Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Към снимащите с Олимпус м4/3
Автор: batdin   
Дата:   09-02-13 17:58

Бихте ли ми казали,колеги,с какво си обработвате .ORF файловете?
Програмката,която дойде с фотоапарата,не тръгна,а от Лайтрум съм силно не-впечатлен (като краен резултат).

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите с Олимпус м4/3
Автор: s_dyakov   
Дата:   09-02-13 18:32

Olympus viewer 2, Оlympus Master, и тн

http://www.olympus.co.jp/en/support/imsg/digicamera/qa/contents/softop.cfm

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите с Олимпус м4/3
Автор: djfroggy   
Дата:   09-02-13 19:03

Photoshop CS6, ACR. Доволен съм много от резултата

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите с Олимпус м4/3
Автор: джъмбо   
Дата:   09-02-13 21:20

от Лайтрум съм силно не-впечатлен (като краен резултат).

научи се да работиш с него... туко виж се впечатлиш [smilie18] [smilie18] [smilie18] щото иначе и от Photoshop CS6 няма да си впечатлен

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите с Олимпус м4/3
Автор: juslen   
Дата:   09-02-13 21:29

Аз имам NEX-5 и за конвертиране от RAW съм най-силно впечатлен от Лайтрум. Отначало е малко сложен, но като свикнеш резултатите са отлични. Фирмения конвертор на Sony не става за нищо[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите с Олимпус м4/3
Автор: s_dyakov   
Дата:   09-02-13 21:56

Няма нищо странно - Олимпуския софтуер колкото и да е тромав и ограничен откъм възможности дава по-добри цветове от лайтрума.
Аз си го ползвам поне за първоначално конвертиране - експортираш до тиф и после вече можеш да си играеш с лайтруми, фотошопи и други.


Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите с Олимпус м4/3
Автор: kirilius   
Дата:   09-02-13 22:05

Lightroom кърти мивки! Ако искаш по-добри олимпуски цветове, ползвай Huelight профилите: http://www.colorfidelity.com

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите с Олимпус м4/3
Автор: batdin   
Дата:   10-02-13 09:18

Първо благодаря на включилите се!
Да не ме разберете погрешно,аз не оплювам Лайтрум-а.
Просто сравнявам резултатите му с тези на CaptureNX (когато снимам с Никон-а). Това,което не ми харесва в цветовете (и предполагам гамата) на Лайтрум се проявява и на Никонските,и на Олимпуските снимки- на моя език казано-изглеждат "измити" и никаква настройка не е в състояние да репликира резултата от CaptureNX.
Нещо повече- на Олито снимките директно от джейпега на камерата са по-приятни,при положение,че не ползвам някакво вградено в камерата подсилване на цветове,контраст и др.
Снощи все пак си инсталирах последната версия на Olympus Viwer 2. Резултат- подобен на Лайтрум.Предполагам наистина става въпрос за профили,както отбеляза kirilius, но пък се очаква поне Olympus Viwer да има правилните профили,нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите с Олимпус м4/3
Автор: serjy   
Дата:   10-02-13 10:30

провери си цветовото пространство в което снимаш и обработваш. между олимпуския вюер и джипега от апарата не трябва да има разлика в цветовете.

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите с Олимпус м4/3
Автор: batdin   
Дата:   10-02-13 10:42

sRGB и на камерата,и на софтуера.

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите с Олимпус м4/3
Автор: s_dyakov   
Дата:   10-02-13 11:10

Тия профили всеки може да си ги направи с един xRite Passport и малко търпение. Би било добре Олимпус да пуснат профили които да репликират техния jpeg - но надали им е приоритет да наливат пари в продукти на Адоби.

А между другото не би трябвало да има разлика между директния jpeg от камерата и обработен файл с Олимпус Viewer-а. Може би настройките не са ти същите на Viewer-а като тези на jpeg-а.

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите с Олимпус м4/3
Автор: pvlgeorgiev   
Дата:   10-02-13 11:25

Olympus Studio 2-с най-добри възможности от фирмените софтуери(с едно наум,че все пак не може да се мери с професионалните софтуери).

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите с Олимпус м4/3
Автор: s_dyakov   
Дата:   10-02-13 11:35

Аз не можах да намеря някава разлика между Olympus Studio, Olympus Мастер и Olympus Viewer. И на всичките менютата са им подобни и raw conversion екрана има същите опции.[smilie11]

Това което е положително че Viewer-а поне го обновяват от време на време. И примерно на raw файловете от Е-П2 можеше да му се слагат АРТ филтри от по новите версии като 'Драматични тонове' - дето в тялото ги няма по принцип.

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите с Олимпус м4/3
Автор: batdin   
Дата:   10-02-13 12:41

Ще карам засега с Olympus Viewer2,която инсталирах вчера (версията от оригиналния диск не тръгваше,не знам защо).
Колкото до Лайтрум- не съм искал да засегна свещена крава,просто очаквах да се справи по-добре с настройките си по подразбиране.
Жалко,че CaptureNX не става за ОЛИ...

Отново благодаря за съветите.

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите с Олимпус м4/3
Автор: karan4o   
Дата:   10-02-13 14:14

Абе този Олимпус вюър много бавен бре. Като му зададеш да извърши дадена операция и го чакам по 30-40сек да ми даде снимката.
В компа ли ми е проблема, не съм имал оплакване с други програми.

Как се чистят аберации с вюъра? Май задачата е доста трудна [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите с Олимпус м4/3
Автор: serjy   
Дата:   10-02-13 15:55

не знам, не намирам никаква разлика между олимпус вюера и джипега от апарата. според мен, трябва да са еднакви при дефолтни растройки. иначе е доста тромав.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »