Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Снимки на Северното сияние
Автор: crystalwater   
Дата:   07-02-13 16:36

Можете ли да помогнете с ценни съвети как се снима Северното сияние, какви обективи и други фотографски принадлежности са необходими?

Разполагам с Canon EOS 600D

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Северното сияние
Автор: kvakioh   
Дата:   07-02-13 16:38

Обективи...поне 1.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Северното сияние
Автор: alcap007ne   
Дата:   07-02-13 17:03

Северното сияние е най-добре да се снима с високо исо демек с колкото се може по бърз затвор за да се размаже по малко сиянието.
Но в твоя случай с 600Д не е добре тази опция:) Така, че с 400исо най-добре снимай. Може и с 800 да пробваш, но трябва после доста добра обработка да прилагаш за шума !

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Северното сияние
Автор: crystalwater   
Дата:   07-02-13 17:10

Имам китовият обектив и съм намислил да си купувам Canon EF 50mm f/1.8 II. Ще се получи ли нещо с някой от тези?

Не съм го планирал, но ми се отдава възможност да го видя това сияние и не мисля да се отказвам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Северното сияние
Автор: itilien   
Дата:   07-02-13 17:19

с 50мм нищо няма да можеш да хванеш. Трябва ти много широк обектив, за тоя канон има две възможности - или токина 11-16/2.8, или самиянг 14/2.8. Не слагай никакви филтри пред обектива, защото се получават странични ефекти. Скоростта и исото зависят от сиянието. Ако е слабо и бавнодвижещо се, няма значение скоростта. Ако е бързодвижещо се, тогава се стреми към минимална скорост, придъджайки се към максимално възможното приемливо ИСО. Блендата колкото по-отворена, толкова по-добре. Въпреки това имай предвид и оптичните недостатъци на обектива на отворени бленди.

Аз вдругиден заминавам към северните части на Норвегия, ама дали ще хвана сияние божа работа. Не са ми най-важната цел.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Северното сияние
Автор: kvakioh   
Дата:   07-02-13 17:20

Не е добра идея 50/1.8 за този тип снимане...
С китовия няма проблем. Поддържам за високото ИСО.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Северното сияние
Автор: alcap007ne   
Дата:   07-02-13 17:34

За обектив трябва да е задължително под 18мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Северното сияние
Автор: crystalwater   
Дата:   07-02-13 18:59

Благодаря за отговорите.
Петдесетката я взимам за друго и просто споделих с какво ще разполагам.

Този обектив Tokina AT-X 116 PRO DX 11-16mm f/2.8 доста скъпичък ми се вижда, но както и да е. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Северното сияние
Автор: kirilius   
Дата:   07-02-13 20:04

itilien, знам че се оглеждаше за нова техника за това пътуване. Интересно ми е на какво си се спрял?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Северното сияние
Автор: itilien   
Дата:   07-02-13 20:22

ами в крайна сметка ми се досвидяха парите и нищо не купих. Може би утре ще взема един евтин некс 3 с китов обектив ей така, да има алтернатива и резервен вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Северното сияние
Автор: kirilius   
Дата:   07-02-13 20:56

Добре, успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Северното сияние
Автор: Gecata   
Дата:   10-02-13 15:53

alcap007ne
Дата: 07-02-13 17:03
Северното сияние е най-добре да се снима с високо исо демек с колкото се може по бърз затвор за да се размаже по малко сиянието.
Но в твоя случай с 600Д не е добре тази опция:) Така, че с 400исо най-добре снимай. Може и с 800 да пробваш, но трябва после доста добра обработка да прилагаш за шума !

Глупости. 600Д е супер безшумна кропка. Спокойно може да снимаш и на 3200 без особени притеснения [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »