Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 За всички, които снимат със Sony
Автор: pabadjiev   
Дата:   02-02-13 14:23

Само за сведение - всички снимки на портретната ми изложба, която се открива в понеделник 04.02 са направени с фотоапарати Sony А900, А700, А500, А200, А100, HX-1 и особено много (последните) с Nex F3 и Nex-6


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Marillion   
Дата:   02-02-13 15:03

Професоре, успех на изложбата!

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: BonoVox   
Дата:   02-02-13 15:13

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Alex-dan   
Дата:   02-02-13 16:13

Е па един път, добре, два пъти, добре, на плаката Сони обектива един път в заглавието, добре, втори път емблемата добре, ама и тема специално за това ли... [smilie8] Колкото и пари да ви налеят все тая....

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: pumabg   
Дата:   02-02-13 16:17

Без значение дали си професор или свеж доктор Алекс, кюфтета се ядът всеки ден..
Иначе те щом заклетия никонаджия Джъмбо го купиха за две кила банани, смятай.. [smilie23]
Не съм аз за тоя свят, мамка му..

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: hotsnail   
Дата:   02-02-13 16:33

Пума човек не искам нещо лошо да кажа ама това си е и внимание към клиента. Много неща правят и аз за туй им се кефя. Не знам защо се дразните. Иди пробвай ако ти хареса супер ако не..живот и здраве.

Есента ни направиха няколко сбирки да покажат новата техника. Това си е традиция вече и предната година го правиха. Можеше да пробваш всякакви неща дето сони имат безплатно.

Сервиза им е супер точен - 2 пъти съм ходил и съм очарован.

2011-а аз много харесах НЕКС-7 ама го нямаше по магазините - наводнения цунами помниш - дадоха ми да си поиграя с една мостра няколко дни.

Отделно са и update-ите. НЕКС-5 имаше неща дето ме дразнеха обсъшждахме ги по форумите и хората ги направиха 4 версии на софтура да го нагодаят и после пуснаха и 5n с още корекции дето явно нямаше как на стария модел да се направят. 5н има вече 2 обновявания. Народа пак мрънка че това или онова го няма. Пуснаха приложения и wifi в новия модел.

За обективите също каквото се обсъжда че липсва по-форумите горе долу това пускат до една две години. То е ясно че не може веднага да го разработят. Ама се стараят да направят най-доброто и до голяма степен са го постигнали. За некс-а като го взех пърия си купих целия арсенал дето имаше - то не беше много. Ама сега иди и виж какво става. Искаше народа твърди обективи - 16, 20, 24, 30, 35, 50 и се задава май 85-ца. То има СЛР системи с по-малко предлагане. Отдлено дето и Сигма и Тамрон правят обективи.

В крайна сметка тия продукти струват маса пари и е добре да има активно желание от производителя да те поддържа и кара да се чувстваш щастлив.

Пък НЕКС-6 иди го виж. Много е близко до удобството на Д7000. Вярно за пилета може би, не е толкова оптимален избор. Обаче за куп други неща апаратчето е невероятно.

А А99 е страхотен апарат. Единствено ми е малко скъп. Ама от това дето се предлага на пазара с 5д мк3 определено са най-добрите предложения. Не се засягай ама то си личи по цените - едните свалят като по време на разпродажба, другите не могат да смогнат на доставки. Едните по форумите обсъждат проблеми и гаранции другите показват снимки.


ПП и от мен успех. Надявам се да се освободя понеделник да видя откриването [beer]



Публикацията е редактирана (02-02-13 16:54)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Alex-dan   
Дата:   02-02-13 16:34

Подходящо е да кажем - кой както се уреди... Че изглеждаме сега като върли завистници сигурно [smilie5] Или като шматки, дето поне да им плащаха за принципите, които си отстояват, а ми то... [smilie5]

Успех на изложбата все пак, с каквото и да е снимана, ние си знаем, че е все тая, то не е от китарата дето се казва [smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: didesignbg   
Дата:   02-02-13 16:43

Засрамете се малко и си изчистете глупостите, жълтото определено не може да го изтриете. Ако бях администратор щяхте да отнесете поне по един месец банани, да си ги хапвате на спокойствие.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: didesignbg   
Дата:   02-02-13 16:50

Успех на изложбата[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-02-13 17:03

pumata го е яд просто, че от никон не го викат да им прай изложба[smilie18]
Иначе за изложбата[smilie24]
Жалко, че няма да мога да я видя

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: asahi   
Дата:   02-02-13 17:40

Сори, нямам ме на тези дати. Успех [smilie24]

П.Абаджиев не го мислете. Той и с вашия стария апарат може да направи добра изложба.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Rebellious   
Дата:   02-02-13 17:49

Професоре Абаджиев,
Първо и от сърце искам да Ви пожелая успех на изложбата! Всички участници във ФФ имат много какво да научат от Вас! Вие сте Професионалист на това поприще и това е смисъла в живота Ви!
Казвам го от позицията на имащ честта и късмета да познавам друг, подобен Вам! Кольо Пейчев,
учител във фотографията не само мой... А и на Жеко Василев, и на много още...
Та, Вие можете и знаете, това е вътре във вас. Така че, не е нужно да се прекланяте чак толкоз, когато ви дадат кокалче! Не Вие, Сони Бг. трябва да са Ви благодарни за честта, която сте им оказали! Уважавайте повече делото си, нищо, че живеем в малко объркан свят!
Успех и много здраве!


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: pumabg   
Дата:   02-02-13 17:52

Rebellious [smilie24] [smilie24] [smilie24]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: autosvet   
Дата:   02-02-13 18:35

Професоре апаратите нямат нищо общо ... вие имате нещо общо с изложбата [smilie3].

П.П. На един добър фотограф и Канон да му дадеш пак ще направи хубава снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-02-13 19:27

Ако беше ги направил с никон всички щяхте да му се поклоните по пет пъти в тая тема, аре нали си знаем насран..те гъзове

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: kocemak   
Дата:   02-02-13 19:39

Автор: fast_eyebrow
Дата: 02-02-13 19:27

Ако беше ги направил с никон всички щяхте да му се поклоните по пет пъти в тая тема, аре нали си знаем насран..те гъзове


[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Rebellious   
Дата:   02-02-13 19:49

Виж бе мъж,
Ние му се покланяме на майсторството, усещането, отдадеността и невероятните кадри! Колко могат да покажат това през годините, наречени " активен живот"?
Проблемът дойде, че въпреки тези неща, имаше един съвсем ненужен поклон в някаква посока. Големите, сред които определено смятам и автора на темата, те имат и достойнство! Май цитирам скучния Айнщайн...
Та Сони трябва да му благодари за това, а не той!
Да, трудно е в трудни времена, но в тоя ред съм виждал клошари с достойнство, както съм виждал и хора "на върха вълната", без грам такова. Та, всичко си е личен избор!
И както бай Кольо Пейчев казва: " Никога не е късно да станеш за резил".


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: hotsnail   
Дата:   02-02-13 20:12

@Rebellious пълни глупости. Надявам се наистина Сони да са му платили на г-н Абаджиев. От това по-хубаво няма и само по себе си е признание.

Ама тия глупости дето ги написахте просто.....вземете ги изтрийте и се засрамете

Ти гледаш ли филмчета по B&H или разни други обучаващи, статии да четеш, въобще наясно ли си на коя планета живееш? Маса известни фотографи във всички жанрове си работят близо с дадена марка и да марките ги спонсорират. Мисля че на запад де що има по-известен фотограф оборудването му е от фимрата с която работи, най-вероятно с отстъпки и подаръци. Винсент Лафоре как направи готините видео клипчета? Канон му дадоха и апарати и оборудване и актьори и хоп филмче. 40 бона са били само стативите и rig-овете...Ама после канон колко 5д мк2-ки продадоха не е истина. Да не ти казвам за обучаващите филмчета на Б§Х викат световно известни фотографи и горе долу така им тече речта "портрет се снима на широка бленда с средно дълъг телеобектив. В момента има промоция на 85/1.2 и 132/2 обективи на Канон, нека Ви покажа няколко кадъра с тях...За спорт е по добре ....70-200/2.8Л..." и говорим за хора които им висят снимките по музеите....това си е нормална търговска практика. Олимпийските игир ако си гледал на всякъде дъниха за панасоник как с новия Г5 ще се снима спорт...е то не става баш. Ама реклами колко имаше не е истина просто. Та и фотографи на national geographic и не знам си какво. Сайтове правиха, презентации и изложби.

Ако има нещо срамно и гадно това е че Никон и Канон и Панасоник и Олимпус и Пентакс не им дреме за клиентите им. До толкова че за една реклама не щат да се охарчат. Това за мен би било достатъчно да не купя повече продукт на тея фирми.Вместо това сте седнали тука и се вайкате дали моралните устой на демокрацията няма да рухнат под натиска на капитализма...



Публикацията е редактирана (02-02-13 20:18)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: autosvet   
Дата:   02-02-13 20:23

Охльо успокой се бре язва ще получиш заради тея Сонита.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: hotsnail   
Дата:   02-02-13 20:34

Аз като гледам някой вече по два инсулта сте изкарали с тия никони. Такива простоии да пишете просто.....didesignbg е абсолютно прав по нкяколко месеца банани да ви раздават и това е.

Направо ме е срам от глупостите дето ги пишете.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: autosvet   
Дата:   02-02-13 20:46

За кое точно, че господин Абаджиев нямаше да си направи кадрите за изложба с Канон, Оли или Никон?

Дали му техника вносителите на Сони с цел реклама - ок нищо лошо. Не са им чак толкова популярни апаратите у нас и търсят маркетингова стратегия за да продават. От кога реши, че на Сони им дреме феноменално много за изкуството или за мен и теб. Има едни хора дето гледат основно цифрички и им се вика биг-босове. Същото се отнася и за другите корпорации.

Ама чак цяла тема по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: vikitovikito   
Дата:   02-02-13 20:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-02-13 20:57

Предполагам, че на сони им дреме за изкуството точно колкото на никон, канон или пентакс. И сега тъпото е, че изложбата остава на заден план, заради обичайното дърлене по марките. Типично по български. Все едно да не обърнем внимание на яститието, щото не било сготвено в тефал, примерно. На мен ми е нелепо

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Digitalgab   
Дата:   02-02-13 21:10

Във времето, когато филмовата техника беше скъпа, имаше един фотограф в Англия, благородник, препасан с пояси, ленти и ордени, брачед на Кралицата и т.н. Та снимаше си той в студиото щастливо, но една вечер му се намъкват крадци и си тръгват с всичката техника, Ролейфлекси, Хасели и др. Та като остана без техника се чудеше с какво да ги замени и тогава към него се обърнаха от Олимпус и му предложиха да го екипират срещу реклама. Човекът не беше от тия дето на дарен кон зъбите гледат, та прие, Olympus OM2n и други такъми и направи с тях страхотни снимки. По късно, през 90-те години, той беше първият който мина на цифрови гръбове за студийна работа. Такива ми ти неща, всичко е в реда на нещата.



Публикацията е редактирана (02-02-13 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Alex-dan   
Дата:   02-02-13 21:41

Автор: Rebellious

[smilie24]

Какви простотии бе Диди, Хотсейл? За кое да ме баннат? Ами пляскайте... Ама да бяхте отишли под темата за събитието да напишете нещо, а не тука да се правите на много отговорни! То просто беше изключителна активността в темата пусната по повода, че явно имаше нужда от друга...

Да ме докладва с мрънканиците си Хота или другия там, тъкмо няма да вляза повече, то доста хора си изтриха профилите и без това по една или друга причина...


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: vikitovikito   
Дата:   02-02-13 21:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: GOSPODIN   
Дата:   02-02-13 21:52

Пишките, мерене...кофти Deja Vu. Тези, които не снимаме със Сони сме втора категория явно...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: gabsi   
Дата:   02-02-13 22:29

Прекалихте май. Според мен г-н Абаджиев искаше да покани специално и сони феновете, за да видят снимки на хартия с различните модели Сони.
Такива теми е имало и за други марки, даже си спомням и за Хаселблад.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: didesignbg   
Дата:   02-02-13 23:01

Твоята Алекс, твоята. За фотографията трябва да имаш душа и сърце, не само да се огледаш, ами и да виждаш. Това че слюнкоотделяш онлайн по човек който никога няма да стигнеш във фотографията е достойно за съжаление. Знам че си млад човек, но ходи срещай се с хора разбиращи от фотография, ще разбереш че фотография е имало и преди Никон, аз лично се надявам че ще има и след.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-02-13 23:05

Бе Алекс е пич, ама що тъй се подлъгва по онуй простото момченце понякога- не знам. Да видим малко снимки останалото е ала-бала

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Alex-dan   
Дата:   02-02-13 23:13

Грешно си ме разбрал, уж си интелигентен, а се правиш на ударен може би?

Тази тема в едно изречение и 8 модела, на много хора не е направила добро впечатление, сигурен съм, но си мълчат. Е аз си казвам каквото мисля, точно защото имам душа и сърце. Човека може цял живот да е снимал със Сони [smilie3] , лошо няма, но темата е жалка! Съжалявам, това е моето мнение и тия поучителни слова за Никон може да си ги задържиш за себе си, защото да не се окаже накрая, че аз, че и повечето редовни хора тук сме снимали повече време с марката, която сме избрали от автора на темата със Сони [smilie3] Името на изложбата и тн са си негов избор, който не коментирам, имаше пусната тема за това, лакеите ви видяхме там колко сте активни!

Свалям шапка на Rebellious за адекватния коментар, а заради вас, дето се правите на неразбрали се стига и до такъв развой на темата. Даже Хотснейл въобще не направи добра услуга, споменавайки платените фотографи, дето рекламират техника по клипчета... Ама какво да асоциира наистина човека... Всеки си избира с какво лице да се представи [beer]

То и Стоичков беше гениален в Барса, сигурно съм му бил един от най-големите фенове... И? Ако ме разбираш по-просто да го кажа...



Публикацията е редактирана (02-02-13 23:26)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: vikitovikito   
Дата:   02-02-13 23:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Alex-dan   
Дата:   02-02-13 23:23

Ходи гласувай за няколко снимки /не мои/ да се надъхаш малко [beer] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: vikitovikito   
Дата:   02-02-13 23:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: idivanov   
Дата:   02-02-13 23:33

Сони, като сте толкова загрижени за клиентите защо не се продават само тела Некс и отделно обективи? Защо трябва задължително да купувам 18-55? Ами ако искам само тяло с палачинката? Що така бе хора?[smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: jivkojj   
Дата:   02-02-13 23:33

Предполагам, че пускането на тая тема е в договора записана, за да се пуснат парите за осъществяване на изложбата. Подобен вид реклама на Сони се забелязва от доста време във форума. Доколко е успешна е друг въпрос.

Освен това има 1-2 форумеца-луди фенове, дето успешно успяват да докарат отвращение от думата "Сони" у останалите. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: vikitovikito   
Дата:   02-02-13 23:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Alex-dan   
Дата:   02-02-13 23:48

Викито, айде давай, че след малко ще е късно [smilie3]

[beer] Хайде със здраве! [shtrak]



Публикацията е редактирана (03-02-13 00:12)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: stoikovv666   
Дата:   03-02-13 00:32

Всички които разбират, при Sony се спират!!! [smilie7]









make.believe

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Digitalgab   
Дата:   03-02-13 09:20

И да не забравяте, че фотографът за който написах в предния си пост, с лентовия Olympus OM2n има по добри снимки от всички вас, а общо професорът няма да го стигнем, каквото и Сони да ни дадат!

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: pabadjiev   
Дата:   03-02-13 11:59

Драги приятели фотофорумци,

изненадах се от посоката в която тръгна разговора. Целта на съобщението ми беше да обърна внимание на снимащите със сони да видят някои резултати с тези апарат, особено с безогледалните. А, аз съм дълбоко благодарен на Сони за предоставените ми апарати и помощ за изложбата. Аз не бих могъл, нямам възможност да ги купя. Това не е срамно. Не казвам, че съм беден. Исках да дойда при вас... Общо хората на духа в България (и не само) не са богати. Спомнете си само за Христо Фотев, великия български поет, който не можеше да ки плати и телефона, преди да отиде при голямата бяла светлина...
Чест прави на Сони, че подпомагат и то не само мен. Никон, Канон, Пентакс, Фуджи, правят ли го? И тяхните апарати са чудесни...
Очаквам ви в понеделник с лулата на мира - фотографиите!


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: alphatier   
Дата:   03-02-13 12:23

Alex-dan напълно те подкрепям [smilie24] И стига сте въртяли и сукали дали ще стигнем професора и подобни изказвания,тук никой не говори за качеството на снимките му и изложбата му,нормално е да не го стигнем,той е професионален фотограф,аз съм хирург,когато той почне да оперира като мен тогава и аз ще снимам като него.Тук става дума за глупавата и пошла тема,аз също съм сигурен ще много хора го усещат,но просто си траят защото не им се занимава [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: pumabg   
Дата:   03-02-13 12:55


Автор: pabadjiev
Дата: 03-02-13 11:59
А, аз съм дълбоко благодарен на Сони за предоставените ми апарати и помощ за изложбата. Аз не бих могъл, нямам възможност да ги купя. Това не е срамно.


А защо въобще "трябва" да ги купувате Професоре? И наистина ли се нуждаете от техниката за да направите една изложба?
Кажете ако нещата са толкова зле в България, мисля че спокойно можем да съберем средства, дори чрез някоя фондация..
Не е нужно хората да си отиват от този свят за да бъдат оценявани, сигурен съм в това..
Тук въпроса не е "защото Сони.." а дали е редно по такъв начин да се прави реклама и то от човек, който е направил толкова много за родната фотография, далеч преди тази фирма да знае въобще какво означава думата фотоапарат..
С пари могат да се купят много неща.. Но все се надявах, че има и такива, които не могат..


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: hotsnail   
Дата:   03-02-13 14:44

пума...човек засрами се и се скрии. Достатъчно глупости написа вече в тази тема. Така и така не те интересува изложбата иди си снимай синигери в парка.

Трябва ли техника да се правят снимки.....Що за глупост? Защо пък ако има възможност да ползваш хубава техника зорлем да не я ползва човека? за твое морално удовлетворение, че Никон са най-велики ли....[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Ако никон България бяха направили нещо подбно щеше ли да пишеш тия простотии тука?

Живот и здраве и другите марки да се усетят...какво лошо има? Иди почети блога на Стив Хъф, не го знам дори дали е добър фоотграф, а всичките фирми с безогледални системи дори и лайка му дават техника и то преди да я обявят публично. Това е най-нормална практика. Обсъждана е дори във този форум много пъти. Проблема за сега че само олимпус и сони правят подобни неща

Пак ти казвам дии и поразгледай малко света какво става. Бива глупости пишеш ама прекаляваш.



Публикацията е редактирана (03-02-13 14:47)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: chukov   
Дата:   03-02-13 14:57

Аз четох, мислих, разсъждавах, гледах на турско кафе и разбрах поста на проф. Абаджиев така:

"Уважаеми приятели, тази изложба е факт въпреки техниката Сони" [smilie5]

Шегувам се, разбира се.
Ни най-малко не ме интересува с какво е направена изложбата. Едва ли Сони са помогнали за разрешаване на технически ограничения, които препятстват проф. Абаджиев да реализира кадрите си.


Един ден като се врека на лед-телевизор ще е Сони [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: hotsnail   
Дата:   03-02-13 15:01

@chukov [smile] [smilie24]

Има и други хубави телевизори, тях може в другия форум да разнищим

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: vanquished   
Дата:   03-02-13 15:14

Що толкова прост и злоблив народец?

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: stoikovv666   
Дата:   03-02-13 17:26

...и завистлив!

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: vikitovikito   
Дата:   03-02-13 18:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Rebellious   
Дата:   03-02-13 18:31

Професоре,
Още веднъж успех и само хубави неща занапред! А сега просто апелирам към Вас да затворите темата си! Много грозно стана, няма смисъл от още!
И не на последно място, големите на духа затова са големи - те имат Достойнство! И то остава, независимо превратностите на времето и не достигането на финикийски знаци ! Пример - Христо Ботьов!
Старостта не е порок, това е Пътя, който минаваме всички. Е, някои не го доживяват! Още един пример, пак е Христо, но се зове във вечостта Проданов! Имах Честта да се докосна до такива люде... БЛАГОДАРЕН СЪМ! Но това е различна благодарност в сравнение с Вашата, излъчена в тая тема!
Та, да даде Бог години, всички да си вървим по пътя на старостта. И да остаряваме като дъбове,
като мури, с достойнство, независимо счупените клони!


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-02-13 18:42

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Vikitovikito   
Дата:   03-02-13 18:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Rebellious   
Дата:   03-02-13 18:51

А ако Ви трябва подкрепа-спонсорство, потърсете я тук, сред феновете Ви! Затова Фото Форум е нещо страхотно, защото събира страшно различни хора, които имат Едно общо:
ценят изкуството, наричано фотография...
И , макар и всеки през различна призма, но ВСИЧКИ ЦЕНИМ ИСТИНСКОТО!
И ще помогнем, без да се налага някой да се унижава! Особено, ако е Голям, като Вас!


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: next_time   
Дата:   03-02-13 19:05

Във ФФ 10лв за умиращо дете няма да събереш, а си тръгнал да разказваш небивалици за суми в хиляди.

Добре че някой се е сетил да метне някой лев та да има въобще изложба, сега и кусури се намират.

Сони са ми супер омразна фирмичка, но евала за жеста към професора.В цялата работа срамното е че нито една от истинските фотографски фирми не се занимава с подобна благотворителност.Нали те се хранят от страста на хората да снимат.Лакоми презадоволени гъзове.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Vikitovikito   
Дата:   03-02-13 19:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Canon   
Дата:   03-02-13 19:16

Успех, много съжалявам, че няма възможност да присъствам.

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/zqkb7562.JPG


http://www.alphaforum.net/gallery/d/2985-1/DSC08433.jpg



А темата е хубава, показва явно кой за какво си мисли.

Професора пита студентка.
- Колежке, кажете е човешки орган с три букви, които си променя размера седем пъти?
Студентката са зачервила и неудобно промълвила:
- К*р
- Не колежке, око. Зеницата му се променя толкова много на светло или тъмно, а вашият отговор е само младежки мечти.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Rebellious   
Дата:   03-02-13 19:23

Некст Тайм,
Май си зъболекар, нали? Следователно имаш комфортната преднина да си се качил на определена висота и да ръсиш мнения. Да, комфортно е, знам го! Ала също така и знам, че в ситуации на нужда се намира начина! Прекрасно се намира! Както за проблема на астрофотографа, дето беше на крачка да ослепее, както за оцелелия след нелепата, зверска катастрофа приятел на Джим Бийма!
Та, Некст, колега, дай го по-кротко! Позамисли се, умен мъж си![beer]

Д-р Деян Косев
Титлите ще ги пропусна, който се съмнява има Интернет...


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Vikitovikito   
Дата:   03-02-13 19:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: jivkojj   
Дата:   03-02-13 20:03

Прекалено агресивната и натрапваща реклама понякога може да доведе до отрицателен ефект.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: vikitovikito   
Дата:   03-02-13 20:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: jivkojj   
Дата:   03-02-13 20:11

Е, и? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: pumabg   
Дата:   03-02-13 20:16

Автор: Canon
Дата: 03-02-13 19:16
Професора пита студентка.
- Колежке, кажете е човешки орган с три букви, които си променя размера седем пъти?
Студентката са зачервила и неудобно промълвила:
- К*р

На времето една другарка по биология ми зададе същият въпрос и аз отговорих по същият начин, като "колежката".. Само дето не се изчервих..
Лафовете остаряват Генчо, както и вие но поне го правете с достойнство!

И един съвет към маркетинг отдела на Сони. Бъдете много осторожни с такива ПР акции.. Защото от реклама се превръща в анти реклама с двойно по силен негативен ефект..
Това че феновете ви тук са изпаднали в екстаз няма да ви помогне да спечелите по голям пазарен дял! За да го направите, ще трябва да се "подмазвате" или доказвате на всички притежатели на други марки.. Много малко са тези неориентираните, бъдете сигурни в това!
И още нещо забравих да кажа! Продължавам да не разбирам Сони са спонсори на цялата изложба, включая разходите за снимане, наемането на зала, откриването или са предоставили само техника? Защото ако е последното, доста тънко са минали поне по моите представи.. А това, че в света този вид реклама го има е безспорно! Само че първо са явни реклами с участието на даден фотограф. Рекламните договори включват хонорари, разходи за снимки /по цял свят/ и др. Има съществени разлики между, това там и това тук, което вместо да ми рекламира даден продукт, осмива достойнството на един човек, и показва в каква страна всъщност живеем..


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: vikitovikito   
Дата:   03-02-13 20:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-02-13 20:23

[smilie18] [smilie18] Днес доста се посмях с тази тема. Да видим още колко народ ще се изложи докато я затворят

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Digitalgab   
Дата:   03-02-13 20:34

Викито,по скромно го давай, така ще ти отива. Не обиждай голямата фирма, която има дълги години изследвания в цифровите технологии,но вероятно си се родил сравнително неотдавна и си пропуснал някои неща.

Ето материал за мислене:

http://www.sony.net/SonyInfo/CorporateInfo/History/sonyhistory-g.html




Публикацията е редактирана (03-02-13 20:45)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: vikitovikito   
Дата:   03-02-13 21:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: джъмбо   
Дата:   04-02-13 09:14

Хубави бяха бананите да... сега чакам и от Pentax ама там се разбрах за кокосови орехи [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: TPECHAT   
Дата:   04-02-13 09:44

пумабг,
честно ти ка'ам, не мо'а те разбера к'во искаш да кажеш?

[smilie11] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: pumabg   
Дата:   04-02-13 10:07

Сигурен съм, че не можеш.. Темата поне разбра ли я?

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Mogila   
Дата:   04-02-13 12:22

Мале мале полудяха от яд... и пак същите хора. Жалка картинка сте.

Браво на Сони[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: TPECHAT   
Дата:   04-02-13 14:23

Само за сведение - всички снимки на портретната ми изложба, която се открива в понеделник 04.02 са направени с фотоапарати Sony А900, А700, А500, А200, А100, HX-1 и особено много (последните) с Nex F3 и Nex-6 [smilie21]

мислиш ли, че не разбирам български и... имам и Гугъл. Човекът снимал с тия камери и разпечатал нещо. Къв ти е проблемът с корпорацията?

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: alphatier   
Дата:   04-02-13 16:01

Някои хора продължават да се правят на треснати [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: vanquished   
Дата:   04-02-13 16:19

А други не си гледат собственото кафяво по гащите та ровят в чужди гащи и там да пипнат,и там да близнат...

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: TPECHAT   
Дата:   04-02-13 16:53

всичките ревящи са наскоро регистрирани и не ги познавам...

явно СОНИ са убили 260 деца някъде по света и сега се реваншират с тази изложба?

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: alphatier   
Дата:   04-02-13 17:10

Аз пък си мисля,че трябва да се пусне 3-та тема,защото имам леки съмнения,че може би има 5-6 човека останали от форума,които след тая цялата пропаганда и 2 отделни теми все още не са разбрали,че професора снима със СОНИ [smilie18]

Треснат,добре че е фото-форум та да покаже на България какво е фотография,все пак началото на това изкуство се постави с откриването на форума.Интересна теза,да съдиш за възрастта на някой по това откога се е регистрирал в някъв сайт.Аз като гледам има такива дето са регистритани от 2004 и снимките им са 5 пъти по-зле и без никакво развитие от тези на регистритани 2011,ако тва ти е гордостта,че си от 2004 жив и здрав [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: satyno   
Дата:   04-02-13 17:22

Аз пък съм за това, който не снима със Сони да си изтрие коментарите. Темата е пределно ясно формулирана : За всички, които снимат със Sony, каниконаджии и прочие нямат място в нея, а и има по-големи шансове да харесат Сони, та дори и да отидат на изложбата, ако не прочетат някои мнения...


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: pefoto01   
Дата:   04-02-13 17:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: alphatier   
Дата:   04-02-13 17:41

pefoto кажи ми честно,наистина ли не виждате нищо дразнещо с цялата история,ама честно?Или просто се правите на ударени?Никога не съм бил фен на марка,имал съм Сони система,сега снимам с Канон,все тая ми е кво пише на апарата и обективите.Много пъти съм препоръчвал по въпроси Никон или Сони при сравнения,нищо че снимам с Канон.Изключително е смешно да гледаш зрели хора да се карат като децата за марки фотоапарати и прочие.Тук не става дума за марката фотоапарат,вече няколко човека го казахме,друго е дразнещото и наистина не разбирам как не го усещате.Първо всеки близък до професора и тези които се интересуват знаят,че снима със Сони-ок нищо нередно,супер даже [smilie24] Второ пусна се тема,специално за събитието,в която сляп да си ще видиш логото на Сони в ъгъла-ок няма лошо,марката спонсорира събитието и човека,нека да се знае и това подкрепям [smilie24] Ама с това заглавие "през обектива на Сони" малко нещата станаха прекалени,нищо може би това е идея на Сони,не на автора и те са го задължили да го спомене в заглавите-ок не обвиняваме никой,ама да се пусне още една тема само и само да се спомене,че видиш случайно ако си сляп или не можеш да четеш,снимките били правени със Сони.Еми айде стига вече,не сме олигофрени и тъпанари,можем да четем.И веднъж като ни се каже и прочетем разнираме,че е снимано с тази марка и тя спонсорира автора-еми достатъчно е.Защо трябва толкова да се насилват нещата и толкова да ти се боде в очите едно и също.Веднъж е достатъчно,ама не хиляда теми и плакати Сони та Сони.Това ни издразни,начина по който се прави рекламата,а не че еди кой си снима с еди коя си марка.Напълно достатъчна си беше първата тема,видяхме заглавието един път Сони,видяхме логото на плаката втори път Сони,кому беше нужна още една тема съставена от едно изречение,от което половината са модели Сони?Това искаха да кажат колегите преди мен,това искам да кажа и аз.

П.П Жалко,че заради такива глупости Алекс си изтри снимките от профила...



Публикацията е редактирана (04-02-13 17:48)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: TPECHAT   
Дата:   04-02-13 17:51

има продуктово позициониране - като навякъде другаде

сони имат нужда от реклама, защото правят боклуци като цяло

нема кво да се нервиш [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: mcnicko   
Дата:   04-02-13 19:23

alphatier [smilie24]

От както е пусната темата качих 5 кила да ям пуканки! Продължавайте в тоя дух, но аз искренно поддържам мнението на alphatier!

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: stoikovv666   
Дата:   04-02-13 19:32

SONY

http://www.alphaforum.net/forum/download/file.php?id=7475&t=1


make.believe [shtrak]



Публикацията е редактирана (04-02-13 19:36)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: ZENON   
Дата:   04-02-13 19:37

След като Сони са отделили някой лев за изложба, очаквам същото и от другите представители на фототехника в БГ.
Лично аз много се зарадвах на презентациите миналата година в Синтезиса.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: mugen   
Дата:   04-02-13 19:56

Автор: pabadjiev
Дата: 02-02-13 14:23
Само за сведение - всички снимки на портретната ми изложба, която се открива в понеделник 04.02 са направени с фотоапарати Sony А900, А700, А500, А200, А100, HX-1 и особено много (последните) с Nex F3 и Nex-6




Интересно каква е тая реклама на отдавна несъществуващи модели. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Vekov   
Дата:   04-02-13 20:05

Заяждане на дребно. Вуте добре, ама ...

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: vikitovikito   
Дата:   04-02-13 20:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: kadans   
Дата:   04-02-13 21:36

Не мен ми беше много полезно да видя снимки на хартия от Некс, защото няма къде да с видят, а ми се иска да си купя. Полезна тема и хубава изложба. Благодаря много!

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: джъмбо   
Дата:   04-02-13 21:44

от Сони освен бананите ми обещаха и ананас... договорих го преди 2 часа [cool]
а да... от Сигма ми обещаха печени киселици

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: pefoto01   
Дата:   04-02-13 22:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: sd   
Дата:   04-02-13 23:44

Потвърждавам!!! [smilie5] [smilie5] [smilie5]

За следващия месец сме осигурили за Джъмбо 2 кила печени киселици, за да забрави за Никон, Сони, Пентакс и секви други марки и да се прави на Сигмаджия. Офертата е валидна и за всички многознайковци на тема фотографска техника - 2 кила печени киселици на месец и потупване по рамото ако направят изложба.

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: sd   
Дата:   04-02-13 23:46

а изложбата на бат Петьо беше хубава! Много хубава!

Честита поредна изложба Петьо! Да ни радваш с още много поредни изложби!

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: vagar   
Дата:   05-02-13 08:55

Изложбата си струва; определено; а с какво са заснети портретите вай е третостепенен въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: joyride   
Дата:   05-02-13 10:26

Единственото значение на техниката в случая е, че показва как могат да се правят великолепни портрети дори и с най-нисък клас апарати. Техническите характеристики помагат, но далеч не са основното; идеята и творческия поглед са най-важни...

Много добра изложба!

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: arris   
Дата:   05-02-13 10:42

Голяма драма с тази реклама на SONY! Никона и Канонаджиите сън не могат да спят!

Дай боже скоро да реализирам и своя изложба. На която ей така на пук на маниаците на конкурентни марки ще на треса голямо лого на Pentax! [cool]

Евала за изложбата,техника Сони в комбинация с качествен фотограф е в състояние да направи шедьоври. Същото разбира се важи и за останалите марки. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Digitalgab   
Дата:   05-02-13 10:46

Нисък клас а? На кьоравите всички класове са им ниски.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: stoikovv666   
Дата:   05-02-13 16:23

Покаже някоя снимка от изложбата, за тези които нямаме възможност да дойдем, макар и да ни се иска. [smilie7]





SONY

make.believe

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: джъмбо   
Дата:   05-02-13 16:36

аз мисля на моята изложба да натреса себе си като лого [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-02-13 16:38

[smilie18]
И като воден знак на всяка снимка



Публикацията е редактирана (05-02-13 16:38)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: DonBasilio   
Дата:   05-02-13 18:26

Днес към 16.15 часа минах и видях изложбата.

Тази изложба си заслужава.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: mcnicko   
Дата:   05-02-13 19:05

А тези които не снимат със Сони трябва ли да ходят или входа е само след доказване с документи, фактури и касови бележки, че влизащия притежава продукт на фирмата?

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: stoikovv666   
Дата:   05-02-13 19:09

2мин. реклама,излизам за една цигара [smilie7]

SONY

make.believe



Публикацията е редактирана (05-02-13 19:11)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Digitalgab   
Дата:   05-02-13 19:57

Тези които не снимат със Сони, да се покаят и да се помолят да стигнат и до изложби!

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: vikitovikito   
Дата:   05-02-13 21:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Murnau   
Дата:   06-02-13 01:23

ахахах майко мила

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: victory13   
Дата:   06-02-13 05:54

светльо, лично съм свидетел когато джъмбо отнесе една торта от тебе... пак ли опре до вас [smilie18]
това обеснява до някъде и що джъмбо е джъмбо [smilie18]

Иначе, огромно Благодаря за изложбата [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: джъмбо   
Дата:   06-02-13 08:43

тя тортата бе да ми запушат уста за да могат да свършат работа, щото иначе се пречкам [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: idivanov   
Дата:   06-02-13 12:00

Само да попитам дали се продава само тяло Некс - ново от магазина?
За да мога да си избера обектив към него.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: hotsnail   
Дата:   06-02-13 19:12

Ами 6 и 7 май се предлагат без обектив във България. (моя 7 така го взех ама то още нямаше китов обкетив за него)

5-ците и 3-ките мисля че са комплект винаги по наще магазини. Малък ни е пазара и верочтно са преценили така.

В момента за 700 лева цена на некс-5н, какъв е смисъла да обсъждаме цената на обектива? Просто по-хубава капачка.

Иначе новия модел 5R е 1049.

Ако държиш да си вземеш 5-ца без обектив виж амазон.де или ко.ук. ама разликата със и без мисля, че обезмисля идеята ти.

Тройките мисля, винаги са със обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: sd   
Дата:   06-02-13 19:26

Да ама тоя път тортата за Джъмбо ще е от печени киселици! [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Или от моркови ... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: джъмбо   
Дата:   07-02-13 09:07

до колкото помня... предишната торта така и не я опитах а я отстъпих на присъстващите там дето днес ми го напомнят леко злобно [smilie6] та както я забъркаш така ще я ядете [smilie18]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »