Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение за Nikon AF Nikkor 24-85mm f/2.8-4.0D и Nikon 28-200 AF D
Автор: mushmula   
Дата:   07-02-13 09:21

Търся мнение за този обекитв. Ще се ползва и за видео. По спецификации отфоваря на това, за което ми трябва, но нйе съм го виждал и птреди да го поръчам, ме интересуват някой неща. Най важното е дали при бленда от 4 нагоре при промяна на фокуснота разстояние има мигане както при Канон 10-22 например.

Също така бих бил благодарен, ако някой има такъв обектив в София и ако му е удобно да се видим някъде и да пробвам. Предварително благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Nikon AF Nikkor 24-85mm f/2.8-4.0D IF AF
Автор: Jaly   
Дата:   08-02-13 13:09

Здравей, аз го имам. Купих го от базара миналата година, беше си почти нов, картинката като за 600 лв (за колкото го купих)е съвсем задоволителна, но не съм в Сф и няма как да го пробваш. За видео не мога да кажа как би се държал, защото нямам такова на камерата:) Не съм забелязала каквото и да мигане на никакви бленди. Поздрави:)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Nikon AF Nikkor 24-85mm f/2.8-4.0D IF AF
Автор: Mushmula   
Дата:   08-02-13 23:24

А дали случайно не го продаваш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Nikon AF Nikkor 24-85mm f/2.8-4.0D IF AF
Автор: fotorafi   
Дата:   09-02-13 11:59

Аз имах този обектив, ползвах го както за филмовата ми камера Никон Ф-4, така и за цифровия Д-90. Перфектен като оптика, добър и бърз АФ. Малко ми беше тежък,но за мойте стари,кьопави ръце. За видео нямам впечатления,но ти ще ползваш централната оптическа част на обектива. Защото матрицата на видеото е по-малка от образното поле на обектива от 24/36 мм. Тоест, ще ползваш най-качествената и най-рязката част на обектива
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Nikon AF Nikkor 24-85mm f/2.8-4.0D IF AF
Автор: benchy   
Дата:   11-02-13 19:24

И аз го ползвах на D90 и беше доста приличен обектив, дори много добър. Оптически е перфектен. Цветовете лично на мен ми допадаха много, малко по-топли са. Добра светлосила в широкия край. На 24mm изображението е доста рязко, но дисторсията в краищата не е много приятна. Обективът е 2 в 1. От 35mm до 85mm имаш прилична макро-функция (до 1:2). АФ в режим макро е твърде бавен, но в нормален режим е бърз. И аз го продадох защото ми идваше малко по-тежичък. Сега малко съжалявам.


П.П. Мой приятел с D700 бе много впечатлен от обективчето и каза, че истинските му достойнства се виждат най-добре на ФФ. В сравнение с другите обективи за ФФ е лек като перце, а и като качество на изображението каза че надхвърлил очакванията му. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Nikon AF Nikkor 24-85mm f/2.8-4.0D и Nikon 28-200 3.5-5.6 AF D
Автор: mushmula   
Дата:   12-02-13 13:35

А някаква информация за Nikon 28-200 AF D. Интересуват ме същите неща както и за другия обектив. Благодаря!



Публикацията е редактирана (12-02-13 13:36)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »