектив?
Автор: dragoifevzialii   
Дата:   14-02-13 23:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо е толкова евтин този обектив?
Автор: sd   
Дата:   15-02-13 00:05

за стария или за актуалния модел Сигма питаш? Стария е 24-70/EX DG Macro, актуалния - Sigma 24-70/2,8 IF EX DG HSM и е много добър оптически. Сравнявали сме ги с никора - разликата е, че апарата не познава Сигмата и не крие автоматимно аберациите, винетирането и другите оптически дефекти, докато при никора можеш да ги видиш ако отвориш файла с роу конвертора на фотошопа. Но актуалния модел на Сигма си е скъпичък - сега в промоция е 1549 лв, а нормалната му цена е 1899 лв.

методиев - къде го намери тоя стар модел 17-70 на тази безумна цена![smilie10]

Сега новия е 899 лв. с ДДС, а тоя е в разпродажбите за по 600-700 лв.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо е толкова евтин този обектив?
Автор: sonda   
Дата:   15-02-13 00:28

За старя става въпрос!А относно роу файловете-отварям си файловете от д7000 и 18-105 и ни винетиране,ни дефекти други има[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо е толкова евтин този обектив?
Автор: dragoifevzialii   
Дата:   15-02-13 01:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо е толкова евтин този обектив?
Автор: sd   
Дата:   15-02-13 09:55

Стария 24-70 не е лош отптически като за обектив на над 10 години. Първата версия е още от деветдесетте години на миналия век. След това го оптимизираха за работа с цифрови тела, но

А винетирането и омекването на образа по периферията при обектив покриващ фул фрейм сензор можеш да видиш само при фул фрейм камера. С 18-105 и Никон Д7000 не знам как е - от една страна това е DX обектив. От друга може да е с по-добра оптическа конструкция, може и никона и никонския софтуер ако си отваряш роу файловете с него, да си знаят дефектите на обектива и да ги оправят софтуерно, както установихме и при мене с никора 24-70. От трета страна по лесно се конструират обективи покриващи по-малък размер на сенозра.

та общо взето говоирш за обектив на повече от 10 години. Е нормално е да е евтин.

Ако ме питаш мене, ако ще караш дълго време с Д7000, потърси си светлосилен обектив за APS-C размер на сензора - сигма 17-70 примерно, никор 17-55 и др.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо е толкова евтин този обектив?
Автор: sonda   
Дата:   15-02-13 10:02

Естествено,че ще се стремя към светло късо варио,но сега съм на вълна 70-200/4 Никорчето,та трябва първо да се справя с тази параноя[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо е толкова евтин този обектив?
Автор: JohnyWalker   
Дата:   15-02-13 11:44

Мисля че новата сигма 50-150 ф2.8 е по-добрия избор за DX, имах 70-200 ф2.8 Никор и определено идва дълъг на 200 и бая тежък [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо е толкова евтин този обектив?
Автор: sonda   
Дата:   15-02-13 11:58

Е как ти идва дълъг на 200??Той си има и 2.8[smilie8] или за габаритите говориш?Тази Сигма е интересна..2000 лева,покрива различно разстояние спрямо 70-200,няма 200,но пък има 50[smile] ,и е на 2.8!Ти снимал ли си с нея?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо е толкова евтин този обектив?
Автор: fotorafi   
Дата:   15-02-13 12:56

Аз имам излишна SIGMA AF 2,8/28-70 mm EX DG за НИКОН. Винаги големите фирми държат да са на високи цени... Но съм забелязал, че не винаги високата цена е гаранция за съответното качество. Зависи и от къде е купен,данъци, такси.
Моята СИГМА е купена от Сигапур. При закупуването на 3 комплекта служебни апарати,обективи, аксесоари, платени кеш...собственикът на магазина е дал този обектив на ниска цена,почти подарък. Търговски жест ...
Затова цената и е 300 лв[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо е толкова евтин този обектив?
Автор: Digitalgab   
Дата:   15-02-13 14:19

Причината не е в разни легенди за качеството, а в това, че Сигма произвеждат почти само обективи и са специализирани само в това.
Това им позволява да намаляват разходите и евентуално цените. За разлика от Сони, например, които произвеждат какво ли не, и влагат големи пари в research&development, което води до оскъпяване.



Публикацията е редактирана (15-02-13 14:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо е толкова евтин този обектив?
Автор: koev   
Дата:   15-02-13 14:30





Публикацията е редактирана (02-06-13 15:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо е толкова евтин този обектив?
Автор: sonda   
Дата:   15-02-13 15:04

Не съм мислил засега да махам 18-105..търся дълго варио,светло и остро...което да не сменявам през 3 месеца!Просто обичам да купувам техника от магазина,нова и по-скъпа,за да не остарява морално бързо!Затова съм си поставил за цел да купувам качествени стъкла/може и едно на година/,вместо хаотично да се пълня с посредствени обективи!А относно робуването на марки-сигурен съм,че е глупаво,освен ако няма своето логично обяснение!Голяма част от колегите твърдят примерно,че Сигмите трудно се 'разбират' е никонските тела и искат калибрация!По тази причина не мога да съм сигурен в такъв обектив за моето тяло,съдейки от ревюта!Това е причината,поради която подхождам с недоверие!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо е толкова евтин този обектив?
Автор: koev   
Дата:   15-02-13 15:09





Публикацията е редактирана (02-06-13 15:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо е толкова евтин този обектив?
Автор: sonda   
Дата:   15-02-13 15:39

[smilie18] Не се бях замислил върху това.Наистина злоупотребявам с удивителните![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо е толкова евтин този обектив?
Автор: sd   
Дата:   15-02-13 16:00

Голяма част от колегите твърдят примерно,че Сигмите трудно се 'разбират' е никонските тела и искат калибрация!

Подобно твърдение можеш да чуеш и от снимащите с Канон. Това, че само обективите на Сигма имат нужда от калибрация си е направо градска легенда, съчинена от робуващите на марките. Добро и логично обяснение на причините поради които се налага калибрацията можеш да прочетеш ТУК

(На равни интервали от време се налага да го пускам тоя линк [cool] )

А и да не мислите, че Канон и Никон измислиха микроаджъстмънта, за да могат бедните узери да си купуват по-евтините обективи на Сигма вместо техните оригинални и скъпи обективи. Да ама не - започнаха да слагат опцията за настройка на фокуса в камерите си, понеже имат абсолютно същите проблеми и със своите обективи.



Публикацията е редактирана (15-02-13 16:00)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »