Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: m_s_s   
Дата:   10-02-13 12:04

Закупих от споменатия потребилел фотоапарат + зарядно и други неща в комплекта...
Зарядното не работи .
След сделката спря да си вдига телефона и да отговаря на съобщения и е-мейли които му пиша !


Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: steeens   
Дата:   10-02-13 12:51

какъв апарат, какво зарядно, дай линк към обявата.

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил !
Автор: m_s_s   
Дата:   10-02-13 13:41

Canon 300D + EFS 18-55mm
комплект 3 батерии,1гб карта памент,зарядно,чанта Samsonite

Нестига, че чантата е леко изпокъсана, и беше счупен 1-ния държач , а и сега си изклучва телефона като званя !

http://www.photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=5272



Публикацията е редактирана (10-02-13 13:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил !
Автор: mitaka33   
Дата:   10-02-13 15:04

m_s_s каза:
Нестига, че чантата е леко изпокъсана, и беше счупен 1-ния държач , а и сега си изклучва телефона като званя !

Нищо лично, но само заради правописа ти нещо ми се изпари съчувствието... Иначе - първо проверяваш, чак тогава плащаш.



Публикацията е редактирана (10-02-13 15:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: iasen2   
Дата:   10-02-13 15:10

на снимките се вижда че чантата е изпокъсана , а и за 300лв какво искаш повече , ти сапунерка не мож си купи за тея пари :) предполагам че си го взел за по малко от 300лв :) Зарядното е консуматив навсякъде . както и батериите. Снимай и се радвай на момента .....

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: juslen   
Дата:   10-02-13 15:15

Важното е, че тялото и обектива работят-чантата и зарядното са дреболии. Леко си минал както се казва-щракай и се кефи-можеше да е и доста по-зле [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил !
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   10-02-13 15:33

Правила:
1. Когато купуваш през куриер - има опция за преглед и тест до 15 минути.



Публикацията е редактирана (10-02-13 15:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: Digitalgab   
Дата:   10-02-13 16:25

Ако е евчо от Варна, не съм имал проблеми, коректен е.

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: stoychev   
Дата:   10-02-13 18:00

Вие не сте в ред. Значи човекът да се чувства сам виновен, че некоректният продавач го е излъгал? Щом си купува евтина стока, да не се оплаква, че му я продават негодна, така ли?
Откачалки...

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: juslen   
Дата:   10-02-13 18:05

Ми има си услуга ''отвори преди да платиш'' в Еконт-могъл е и чантата да види, и зарядното да пробва даже. Ама сега след дъжд качулка-научете се да пазарувате като бели хора просто.

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   10-02-13 18:16

stoychev,
те не казват това, съгласи се.
Не зная каква е истината за случая, но е ясно, че хората по горе съвсем не пишат това, в което ги обвиняваш.
Те по-скоро поставят под съмнение факта, че продавачът е, както ти направо пишшеш, "излъгал" автора на темата тук.
m_s_s пише, "че чантата е леко изпокъсана, и беше счупен 1-ния държач" - това са всички обвинения към продавача - чантата е изпокъсана и един от държачите и е счупен. Или поне m_s_s е писал точно това и само това.
А това, което iasen2 пише е точно "...на снимките се вижда че чантата е изпокъсана , а и за 300лв какво искаш повече...".
Тоест, той просто посочва, че продавача не е укрил факта, че чантата е изпокъсана, а просто е съобразил цената на комплекта с този факт. А очаква се, купувачът е видял, че чантата е изпокъсана и е приел това заради ниската цена. Защото наистина едно функциониращо 300D + 18-55 + тази чанта предполага да речем: поне 50 лв. за обектива все пак; поне 220 лв. за тялото все пак и тогава хич да не е се получават 30 лв. за въпросната злощастна чанта и две допълнителни батерии. На мен лично цената ми се струва нормална.
Но разбира се, аз може и да не греша, може и нещата да не са такива, както аз ги разбирам. Намесвам се между шамарите за друго - не е хубаво в такива случаи да се налива масло в огъня. Защото по-скоро изглежда, че в случая не се касае за лъжа и мошеничество, а по-скоро за недоразумение между двете страни. И те при добро желание могат да се разберат. Да се налива масло в огъня така отстрани никак не е добре, съвсем приятелски го казвам [smile] Разбира се, в никакъв случай не те обвинявам и теб в нещо, да не се засегнеш [beer] По-скоро се опитвам да предложа добронамерен диалог [smile]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: emo1   
Дата:   10-02-13 18:36

Проблема е че не работи зарядното устройство, това си е малко кофти.
Колко от нас пробват зарядното?


Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: Mondragon   
Дата:   10-02-13 19:05

"а и за 300лв какво искаш повече, ти сапунерка не мож си купи за тея пари :)" - ха ха, не сме 1998-ма, вече има спунерки по 150-250 лева и то дооста добри!

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: kvakioh   
Дата:   10-02-13 19:26

Трудно е понякога да пробваме зарядното...Дори и в офис на куриер. Така че трябва да се внимава. А за чантата, като е скъсана или грозна, не е трябвало да се взима. 300лв за апарат и китов обектив е добра цена, зарядното за батерията трябва да работи обаче. Струва поне 30-40лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: imitev   
Дата:   10-02-13 20:28


Ти сигурен ли си че зарядното не работи?

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: GOSPODIN   
Дата:   10-02-13 21:44

Страхотно! Излиза, че купувача си е виновен за всичко - евтино било, да се "радва" , че е минал "тънко"... Бравос, господа търгаши и боклуци населили здраво този форум!

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: iasen2   
Дата:   10-02-13 21:51

Не може веднага да оплюеш продавача , без да знаем какво точно е станало . Аз до сега на некоректни продавачи не съм попадал. имало е неща които не са оправдали очакванията ми ,но то е било заради липсата ми на опит .

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: pumabg   
Дата:   10-02-13 22:10

Автор: stoychev
Дата: 10-02-13 18:00

Вие не сте в ред. Значи човекът да се чувства сам виновен, че некоректният продавач го е излъгал? Щом си купува евтина стока, да не се оплаква, че му я продават негодна, така ли?
Откачалки...

[smilie24]

Този феномен може да се срещне само в България.. Няма по просто и злобно общество от нашето!
Изрази, като така ти се пада, друг път да знаеш или това да ти е за урок са синоними на типичната Бай Ганьовщина..
И защото има много хора с такова мислене идват някакви хурки от Чехия, Русия, Германия и правят с нас анален секс every dey...
Бързо са схванали, че това тук не е народ а племе, мразещо най вече себе си.. [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил !
Автор: GOSPODIN   
Дата:   10-02-13 22:10

Ясен2, какво се обясняваш, като бързо забравихте снимката и неговите авери с далаверата. В базара освен читави потребители, които продават от време на време се въдят много измамници, които по ведоми причини се толерират от доста отговорни фактори.[smilie23]



Публикацията е редактирана (10-02-13 22:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: zert   
Дата:   10-02-13 22:13

Наистина не може да се плюе наляво и на дясно но не е и коректно да се крият дефекти.Купувал съм много неща от форума и до сега не съм попадал на некоректен продавач но и винаги съм отбягвал обяви на потребители които са регистрирани преди 5 дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: juslen   
Дата:   10-02-13 22:19

Едната елементарна услугичка ''отвори преди да платиш'' елиминира почти всички проблеми с покупко/продажбата на техника. Но се изисква и някаква поне елементарна покупателна култура все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: zert   
Дата:   10-02-13 22:30

Вярно има я услугата но кой от нас който е купувал апарат втора употреба е проверявал зарядното - винаги се набляга на тялото и обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: pumabg   
Дата:   10-02-13 22:31

Тази услугичка е като всичко останало в тая страна, дънце!
Стои някакъв селяндур от село Мечка, гледа те лошо и иска да бега, че има и други пратки.. Кви проверки кви 5 лева?

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: juslen   
Дата:   10-02-13 22:34

Драги ти в кой свят живееш-аз винаги пращам и получавам с тази услуга и винаги стриктно си тествам пратките. Било то фотоапарат, техника и т.н. според правилата имаш 15 минути за тест и не ме интересува кой селянин за къде бърза.

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: GOSPODIN   
Дата:   10-02-13 22:36

Абе, големи философи се навъдиха тук - за тези минутки може ли да пробваш дали апарата работи , дали обектива е наред с блендите и оптиката, дали зарядното зарежда батерията, дали вградената светка бачка и т.н. , когато може и да нямаш необходимия опит за всички тези процедури. Излиза, че купувача си е виновен, защото е аматьор и не е изпечен хъшлак/търгаш.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »