Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: mmjm   
Дата:   10-02-13 22:38

pumabg, тези твърдения: "Този феномен може да се срещне само в България.. Няма по просто и злобно общество от нашето!" "...това тук не е народ а племе, мразещо най вече себе си.. " предполагам включват и вас?!
По темата, продавачът е оставел телефон, скайп, и възможност за връзка на лични, вероятно се касае за недоразумение, пробвайте да се свържете отново.

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: Seifi   
Дата:   10-02-13 22:41

Кеф ми е да го кажа pumabg Съгласен съм с вас.

Нивото на хората в България пада за съжаление масата пробва да се дели на тарикати и балъци.
Как може да упреквате човека за това че са му набутали неработещо зарядно на фотоапарата колко от вас дървени философи биха гроверили зарядното при покупка.
Продавах един Фотоапарат със следната повреда / чрез УСБ кабела не можеха да се свалят снимките просто порта се беше скапал иначе тялото беше като ново с четец за карти нямаше проблеми да се свалят снимките. Кой от вас би си взел лаптопа и би тествал за този дефект.
Има дефекти които просто трудно се хаващат освен ако не ти се е случвало на теб самия.

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: GOSPODIN   
Дата:   10-02-13 22:43

mmjm, ако познаваш продавача му кажи да се включи в темата, а иначе адвокатите на некоректните се множат със всяка секунда...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: Seifi   
Дата:   10-02-13 22:44

Аз току що погледнах и потребител ev4o вече не съществува, поне аз не видях

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: juslen   
Дата:   10-02-13 22:47

Не бе не можеш да разбереш за 15 минути дали работи апарата-за тая сложна операция е необходим поне час! [smilie5] Колко време е нужно да се види дали обектива е чист, дали работи бленда, автофокус, светкавица, да се направят няколко снимки-5-10 минутки макс. И все пак се очаква, че щом купуваш фотоапарат трябва поне малко да разбираш от подобна техника.

Аз последно си купих NEX-5 от съфорумец през Еконт-за няма и 10 минути го бях изтествал изцяло при положение, че досега такъв апарат не съм имал.

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: GOSPODIN   
Дата:   10-02-13 22:49

Seifi , тук си е потребителя ev4o от Видин, но понеже няма качени снимки не ти излиза.
https://photo-forum.net/photographer/ev4o

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: zert   
Дата:   10-02-13 22:49

Ми той най вероятно се е регистрирал да само шътне апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: GOSPODIN   
Дата:   10-02-13 22:54

juslen, опитваш се да се правиш на "величко" и да защитаваш селските хитреци. Аз не пробвам всички салати и консерви от "Метро" на касата, но когато възникна проблем си направих рекламация и бях ОБЕЗЩЕТЕН, а не овикан, че съм добросъвестен купувач. Булгар, булгар...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: Seifi   
Дата:   10-02-13 22:54

Ясно, това не го знаех , че USER без снимки не излиза в автори, то е логично но предполагах че всички регистрирани излизат там. Научих нещо ново.

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: Seifi   
Дата:   10-02-13 22:56

До Автор: juslen

Би ли хванал описания от мен проблем при тест
(Продавах един Фотоапарат със следната повреда / чрез УСБ кабела не можеха да се свалят снимките просто порта се беше скапал иначе тялото беше като ново с четец за карти нямаше проблеми да се свалят снимките. Кой от вас би си взел лаптопа и би тествал за този дефект)

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил !
Автор: juslen   
Дата:   10-02-13 22:56

Не сравнявай консерва с фотоапарат и голям магазин с форумен базар. Ако техниката е за повече пари и лаптоп ще си взема-нищо не пречи.



Публикацията е редактирана (10-02-13 22:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: Seifi   
Дата:   10-02-13 23:07

Добре Автор: juslen но ако си беден нямаш лаптоп и си събирал пари за първи фотоапарат и някой те набута с фотоапарат с описания от мен дефект. Бихте ли били доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: imitev   
Дата:   10-02-13 23:08


Профил на ev4o
Регистриран :
04.01.2013 14:21
Посл.влизал :
10.02.2013 17:14


Харе Рама - харе Кришна...

Техниката е втора употреба и винаги трябва да имаме едно на ум.

Аз лично не бих се доверил на човек, регистирран преди няколко седмици. Бих проверил всичко, което ме интересува.

За пострадавшият - купувай си едно зарядно от друг човек за 10-20 лв. и давай газ нататък!!!

Много успешни снимки!

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил !
Автор: zert   
Дата:   10-02-13 23:08

Е като е форум трябва да бъдем мошеници ли?-Надявам се колегата да излезе коректен и да обезщети купувача.

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: zert   
Дата:   10-02-13 23:13

imitev [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: juslen   
Дата:   10-02-13 23:21

Естествено, че не трябва да бъдем мошеници-в един форумен базар като този се разчита много на доверие. Има много хора който са познати от много време и са коректни. Но все пак при техниката втора ръка винаги има скрити рискове, за които дори и продавача може да не е подозирал.

Да се надяваме все пак въпросния продавач да излезе човечен и да компенсира купувача както е редно в такива случаи.

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: mmjm   
Дата:   10-02-13 23:46

Не познавам нито продавача, нито купувача. Включих се защото обобщения, като тези "Този феномен може да се срещне само в България.. Няма по просто и злобно общество от нашето! ...това тук не е народ а племе, мразещо най вече себе си.. " ме дразнят, въпреки че могат да се отнесат както за защитилите купувача, така и за продавача.
Надявам се проблемът да се реши благоприятно за пострадалия.

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: alcap007ne   
Дата:   11-02-13 01:58

Какво сте оревали толкова автора дори 1 дума не е написал по темата. Дано само зарядното е проблема 10$ е все пак китайското зарядно.

Разбирам да ревете за Как ни пробутват развалено месо и риба - 1-ва част[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: anjsan   
Дата:   11-02-13 09:05

Като се праща пратка по Еконт нали се иска име и телефон , вероятно и адрес . В бланката адреса често не се пише , но на регистрацията в Еконт може да го имат . По местонахождение на телефона също могат да го издирят човека от полицията , ама дали си струва ? Да не се окаже , че ще се похарчат повече пари за тия неща , отколкото за едно ново зарядно ....

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: j_mironski   
Дата:   11-02-13 21:13

Колеги в базара има правила четете ги и ги спазвайте
Не е етично да се продава стока която не е в състояние описано в обявата.
Хванахте се за цената. Каквато и да е цената редно е да се опише всичко както си му е реда - това работи това не.

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: georgivelev   
Дата:   11-02-13 21:47

Така е, не бива да се вярва на обявите на новорегистрирани потребители. По нова година в базара се появи един току-що регистриран, продаваше D3 за 3 бона, 85/1.4D за 1200лв, 105/2 за 1500лв и пр благинки на много ниски цени. Според мен си беше фалшива обява, и някой си е правил маркетинг какви пари може да вземе за дадена техника. Или, продавана е крадена техника. "Стоката" изчезна удивително бързо. Трябва да си напълно луд за да продаваш 85/1.4D за 1200лв, при положение, че за 1500 изчезват за по-малко от седмица.

Към автора на техниката - ами такива са рисковете при покупка втора ръка. Ако купуваш автомобил втора ръка измамата може да е много по-голяма. Един колега си купи ауди за 12к и му направи ремонт за още 12к. Ако купуваш от магазин, измамата може да е огромна и да те правят на маймуна сума си време. На мен преди години Пежо ми продадоха нов 206 седан, тъмносин, и се оказа, че сглобяван от рециклирани части. Предната броня беше пребоядисвана, защото при една драскотина си пролича оригиналния бял цвят. Софийското Пежо не бяха виновни, така са им докарали колата от Франция (смениха ми частта без много възражения). Така че абсолютна гаранция никога няма, просто шансът да бъдеш измамен, като купуваш от магазина, е малко по-нисък.


Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: mcnicko   
Дата:   12-02-13 00:41

Ама верно половината форум или са мошенници или не са в час с галвата... То вярно, човек си прави проучването, но гаранция няма. Не всичко може да се провери. Всичката ми техника е втора ръка и е купувана през интернет от тук или другаде. Проверявам старателно, но понякога се пропускат неща. Ентусиазма надделява когато човек си види новата техника за която примерно е мечтал няколко месеца. Също така съм приемал стоки със скрити забележки които съм установил още при огледа. Понякога хората в мерака си да продадат нещо си спестяват незначителни неща, които не са нещо сериозно.

Първия апарат когато го взезх, колкото и да бях чел и да се имам за технически грамотен, нямаше как да проверя абсолютно всичко. Нямах и приятел, запознат с тези неща, който да дойде и да помогне с огледа. Всичко на съвети от интернет и статии и колкото сам мога да преценя. Предполагам колегата е като мен. В такива случаи, човек разчита на коректност на продавача - аз имах късмет, но колегата е нямал.

juslen, не знам от къде на къде тия мнения, но за бога изобщо не вярвам да ти дойде на ум да си носиш лаптоп в на куриера офиса или да провериш на 100% всичко... Да ти пратя грамофон от 63-та година да видим как ще го тестваш? Глупости говориш...[smilie11]

П.С. За georgivelev - Колега, не искам да ти разбивам представите, но Пежото ти(206 седан) изобщо не е дошло от Франция, а от братски Иран... Нищо лично, само да те информирам... Бялото под боята обикновено е грунд, ама нека не влизаме в подробности - важното е, че продавача е бил коректен и е уважил желанието ти да подмени това което искаш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: Pavlov   
Дата:   19-02-13 20:59

Има ли развитие по темата? Защото гледам, ev4o пак продава апарат ...

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен потребил ! "ev4o"
Автор: imitev   
Дата:   19-02-13 21:27


Ако не му работеше зарядното щеше да продаде апарата пак за 300 лева.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »