Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 За всички, които снимат със Sony
Автор: pabadjiev   
Дата:   02-02-13 14:23

Само за сведение - всички снимки на портретната ми изложба, която се открива в понеделник 04.02 са направени с фотоапарати Sony А900, А700, А500, А200, А100, HX-1 и особено много (последните) с Nex F3 и Nex-6


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Marillion   
Дата:   02-02-13 15:03

Професоре, успех на изложбата!

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: BonoVox   
Дата:   02-02-13 15:13

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Alex-dan   
Дата:   02-02-13 16:13

Е па един път, добре, два пъти, добре, на плаката Сони обектива един път в заглавието, добре, втори път емблемата добре, ама и тема специално за това ли... [smilie8] Колкото и пари да ви налеят все тая....

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: pumabg   
Дата:   02-02-13 16:17

Без значение дали си професор или свеж доктор Алекс, кюфтета се ядът всеки ден..
Иначе те щом заклетия никонаджия Джъмбо го купиха за две кила банани, смятай.. [smilie23]
Не съм аз за тоя свят, мамка му..

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: hotsnail   
Дата:   02-02-13 16:33

Пума човек не искам нещо лошо да кажа ама това си е и внимание към клиента. Много неща правят и аз за туй им се кефя. Не знам защо се дразните. Иди пробвай ако ти хареса супер ако не..живот и здраве.

Есента ни направиха няколко сбирки да покажат новата техника. Това си е традиция вече и предната година го правиха. Можеше да пробваш всякакви неща дето сони имат безплатно.

Сервиза им е супер точен - 2 пъти съм ходил и съм очарован.

2011-а аз много харесах НЕКС-7 ама го нямаше по магазините - наводнения цунами помниш - дадоха ми да си поиграя с една мостра няколко дни.

Отделно са и update-ите. НЕКС-5 имаше неща дето ме дразнеха обсъшждахме ги по форумите и хората ги направиха 4 версии на софтура да го нагодаят и после пуснаха и 5n с още корекции дето явно нямаше как на стария модел да се направят. 5н има вече 2 обновявания. Народа пак мрънка че това или онова го няма. Пуснаха приложения и wifi в новия модел.

За обективите също каквото се обсъжда че липсва по-форумите горе долу това пускат до една две години. То е ясно че не може веднага да го разработят. Ама се стараят да направят най-доброто и до голяма степен са го постигнали. За некс-а като го взех пърия си купих целия арсенал дето имаше - то не беше много. Ама сега иди и виж какво става. Искаше народа твърди обективи - 16, 20, 24, 30, 35, 50 и се задава май 85-ца. То има СЛР системи с по-малко предлагане. Отдлено дето и Сигма и Тамрон правят обективи.

В крайна сметка тия продукти струват маса пари и е добре да има активно желание от производителя да те поддържа и кара да се чувстваш щастлив.

Пък НЕКС-6 иди го виж. Много е близко до удобството на Д7000. Вярно за пилета може би, не е толкова оптимален избор. Обаче за куп други неща апаратчето е невероятно.

А А99 е страхотен апарат. Единствено ми е малко скъп. Ама от това дето се предлага на пазара с 5д мк3 определено са най-добрите предложения. Не се засягай ама то си личи по цените - едните свалят като по време на разпродажба, другите не могат да смогнат на доставки. Едните по форумите обсъждат проблеми и гаранции другите показват снимки.


ПП и от мен успех. Надявам се да се освободя понеделник да видя откриването [beer]



Публикацията е редактирана (02-02-13 16:54)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Alex-dan   
Дата:   02-02-13 16:34

Подходящо е да кажем - кой както се уреди... Че изглеждаме сега като върли завистници сигурно [smilie5] Или като шматки, дето поне да им плащаха за принципите, които си отстояват, а ми то... [smilie5]

Успех на изложбата все пак, с каквото и да е снимана, ние си знаем, че е все тая, то не е от китарата дето се казва [smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: didesignbg   
Дата:   02-02-13 16:43

Засрамете се малко и си изчистете глупостите, жълтото определено не може да го изтриете. Ако бях администратор щяхте да отнесете поне по един месец банани, да си ги хапвате на спокойствие.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: didesignbg   
Дата:   02-02-13 16:50

Успех на изложбата[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-02-13 17:03

pumata го е яд просто, че от никон не го викат да им прай изложба[smilie18]
Иначе за изложбата[smilie24]
Жалко, че няма да мога да я видя

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: asahi   
Дата:   02-02-13 17:40

Сори, нямам ме на тези дати. Успех [smilie24]

П.Абаджиев не го мислете. Той и с вашия стария апарат може да направи добра изложба.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Rebellious   
Дата:   02-02-13 17:49

Професоре Абаджиев,
Първо и от сърце искам да Ви пожелая успех на изложбата! Всички участници във ФФ имат много какво да научат от Вас! Вие сте Професионалист на това поприще и това е смисъла в живота Ви!
Казвам го от позицията на имащ честта и късмета да познавам друг, подобен Вам! Кольо Пейчев,
учител във фотографията не само мой... А и на Жеко Василев, и на много още...
Та, Вие можете и знаете, това е вътре във вас. Така че, не е нужно да се прекланяте чак толкоз, когато ви дадат кокалче! Не Вие, Сони Бг. трябва да са Ви благодарни за честта, която сте им оказали! Уважавайте повече делото си, нищо, че живеем в малко объркан свят!
Успех и много здраве!


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: pumabg   
Дата:   02-02-13 17:52

Rebellious [smilie24] [smilie24] [smilie24]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: autosvet   
Дата:   02-02-13 18:35

Професоре апаратите нямат нищо общо ... вие имате нещо общо с изложбата [smilie3].

П.П. На един добър фотограф и Канон да му дадеш пак ще направи хубава снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-02-13 19:27

Ако беше ги направил с никон всички щяхте да му се поклоните по пет пъти в тая тема, аре нали си знаем насран..те гъзове

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: kocemak   
Дата:   02-02-13 19:39

Автор: fast_eyebrow
Дата: 02-02-13 19:27

Ако беше ги направил с никон всички щяхте да му се поклоните по пет пъти в тая тема, аре нали си знаем насран..те гъзове


[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Rebellious   
Дата:   02-02-13 19:49

Виж бе мъж,
Ние му се покланяме на майсторството, усещането, отдадеността и невероятните кадри! Колко могат да покажат това през годините, наречени " активен живот"?
Проблемът дойде, че въпреки тези неща, имаше един съвсем ненужен поклон в някаква посока. Големите, сред които определено смятам и автора на темата, те имат и достойнство! Май цитирам скучния Айнщайн...
Та Сони трябва да му благодари за това, а не той!
Да, трудно е в трудни времена, но в тоя ред съм виждал клошари с достойнство, както съм виждал и хора "на върха вълната", без грам такова. Та, всичко си е личен избор!
И както бай Кольо Пейчев казва: " Никога не е късно да станеш за резил".


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: hotsnail   
Дата:   02-02-13 20:12

@Rebellious пълни глупости. Надявам се наистина Сони да са му платили на г-н Абаджиев. От това по-хубаво няма и само по себе си е признание.

Ама тия глупости дето ги написахте просто.....вземете ги изтрийте и се засрамете

Ти гледаш ли филмчета по B&H или разни други обучаващи, статии да четеш, въобще наясно ли си на коя планета живееш? Маса известни фотографи във всички жанрове си работят близо с дадена марка и да марките ги спонсорират. Мисля че на запад де що има по-известен фотограф оборудването му е от фимрата с която работи, най-вероятно с отстъпки и подаръци. Винсент Лафоре как направи готините видео клипчета? Канон му дадоха и апарати и оборудване и актьори и хоп филмче. 40 бона са били само стативите и rig-овете...Ама после канон колко 5д мк2-ки продадоха не е истина. Да не ти казвам за обучаващите филмчета на Б§Х викат световно известни фотографи и горе долу така им тече речта "портрет се снима на широка бленда с средно дълъг телеобектив. В момента има промоция на 85/1.2 и 132/2 обективи на Канон, нека Ви покажа няколко кадъра с тях...За спорт е по добре ....70-200/2.8Л..." и говорим за хора които им висят снимките по музеите....това си е нормална търговска практика. Олимпийските игир ако си гледал на всякъде дъниха за панасоник как с новия Г5 ще се снима спорт...е то не става баш. Ама реклами колко имаше не е истина просто. Та и фотографи на national geographic и не знам си какво. Сайтове правиха, презентации и изложби.

Ако има нещо срамно и гадно това е че Никон и Канон и Панасоник и Олимпус и Пентакс не им дреме за клиентите им. До толкова че за една реклама не щат да се охарчат. Това за мен би било достатъчно да не купя повече продукт на тея фирми.Вместо това сте седнали тука и се вайкате дали моралните устой на демокрацията няма да рухнат под натиска на капитализма...



Публикацията е редактирана (02-02-13 20:18)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: autosvet   
Дата:   02-02-13 20:23

Охльо успокой се бре язва ще получиш заради тея Сонита.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: hotsnail   
Дата:   02-02-13 20:34

Аз като гледам някой вече по два инсулта сте изкарали с тия никони. Такива простоии да пишете просто.....didesignbg е абсолютно прав по нкяколко месеца банани да ви раздават и това е.

Направо ме е срам от глупостите дето ги пишете.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: autosvet   
Дата:   02-02-13 20:46

За кое точно, че господин Абаджиев нямаше да си направи кадрите за изложба с Канон, Оли или Никон?

Дали му техника вносителите на Сони с цел реклама - ок нищо лошо. Не са им чак толкова популярни апаратите у нас и търсят маркетингова стратегия за да продават. От кога реши, че на Сони им дреме феноменално много за изкуството или за мен и теб. Има едни хора дето гледат основно цифрички и им се вика биг-босове. Същото се отнася и за другите корпорации.

Ама чак цяла тема по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: vikitovikito   
Дата:   02-02-13 20:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-02-13 20:57

Предполагам, че на сони им дреме за изкуството точно колкото на никон, канон или пентакс. И сега тъпото е, че изложбата остава на заден план, заради обичайното дърлене по марките. Типично по български. Все едно да не обърнем внимание на яститието, щото не било сготвено в тефал, примерно. На мен ми е нелепо

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Digitalgab   
Дата:   02-02-13 21:10

Във времето, когато филмовата техника беше скъпа, имаше един фотограф в Англия, благородник, препасан с пояси, ленти и ордени, брачед на Кралицата и т.н. Та снимаше си той в студиото щастливо, но една вечер му се намъкват крадци и си тръгват с всичката техника, Ролейфлекси, Хасели и др. Та като остана без техника се чудеше с какво да ги замени и тогава към него се обърнаха от Олимпус и му предложиха да го екипират срещу реклама. Човекът не беше от тия дето на дарен кон зъбите гледат, та прие, Olympus OM2n и други такъми и направи с тях страхотни снимки. По късно, през 90-те години, той беше първият който мина на цифрови гръбове за студийна работа. Такива ми ти неща, всичко е в реда на нещата.



Публикацията е редактирана (02-02-13 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които снимат със Sony
Автор: Alex-dan   
Дата:   02-02-13 21:41

Автор: Rebellious

[smilie24]

Какви простотии бе Диди, Хотсейл? За кое да ме баннат? Ами пляскайте... Ама да бяхте отишли под темата за събитието да напишете нещо, а не тука да се правите на много отговорни! То просто беше изключителна активността в темата пусната по повода, че явно имаше нужда от друга...

Да ме докладва с мрънканиците си Хота или другия там, тъкмо няма да вляза повече, то доста хора си изтриха профилите и без това по една или друга причина...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »