Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с flash control на канон 60д
Автор: radost-beliata   
Дата:   08-02-13 20:53

Здравейте колеги, моля помагайте [smilie8] Искам да задействам външната светкавица от разстояние , отварям флаш контрол в менюто и от всичките подточки ми е активна само flash firing- enable, всички останали са неактивни и ми излиза следно съобщение " this menu cannot be displayed. external flash is attached".Някой имал ли е подобен проблем и дали при обновяване на софтуер ще се оправи .За инфо светкавицата е 430ЕХ .[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с flash control на канон 60д
Автор: ZENTEX   
Дата:   08-02-13 21:29

С какво искаш да я задействаш.........от това меню се разбира че имаш нещо забито на ХОТШУто

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с flash control на канон 60д
Автор: JoeSatriani   
Дата:   08-02-13 21:48

Настрой външната светкавица през менюто на апарата и я махни .. или я настрой ръчно на режим wireless. После пускаш вградената и я пускаш на easy wireless. Това е.

виж и това ако не си ме рабрал. https://www.youtube.com/watch?v=4Gefc3jgBXk&feature=youtube_gdata_player

П.П.
О ... май не рабрах правилно въпроса. Излиза че правиш всичко както трябва а според апарата външната светкавица е закачена. Така ли?



Публикацията е редактирана (08-02-13 22:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с flash control на канон 60д
Автор: dimichos   
Дата:   08-02-13 23:50

Трябва да е отворена вградената светквица, и тогава вече може да се задават опции за уайрлес флаш контрол, поне при 7д е така[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с flash control на канон 60д
Автор: jrr   
Дата:   09-02-13 08:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с flash control на канон 60д
Автор: radost-beliata   
Дата:   09-02-13 11:45

Благодаря ви за отговорите[smilie24]
JoeSatriani-точно така, правя всичко стъпка по стъпка, но апарата отчита това [smilie8]
dimichos - проблемът е ,че и вградената светкавица не иска да се отваря
jrr - да, активен е само първи
Според вас дали проблема идва от вградената светкавица, която не мога да отворя и първо трябва да оправя нея или да обновя фърмуера и проблемите ще изчезнат .[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с flash control на канон 60д
Автор: radost-beliata   
Дата:   09-02-13 11:54

ZENTEX : от апарата
Апарата е закупен 20,04,2011 от Фотосинтезис и би трябвало още 2 месеца да е в гаранция, но чета много негативи за поддържащите гаранцията на Канон Pan Service Ltd....затова реших да се справям сама с проблема .



Публикацията е редактирана (09-02-13 12:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с flash control на канон 60д
Автор: jrr   
Дата:   09-02-13 12:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с flash control на канон 60д
Автор: JoeSatriani   
Дата:   09-02-13 12:51

Още един "тъп" въпрос... да не си на режим Ауто?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с flash control на канон 60д
Автор: kirq4e   
Дата:   09-02-13 13:11

И при мен имах същия проблем след като закачих външна светкавица на за първи път. Първоначално много се пещисах и си викам, че нещо се е прецакало, но като се разтърсих в нета попаднах на това:
http://anthonyspencer.us/2011/01/canon-60d-hot-shoe-problem/


Поне при мен така се оправи.

Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с flash control на канон 60д
Автор: radost-beliata   
Дата:   09-02-13 14:00

kirq4e [beer] [beer] [beer] много, много..мнооого благодаря ,ще черпя задължително .След съвсем забелижимо повдигане с игла на металната пластина веднага се задейства вградената светкавица и съответно всички опции на флаш контрола са активни [cool] Идея си нямаш колко главоболия ми спести ..и за черпенето съм сериозна, не само така с емотикони ;) ..още при първа среща
Благодаря на и на всички останали, които се опитахте да помогнете [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с flash control на канон 60д
Автор: jrr   
Дата:   09-02-13 14:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с flash control на канон 60д
Автор: Canon   
Дата:   09-02-13 16:17

Това означава, че малко е сплескана пластината над микропревклювателя в хотшуто.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с flash control на канон 60д
Автор: gradonov   
Дата:   09-02-13 20:05

Здравейте колега,
Аз имах същият проблем веднага след като си разопаковах апарата. Проблемът е елементарен.Ако погледнете внимателно гнездото за поставяне на светкавицата от ляво и дясно ими пружиниращи пластини. Под дясната пружинираща пластина има микроключе, което подава сигнал за наличието на външна светкавицал. Повдигнете тази пластина (с малка напън) с фина пинсета или часовникарска отверка и проблемът ще се реши.
С поздрав!
Георги

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с flash control на канон 60д
Автор: radost-beliata   
Дата:   09-02-13 20:46

gradonov [shtrak] един колега малко по-горе вече ми издаде тайната [smilie21] Благодаря ти все пак [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »