Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: GenaDP   
Дата:   13-02-13 08:36

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: prisonbreak   
Дата:   13-02-13 08:37

?

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: GenaDP   
Дата:   13-02-13 08:37

Явно е станало модерно да се задава този въпрос.

Е, питането ми е към питащите - какъв отговор очаквате? Че техниката е падала три етажа по стълбите, и затова бързам да се отърва от нея? Даже и така да е, дали ще го кажа на евентуалния купувач?

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: prisonbreak   
Дата:   13-02-13 08:41

Защото всеки купувач на 2-ра ръка техника, има притеснения. Аз лично не ведъж съм попадал на неизправна техника.Няма се много доверие на продавачите.

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: GenaDP   
Дата:   13-02-13 08:46

Като нямате доверие на продавачите, защо очаквате, че чистосърдечно ще си признаят за дефекти на предлаганата стока, които не са описали в обявата?

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: prisonbreak   
Дата:   13-02-13 08:57

Гена, все пак мисля че е по-коретно да се пишат дефектите...Лично мое мнение.
То като се замислиш , се получава нещо като полкупката на автомобил втора ръка....
Гледаш го лъскаво, и след 1000км , малееее. Бегай далеко.
За това. Купувайте си нова техника....

По-добре за мен лично е да събера повечко за ново...
Но идва и следващия момент. За 300лв тяло, неква какво да дириш....

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: Rand   
Дата:   13-02-13 09:04

Стар Canon FF апарат, например 5D -1200лв, нов Canon FF апарат, например 6D - 4179лв. Не са малко парички за събиране в случая. Иначе новото си е ново, но като те подгони ЕРП-то и трябва да се търси алтернатива.

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: prisonbreak   
Дата:   13-02-13 09:11

Да бе, нота 5D на 400 000 кадъра, сменян затвори и т.н. който не се казват, и като ми изпляскат обява от сорта на D700 на 27456 кадъра...за 2400лв... Ееее, благодаря.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода -
Автор: mcnicko   
Дата:   13-02-13 09:11

2-3 пъти на точно този въпрос съм получавал неясни отговори. Да вярно е, че всеки може да каже "събирам пари за ново" или "отказвам се да снимам", някой продават и защото им трябват парите. Когато зададеш въпроса и получиш нещо смотолевено на 2 на 3 без ясна представа защо се продава, то човек може да очаква евентуални проблеми със стоката.

Наистина не е гаранция, но не мога да разбера какво ти пречи въпроса? Демокрация е, ще си питаме каквото си искаме. Аз лично причините за продажбите си ги пиша в обявата ако продавам нещо - по-лесно.

prisonbreak - за 300, за 1000 или за 2000 - няма значение, трябва да се описват дефектите и стоката да отговаря на описанието.

П.С. Веднъж на тоя въпрос получих отговр - "Ми то си е моя работа", аз пък отговорих - "Като си е твоя работа, продавай си го още", въпреки разпространението на въпроса, доста хора реагират неадекватно на него, когато продават стоката заради някой скрит дефект.



Публикацията е редактирана (13-02-13 09:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: GenaDP   
Дата:   13-02-13 09:26

Причината за продажба във всички случаи е една и съща - искам да продам въпросното нещо.

Ако подобен отговор не ви задоволява, можете да си избирате от следните версии:
- тъщата пукна, събирам пари за махагонов ковчег
- сметката за ток е огромна, трябват ми пари, за да я платя
- сменям системата
- ще си купувам по-скъп/по-нов модел
- сбирам за подарък на алчна любовница/любовник
- трябват ми пари за марково куче
- блъснах колата, трябват ми пари за ремонт
- сменям хобито, отказвам се от фотографията
и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода -
Автор: GenaDP   
Дата:   13-02-13 09:32

въпреки разпространението на въпроса, доста хора реагират неадекватно на него, когато продават стоката заради някой скрит дефект

Верно ли? Да не се занимаваш с психоанализа през свободното си време? [smilie18]

Аз пък ще ти река, че ако реша да разтикам нещо повредено, със сигурност ще напиша някоя сърцераздирателна история,звучаща адски правдоподобно.



Публикацията е редактирана (13-02-13 09:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: mcnicko   
Дата:   13-02-13 09:34

Както казах по-горе - възможно е човек да излъже. В много от случаите обаче когато се разговаря по телефона, често се случва човека насреща да измърнка нещо като му се зададе въпроса, ако е некоректен.

Пак питам - не е ли право на купувача да си пита каквото иска? Май все още живеем в демократична държава(поне до някъде)

Все повече почвам да се чудя какво пушите в тоя форум... То май не е само във форума де, явно в цялата държава се пуши нещо.

Като не ти харесва въпроса - не го задавай, като не ти харесва да отговаряш - не отговаряй. Въпроса е там, че това е просто още един механизъм човек да се предпази - не винаги е сигурен, но понякога помага...


П.С. А още е едва сряда...

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода -
Автор: GenaDP   
Дата:   13-02-13 09:40

За право да питате - имате го. Питането ми е какъв е смисълът от подобни въпроси...



Публикацията е редактирана (13-02-13 09:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: serjy   
Дата:   13-02-13 09:53

излъжи ме сладко, сладко ...

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: prisonbreak   
Дата:   13-02-13 09:57

"Каква е причината за продаьба" <> "Каква е причината за покупка" [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: mcnicko   
Дата:   13-02-13 10:00

И аз отговорих 2 пъти - oще един начин по който човек може да провери дали не се опитват да го метнат. Не работи винаги, но понякога помага, особено ако човек има вече съмнения за продавача и стоката.

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: GenaDP   
Дата:   13-02-13 10:06

Ахам. Оня, дето ти е казал, че си е негова работа що продава - явно е предлагал развалена стока. Гениално!

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: moketa   
Дата:   13-02-13 10:12

Ако съдя по описанието на продавачите, най-честата причина за продажбата е забравено съществуване на стоката, като например:

"стоката е на 10 години, но въобще не е използвана последните 9"
или
"стоката от 10 години си стои в шкафа.."

Човек остава с впечатлението, че мнозина си купуват някаква техника, затварят я в накое скришно място и един ден случайно я намират.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: mcnicko   
Дата:   13-02-13 10:13

Не, просто имах други съмнения относно продавача, това беше последната капка в морето когато ми го каза. Пак казвам - не е основното нещо, но определено може да наклони везните при други съмнения.

А аз да питам, пак на тоя принцип - защо те дразни тоя въпрос?

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: GenaDP   
Дата:   13-02-13 10:19

Щото си е лично моя работа защо продавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода -
Автор: lion4e   
Дата:   13-02-13 10:29

Колеги, моля за малко благоразумие, защо толкова много обичате типичната българска черта да се гледа в чуждата паница в търсенето на сеир[smilie11]. Хората са различни, продават и купуват по какви ли не причини всякакви стоки и услуги. Не е лошо да попиташ съвсем приятелски колегата какви са намеренията му след продажбата и ще ти стане горе долу ясно какви са подбудите му за продажба. Шанса за некоректност е със знак равенство от 2 те страни на сделката. Попадал съм на толкова некомпетентни купувачи, че ме е хващало страх да изпращам техника до тях с опция за тест, освен това често има разминавания в очакванията, т.е чел си по ревютата едно а то се оказва друго като ти попадне техниката в ръцете и се започва едно звънене по телефона по всяко време на денонощието, в рамките на 1-2 седмици, ама това защо е така, ама това не работи ( !!!не зная как се пуска!!!)...и ти се чувстваш виновен едва ли не за продажбата[smilie9]. Друг случай пращам аз обектив който е работещ, след 2 дни се звъни има проблем той се развива сам...е не знам какво е правил но направо ток протече по вените ми! Да при заключване на обектив сигма и яростно напъване да се върти ринга това се получава, искаше да ми го връща ама не беше познал! И аз бях некоректен 1 път когато ме питаха причината за продажба и аз премълчах скритият дефект на 20Д, заради който го продавах, след като го бях споменал на 1-2 желаещи и те се отказаха, но накрая най-нагло го продадох на една жертва[smilie5]. Продадох го заради малкият му екран, жената като е с мен иска да види всяка снимка и се кьорави на малкото екранче и мрънка, та за това го продадох, и затова 2ма се отказаха след като им го споменах[smilie5].

Винаги има шанс за скрит дефект, винаги има шанс продавача да премълчава нещо, пък и колко мизерии може да има от страна на купувача....застраховка няма никога.

Подсъзнателно моята теза е продиктувана от факта, че колкото пъти съм купувал техника съм попадал на коректни колеги и не съм имал проблеми, а за сметка на това няколко пъти след продажбата на читава техника съм попадал в подобни на гореспоменатите случай.



Публикацията е редактирана (13-02-13 10:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: vaskoto1   
Дата:   13-02-13 10:48

причина за продажбата винаги пиша в моите обяви!
за въпрос-не знам колко има смисъл да се задава, но написано в обявата, поне за мен, увеличава доверието към човека в моите очи. отделно, ако го прочета в обява мога да си създам впечатление, което после, при огледа, да потвърдя или отхвърля за себе си...
та така.

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: BonoVox   
Дата:   13-02-13 10:53

какво значение има защо се продава?!? [smilie11]

Независимо от причината, имаш едни 15 минути пред куриера да тестваш всичко, което купуваш...оптика, АФ, козметични и механични повреди....време бол за елементарно запознат човек,.... за това време дори може да прехвърлиш снимки на компютъра за да видиш и матрицата дали е чиста

какво ме интересува причината, така или иначе продавача не го познавам и му нямам доверие и ще проверя всичко при всяко положение

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: vanquished   
Дата:   13-02-13 11:05

BonoVox [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода -
Автор: mcnicko   
Дата:   13-02-13 11:11

GenaDP, щом не искаш, не отговаряш. Пак казвам - това само по себе си не вярвам да спре някой колега да купува, трябва да са поне няколко неща, че и това да окаже влияние.

Трябва да се съгласите обаче, че на човек регистрирал се преди 2 дни за да пусне само една обява и да избяга, особено когато продава стока със съмнително качество, лоши снимки и кофти описание такъв въпрос не е излишен. А защо да не си спестим едно разкарване до еконт и загуба на време?

Ако не е на свръх промоционална цена и не е нещо което се намира адски трудно - един разговор с продавача може да ме откаже да купувам от него. Редно е да се даде нормално описание при положение, че искаш пари за нещо. Горния въпрос не е част от него, но е хубаво да го има и би помогнал за сделката.

Много често продавачите, включително и аз когато съм продавал нещо, си казват причина за продажбата и без да ги питат.

П.С. Ако обявата е подробна с хубаво описание и качествени снимки изобщо няма да ми дойде на ум да питам защо се продава. Тоя въпрос обикновено изниква когато има някакво съмнение по стоката. Явно има колеги които го задават "по default", на мен лично не ми се е случвало...



Публикацията е редактирана (13-02-13 11:13)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »