Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Филм Камера
Автор: wallburn   
Дата:   10-02-13 16:54

Здравейте колеги, имам няколко въпросчета които ме вълнуват, пък и се надявам тема като тази да се окаже интересна и за други които имат същите интереси като моите, потърсих за подобна тема в форума , но не успях да открия и реших да пусна едничка.
Както изглежда не съм един от най-активните потребители във форума, но това не означава , че не му хвърлям по едно око редовно ;)

ОК, та на въпроса, мисля да започна да снимам и на филм, та като човек нямащ никакъв опит от на баща ми Зенита преди 20 години :, от какво се нуждая?

1. Камера - не мисля да влагам доста пари в тяло, поразрових и открих следните вариянти които ми се струват отдачни за около 100 тина долара с 50 мм обективче:

Pentax K1000

http://www.butkus.org/chinon/pentax/pentax_k1000/pentax_k1000.jpg



или
canon ae 1


http://farm7.staticflickr.com/6232/7005125139_f9b0e6ba4b.jpg



Според Кен Рокуел и двете са доста прилични телца, но оставям и вашите алтернативни идеи за други прилини камерки в тоя диапазон, моля за тях от хора с опит плийз!

2.Девелъпинг - Ся, като сме изщракали лентата какво правим? - Моята идея, понеже за момента нямам никакво място където живея да си направя "Дарк руум" - в бъдеще задължително , мога да използвам фирми и подобни за промивка на филма след което за около 100 тина долара също има "film converter-и"
http://ecx.images-amazon.com/images/I/41-aMG3tqvL._SL500_AA300_.jpg

(ако имате идеята за точен модел който върши чудна работа благодарко), от които с промития филм вечен могат да се превърнат в дигитални файлове и вуала!

И ето дойде време и за съвети и идеи от вас, Благодаря предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: Филм Камера
Автор: icikonti   
Дата:   10-02-13 19:29

Много правилно, че не си се насочил пак към на баща ти Зенита!
Ще "брадясаш" с него.Иначе аз съм за Пентакса-невероятна машинка.Нямаш си на представа за каква японска прецизност става на въпрос!

Отговори на това съобщение
 Re: Филм Камера
Автор: mravunko   
Дата:   10-02-13 19:42

Имаш някакъв Nikon или поне така пише в профила ти. Нямаш ли обективи към него, подходящи за 35мм?
Аз имам доста Никонски обективи и си реших проблема с един Nikon F80, който ми излезе под 100лв от е-бей. Дойде почти чисто нов. Поддържа AF-S обективи, поддържа стабилизация на обективите...

Отговори на това съобщение
 Re: Филм Камера
Автор: fotocolor   
Дата:   10-02-13 19:45

И двата апарата са супер.
Пентакса е невероятен,здрава желязна машина.Най дълго произвежданоото тяло на Пентакс.Може да се трошат орехи с негo.
Canona и той е добър,но нямаш контрол над апарата като се скапи батрията.Иначе визора на Канона е малко по светъл.И тук в Бг са около 80-90 комплект тяло+обектив .

Отговори на това съобщение
 Re: Филм Камера
Автор: sirkhann   
Дата:   10-02-13 19:50

Аз съм фен на Минолта. Обективите са на добра цена, а добро тяло може да се намери за много добри пари. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Филм Камера
Автор: sirkhann   
Дата:   10-02-13 19:57

Иначе апаратите на Nikon са също много хубави, обаче FA2 и FM3a. Велика работа. Най-големият кеф е да си превъртиш следващия кадър с лостчето над спусъка. Проявяването рязко потъна надолу. В София останаха 2-3 места с прилично проявяване, в страната - не се знае. Дори в Щатите чета, че нещата не са като едно време. Накрая отиваш на вариант Черно/бяло. Тъмната стаичка си я правиш в банята. За ISO400 филм ти трябват - доза, термометър, проявител (моето предложение е XTol), фиксаж, отварачка за консерви (филми), мензура за измерване и течаща вода. Ако искаш да изцедиш максимума, сканираш с макро обектив и хубав DSLR. Ако намериш някой да ти прави истинско Ч/Б копиране върху такава хартия, копираш на хартия и сканираш с просък скенер от хартията. Филмовата фотография е няма такъв кеф просто.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм Камера
Автор: my.point.of.view   
Дата:   10-02-13 20:06

филмовата фотография почти изчезна.
много малко са фотоателиета, които предлагат едно добро качество.
За пример мога да дам фотоателиета във франция, които проявяват цветен негативен филм на цена около 10 евро, а човек получава един неправилно проявен филм с невероятно ниско качество - филмът или ще бъде непроявен или препроявен с невероятно количество боклуци, прашинки и какви ли не други отлагания, както и отпечатъци от пръсти и драскотини.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм Камера
Автор: fotocolor   
Дата:   10-02-13 20:32

my.point.of.view -не съм съгласен с теб.
Аз работя по няколко месеца на годината в Франция.Абсолютно качество за проявяване на цветен негатив и на черно бял негатив.Като цяло се усеща намаляване на проявяващаите машини в Париж,сигурно е така и за провибцията.
Филмът се приема от хората на касата,от там нататък се работи само с ръкавици до поставянето на филма в класьор или в плика.
Верно проявката е 8 и 10Е.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм Камера
Автор: my.point.of.view   
Дата:   10-02-13 21:18

Ми айде някой, дето живее във Франция да се включи да ни каже...

Отговори на това съобщение
 Re: Филм Камера
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   10-02-13 21:51

Пентакса е добра машина!Снимам със следващия модел МЕ супер, много съм доволен!:)

Отговори на това съобщение
 Re: Филм Камера
Автор: wafen   
Дата:   10-02-13 22:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм Камера
Автор: sirkhann   
Дата:   11-02-13 00:19

Ми кажи ни къде е истината, Ооо велики wafen-е!

Отговори на това съобщение
 Re: Филм Камера
Автор: GOSPODIN   
Дата:   11-02-13 00:31

Не виждам смисъла тепърва да се снима на филм, а после да се сканира(не за нета или архив)като краен резултат. Това е някакъв хибрид, който задоволява "творческите" амбиции на съвременните фото-първенюта.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм Камера
Автор: sirkhann   
Дата:   11-02-13 00:51

[smilie18] I <3 Canon

Отговори на това съобщение
 Re: Филм Камера
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-02-13 01:08


http://farm4.staticflickr.com/3560/3391925663_e32fcd86e1_m.jpg


Toва ползвам аз и съм повече от доволен!!! Всички обективи ми пасват от дигиталката и като тяло е страхотно, супер компактно, тих и мек затвор не прави откат и огромен визьор.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм Камера
Автор: wallburn   
Дата:   11-02-13 02:13


Поръчката е в кошничката, поръчах си Пентакс МИ с 50мм 1.7 надявам се да ми е полезна машинката,мерси на всички, ще пробвам Уолгрийнс да видя как са с промивката и дано да е на ниво, Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Филм Камера
Автор: Digitalgab   
Дата:   11-02-13 10:30

Поръчал, но избързал. Най практичното тяло на Пентакс е това:

P30T:


http://content.onliner.by/forum/936/406/211529/800x800/bc30d3ebe651eaabe68a68284922d495.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Филм Камера
Автор: my.point.of.view   
Дата:   11-02-13 11:10

Честито.
Ако решиш, че искаш да имаш малко апаратче за непретенциозно цъкане, погледни за Олимпус ХА или ХА2.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм Камера
Автор: wallburn   
Дата:   11-02-13 20:09

А за дигиталните конвертори мнение, сртрува ли си да се харча?

Отговори на това съобщение
 Re: Филм Камера
Автор: my.point.of.view   
Дата:   11-02-13 20:56

имаш лично съобщение

Отговори на това съобщение
 Re: Филм Камера
Автор: fotorafi   
Дата:   13-02-13 12:04

Имам излишен RICOH-XR/японски, огледално-рефлексен. Обективи се ползват на разпространения К байонет.Ръчни и автоматични програми, работи с 4 елементари алкални или аку батерии АА. Комплектован с обектив: TAKUMAR 3,5-4,5/28-80 мм, в идеално техническо и козметично състояние. Вграден мотор за транспорта

К баионета е баионета на Пентакс

София, цена за комплекта....85 лв


http://s8.postimage.org/hl9qivzpx/RICOH.jpg


upload pic



Публикацията е редактирана (13-02-13 18:09)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »