Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: lion4e   
Дата:   14-02-13 10:57

realnoncho [thankyou] [shtrak] [beer] [smilie18] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: metodiev_martin   
Дата:   14-02-13 11:53

Убаво си беше в стария базар - беше си истински пазар, сега човек и една простотия не може да напише под обявата [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: Emoxide   
Дата:   14-02-13 13:22

[smilie18]в тази тема голям смях пада.

Аз лично съм продавал само след като бъдещият притежател е бил обстойно запознаван със състоянието на това което получава. Продължавам да поддържам контакт с него поне 2 седмици по телефона, ако има някакви забележки или въпроси относно моят опит от ползването на машинката, като дори съм в готовност да ми се върнат нещата обратно.
Купувам само от хора, за които имам косвено впечатление чрез този форум.
Обръщам внимание само на ясни и добре представени неща в базара.
ако имам въпроси те винаги са насочени към работата на това което ще купувам. А желанието да се знае причината за продажба е чисто любопитство. Което много лесно може да бъде заобиколено с една семпла лъжа [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода -
Автор: Emoxide   
Дата:   14-02-13 13:29

например в съседна тема
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1513604&t=1513604&phorum_uriauth=

не крия нищо за техника която имам и съм склонен да продавам:

аз имам FUJI X10, което принципно бих искал да продам, ама като знам колко е преживял горкият, не мога да му поиsкам и 300лв....(което обезсмисля продажбата му)
прах в обектива, изподран корпус, загубих му оригиналната алуминиева капачка на обектива(ползвам такава от Nikon1), замина си оригиналната батерия(заместителните биват), звукът му отказва от време на време, гуменoто грипче за поставяне на палеца също ми липсва... задния контролер не се върти добре... ветеранска работа... освен да го подаря на гаджето...




p.s. не ме разбирайте погрешно, нямам намерение да се натрапвам рекламирайки нещо, което едва ли не искам да 'шитна' на някой балък



Публикацията е редактирана (14-02-13 13:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: mitkomk   
Дата:   14-02-13 16:45

Много простичко защо се пита.
Пита се,защото за много хора нещо премълчано,нещо останало скрито, не си го водят лъжа, не било грях ;)
Но когато зададеш въпроса директно, вече ги поставяш в неловкото положение да излъжат.
Не ти ли се е случвало,като стане нещо за което ти по подразбиране си си мислил,че би трябвало да си уведомен, да ти се каже: "Ми,не си питал..."
Просто се отсяват хора за които премълчаването не е нещо лошо, караш ги за излъжат директно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: vladod   
Дата:   14-02-13 17:48

Защо?
За цифровата техника има един доста важен отговор, който неясно защо всички заобикаляте... Защото, ако нещо не се продаде на време,, после можеш само да го подариш [shtrak]
Пример: Колко да е хубав Канон 30Д? Без значение - той е изключително морално остарял - давай някакви пари, че утре и толкова не мога да му взема [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: Usmail   
Дата:   14-02-13 17:59

Автор: vladod дай го тоя 30д работещ, се 100лв ще намеря да ти дам[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: vladod   
Дата:   14-02-13 19:12

Usmail , точно за толкова го продадох, след точно такова обяснение, отправено от мен към купувача [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: cvetancv   
Дата:   14-02-13 21:23

Хайде да задам и аз един въпрос за морално остарялата техника.Кое е по добро,Д90 на 200 000 кадъра или Д80 на 1500?????


Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: next_time   
Дата:   14-02-13 22:20

metodiev_martin

Както вече ти написах - въобще не ми пречи че си боклук.Това че си такъв няма нищо общо с добрия или лошия тон.Ако не ти харесва, твой проблем е, сам си избрал да станеш такъв.Не ми пречат и неадекватните ти напъни да показваш класа.Не ти се получава.Жалък си, но и достатъчно тъп да не го осъзнаваш.

През форума са минали страшно много клоуни от типа "Аз съм ебати пича, а България не ме обича".Ти си просто поредния.Моля те прости ми, че не съм впечатлен.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: georgivelev   
Дата:   14-02-13 22:30

Ха-ха - причина за продажба - смях в залата. Това е супер тъп въпрос, който купувач може да отправи към продавач, досега не съм се интесувал от подобно нещо, нито мен са ме питали. Е, разни приятели са любопитствали защо продавам нещо си и какво планирам да си купя след това, но в разговор между приятели това е съвсем естествено.

А представете си следната ситуация. Отивате да купувате апартамент и задавате въпроса "защо го продавате" и на база на отговора се отказвате от намерението си да купувате.

Изумително е, че в големата си част от случаите продавачите сами ме снабдяват с тази излишна информация, било то че предпочитал зумчета или собствениците живеели в чужбина а децата си имали друг апартамент (конкретната причина в случая беше очевадна - не са имали пари да си довършат основния ремонт)

Във всички случаи причината за продажба е само една - пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: georgivelev   
Дата:   14-02-13 22:31

Абе, хора, вие ме амбицирахте, ей сега ще мина всички обяви за Никон в базара и ще попитам продавачите на лични каква е причината за продажба.[smilie25] Трябва да се посочва причината за продажба. Винаги. Даже според мен трябва да е неразделна част от обявата. Ще пиша на админите.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: metodiev_martin   
Дата:   14-02-13 22:35

Най-общо погледнато, щом продаваш нещо ти ще получиш пари от него.
Конкретно, последния обектив който продадох беше EF-S и на ФФ просто няма как да го ползвам. Нормално е да напиша - много добър обектив - защото наистина е много-добър; яд ме е да го продам (за тези пари добър EF с това фокусно разстояние няма)но минах на ФФ

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: emo1   
Дата:   15-02-13 00:05

Някой път е много трудно да измислиш причина за продажбата на техника, на пример прехваления във форума 50/1.8G на 20дни и 2г. гаранция на 30кадъра за 250лв.
Получих над 20 съобщения основно за причината на продажбата, истината беше че просто не ме кефи и следваше въпроса "Какво му е на обектива, как не ти харесва и т.н." накрая се яви копувач, който не пита и си получи обектива.
На мнение съм, че не е толкова важно да се пише за причината на продажба, най малкото е досадно!


Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: realnoncho   
Дата:   15-02-13 00:15

Щом се е явил кОпувач, а не копач - пак добре [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: uri64   
Дата:   15-02-13 00:34

> Щом се е явил кОпувач, а не копач -
> пак добре [smilie8]

МислИА, че винаги ще има кОпувачи ако е достатъчно еФтино... Независимо какво се продава - обектив, тяло или батериЙ [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: aldygreen   
Дата:   15-02-13 00:35

Има една малка подробност, която всички уважаеми форумци, дали си мненията (повече от едно, разбира се), подминават с благородна разсеяност. Това са условията на този базар, определени от собствениците, да не се продава нова стока, да не продават стоки от професионални търговци, без да си платят платата за реклама. Условията са описани достатъчно ясно, за да се разберат и от полу- или не- интелигенти. Та в този контекст тъпият въпрос май не е съвсем тъп. Но отговорът е въпрос на манталитет или разклатени нерви.
Когато продавам нещо, считам, че трябва да отговоря на всеки въпрос на кандидата за моята стока, стига въпросът да е зададен добронамерено и възпитано.
Хората са различни, ама въпреки това доста често те успяват да се разберат един с друг...
[beer][beer][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: emo1   
Дата:   15-02-13 00:45

Ударихте ме във крилото със кОпувача, сега не мога да летя!


Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: dragoifevzialii   
Дата:   15-02-13 01:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: GenaDP   
Дата:   15-02-13 01:02

Условията са описани достатъчно ясно, за да се разберат и от полу- или не- интелигенти. Та в този контекст тъпият въпрос май не е съвсем тъп. Но отговорът е въпрос на манталитет или разклатени нерви.

Нещо не вдявам какво общо имат правилата на сайта с малоумието на въпроса...

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: dragoifevzialii   
Дата:   15-02-13 01:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: georgivelev   
Дата:   15-02-13 07:37

Условията са описани достатъчно ясно, за да се разберат и от полу- или не- интелигенти. Та в този контекст тъпият въпрос май не е съвсем тъп. Но отговорът е въпрос на манталитет или разклатени нерви.

Нещо не разбрах причинно-следствената връзка. От това, че не се продават нови стоки следва, че е редно да се пита защо се продава? Ми в този ред на мисли, аз мога да попитам, а ти защо искаш да го купиш?[smilie18]

Когато продаваш расови кучета е много важно да се информираш за бъдещия собственик, какви навици има, да се увериш, че ще се грижи добре за кучето и така. По същия начин аз бих искал да съм сигурен, че бъдещият собственик ще се отнася грижливо към моите бивши обективи! Я! Па отде-накъде ще ме питат защо го продавам, я искам да знам ти що искаш да го купиш! Ако си просто някакъв мишок, дето се опитва да мине метър и да спести някой лев от цената на ново от магазина - гориш, нема ти продам!


Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: uri64   
Дата:   15-02-13 10:01

Автор: aldygreen

> Когато продавам нещо, считам, че
> трябва да отговоря на всеки въпрос
> на кандидата за моята стока, стига
> въпросът да е зададен
> добронамерено и възпитано.


Ето това е истината![smilie24] [smilie24] Просто изчерпва темата. Всичко останало, изписано тук, включително и от мен е безмислено дрънкане. Човекът просто закова пирона. Гасете, затваряйте и да си ходим [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Що за мода - "Каква е причината за продажба?"
Автор: GenaDP   
Дата:   15-02-13 11:36

> Когато продавам нещо, считам, че
> трябва да отговоря на всеки въпрос
> на кандидата за моята стока, стига
> въпросът да е зададен
> добронамерено и възпитано.


Явно на много люде им е трудно да проумеят, че "защо продаваш" не е въпрос ЗА СТОКАТА...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »