Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: prisonbreak   
Дата:   13-02-13 16:54

Колко точки ползвате? Защо са нужни 51 точки? Каква точно е ползата от 51. Аз в 90% от случеите ползвам 1 централна.

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: Mogila   
Дата:   13-02-13 16:55

Аз в 100% от случаите ползвам 1 централна:)

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: mcnicko   
Дата:   13-02-13 17:00

Аз пък имам 11 и си ги ползвам всичките [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: alphatier   
Дата:   13-02-13 17:11

Mogila ми то ние с тва 5D и да искаме няма друга точка дето да можем да ползваме [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: Mogila   
Дата:   13-02-13 17:21

Е не е от това:) И Никон д300 съм имал и 40Д и пак съм си бил на централна. Просто така съм свикнал.

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: hotsnail   
Дата:   13-02-13 17:22

Малко по циничен начин да се зададе този въпрос е

Effects on AF accuracy when moving from 12 through 24 to 36 MPs on full frame sensor

А ти вероятно питаш "Ще се мина ли с Д600 заради малкото зони?".

да го кажем направо тази година верния отговор е 61 или 19+102

ПП За инфромация дори не ми е ясно защо слагат централни зони..никога ползвам централна. Най-добре са безогледалните - ако искаш и в ъгъла може да фокусира



Публикацията е редактирана (13-02-13 17:29)

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: kvakioh   
Дата:   13-02-13 18:00

Ако е за Канон, има там едно писание от самият производител, където се обяснява за крос точките, фокуси, мокуси и т.н. Написано е след дълги години опит, има си мнения и части от хора, които участват в производството и опита на системите.
Това за 90%...според мен 97, дори 99 си снимат централно.

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: io_bs   
Дата:   13-02-13 18:04

Аз винаги ползвам една... която ми е най-удобна [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: Tantris   
Дата:   13-02-13 18:14

Питайте Мечо Пух[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: insofia.net   
Дата:   13-02-13 18:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: alphatier   
Дата:   13-02-13 18:59

То е ясно,че повечето ползваме по една [smilie5] ,ама е добре да има повече от една,която да работи както трябва,защото си е мъка да фокусираш и прекомпозираш постоянно,особено на бленди като 1,4 1,6 1,8.[smilie6]



Публикацията е редактирана (13-02-13 19:00)

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: Emoxide   
Дата:   13-02-13 19:30

alphatier: "ама е добре да има повече от една,която да работи както трябва,защото си е мъка да фокусираш и прекомпозираш постоянно,особено на бленди като 1,4 1,6 1,8"

[smilie24]

аз винаги искам да имам адекватни странични точки.
Една от причините да харесвам безогледалните фотокамери
-------------------------------------------------------------------------
сега съм си на NEX, дай-боже LUMIX GH5 да е снабден и с фазоф фокус върху матрицата. Това ще бъде бъдещият ми любимец.

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: prisonbreak   
Дата:   13-02-13 20:48

Че на 1.8 в крайна лява/дясна. ??? Що си мисля че няма шанс да се получи каквото и да било..

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: alphatier   
Дата:   13-02-13 23:48

Не ти разбирам коментара.Искаш да кажеш,че няма автофокусна система в света,която да може да снима със странични точки на бленда 1,8,или че няма фотография която да се нуждае от 1,8 на странични? И двете ми звучат еднакво абсурдни...

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: hotsnail   
Дата:   13-02-13 23:53

alphatier написа:
> от 1,8 на странични? И двете ми
> звучат еднакво абсурдни...

и доста невярно.

@prisonbreak кажи си каква ти е мъката? Все ще може някой да помогне. НА Д7000 май 39-те точки са на ръба, ама на 24МП фул фрейм им е по-комфортно. Пък безогледалните фокусират във който край искаш.



Публикацията е редактирана (13-02-13 23:55)

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: alphatier   
Дата:   13-02-13 23:56

Охлюв продавам ти 35L 85L и всичките L-ки + 5D-то за един NEX,не издържам вече,не мога.Получих просветление и то беше NEX изписано със златни букви.Лека нощ на всички

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: autosvet   
Дата:   14-02-13 00:23

Охъл стига тея безогледалки ги бута и то точно в една от най-слабите им дисциплини автофокуса.

Който не може да снима и всеки пиксел да му е автофокусна кръстосана точка пак ще си е бездарен, пък който може и с 5 ще се оправи, ама с 50 ще му е по-лесничко.

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-13 00:37

Какво лошо написах?

1) Д600 мисля че няма спорове дали му е точен фокуса. Точен е и повтаряем. Да 39 точки са малко по центрирани ама поносимо.

2) Безогледалните имат зони по цялото поле на снимката от край до край. Отделно е по-точен фокуса от ДСЛР всеки ден от седмицата и дори на официални празници. По бавни са, нямат следящ фокус и т.н. вярно ама фокусират без грижи в ъглите на 1.8. Понеже почнахте с лични нападки - моето мнение е, че с безогледалки проблем с фокуса имат некадърниците. Точно 15 минути трябват да схванеш как се ползва, къде трябва да поставиш зоната и т.н. от там насетне кове дори в непрогледен мрак не по зле от най-добрите ДСЛР-ки. ДСЛР-ките имат проблеми с определени видове детайли също, за справка вижте си ръководството на апарата

3) Специално при никон явно нещата са свързани с мегапикселите. Не знам защо намесихте Канон ....къде е канона с 39 или 51 зони? Та моето мнение е, че АФ системите им са точни до някакъв момент и с 16МП кроп и 36 фул фрейм май са на ръба или понякога отвъд.



Публикацията е редактирана (14-02-13 00:42)

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: autosvet   
Дата:   14-02-13 00:42

Ти си един Нейви на безогледалките ... твоя некс като неговото Д300 навремето. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-13 00:44

хахахах стига бе, виж че дори не казвам за каква безогледална иде реч......[beer] Пък Navy имаше и 20Д преди това и то беше също толкова яко и все целеше бройки.

Navy определено липсва. Имаше и други образи дето оставиха трайни следи във фото форум. Понякога си търся писанията на кашалота.



Публикацията е редактирана (14-02-13 00:45)

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: autosvet   
Дата:   14-02-13 00:47

Нейвито е тук бря. Ама стига ги хвали тея сапунерки с байонет имат още и леб и боб да рупат докато стигнат средностатистическите ДСЛР-и.

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: mcnicko   
Дата:   14-02-13 01:15

hotsnail, и ти като един друг колега от форума с Д7000 дето все не му е наред фокуса, само дето твоя винаги кове, въпреки няколко примера от галерията ти които показват друго... Фокусирането е първо техника на фокусиращия, а после технология на камерата [smilie18]


П.С. По въпроса - чудно ми е защо като имате много точки си пуцате на централна и прекадрирате? Всяко прекадриране води до потенциален проблем, не е ли по-лесно да си цъкнеш два пъти с джойстика и да си фокусираш където си искаш? Питам, понеже за мен това е по-удобния метод... Сигурно е въпрос на вкус и ще ходя пак да си оближа гъза, ама все пак...

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-13 01:31

мцнико имам няколко снимки с малко фронт фокус. Не знаех на Д600 как да му настроя фокуса. Трябваше корекция малко ама....то ДСЛР-че, но след корекцията а и преди това фокуса има повтаряемост. Със 85/1.4 на некс-а фокуса си е супер добре на снимките дето пусках. На некс-а имах проблем, че няма стабилизация - смешно и тъжно ама предния ми апарат има супер стабилизация със всички обективи. В ДПР един човек ме светна как да си диагностицирам размазванията дали са фокус или треперене и от там насетне с 85-ци дигам скороста.

ПП Мисля че пукат на централна щото доста от ДСЛР-ите само на централна точно хващат фокуса всеки път. Ако погледнеш винаги централаната зона е най-чувствителна, с най-много сензори - кръст, двоен кръст, двоен кръст плюс високо чувствителен сензор и т.н. а страничните са еиднични и то малки сензори и с обективи с бленда 2 и по-светли успеха пада под 100% дори под 80%



Публикацията е редактирана (14-02-13 01:36)

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: pefoto01   
Дата:   14-02-13 02:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: Canon   
Дата:   14-02-13 02:34

Аз не разбрах,
какво точно снимате, че без да прекадрирате, та тези крайни точки са винаги на сюжетно важното място?

Фронтална снимка на библиотека с книги от 5 метра ли?

И мястото на точките ли ще ми определя композицията, че да не прекадрирам?
И ако ще прекадрирам, за чий да не си използвам най-точната в центъра, където НЯМА проблеми с кома и други аберации, даващи грешка при повечето АФ системи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »