Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За покупките от чужбина
Автор: teoget   
Дата:   01-02-13 09:07

Здравейте искам да си купя два обектива от Америка или Англия,защото гледам,че цените в ибеи са много по ниски от България.Става въпрос за канонските 17-40мм/4 и 135мм/2.Имам познати и в Англия и в Америка които могат да ми ги купят,но никога не съм пазарувал от тези страни .Искам съвет от кои сайтове е най-добре да се пазарува(кой са доказани)и кои е начинът за да не се облагат с мито или ако се облагат ,колко е митото.Някой знае ли дали мога да купя обектив от Америка примерно и си го платя тук,като го доставят до моите познати и после те да ми го пратят като подарък.Ако става в такъв случаи дали ще има мито?Ще съм благодарен ако някой може да отговори.Поздрави!


Отговори на това съобщение
 Re: За покупките от чужбина
Автор: djfroggy   
Дата:   01-02-13 09:41

От САЩ при всички положения има ДДС. Мито няма. ДДС се слага и върху цената на доставката дори. Независимо подарък, мостра и тн. Вземи си нещата от Англия. От там не се плаща нито мито, нито ДДС.

Отговори на това съобщение
 Re: За покупките от чужбина
Автор: teoget   
Дата:   01-02-13 09:52

Можеш ли да ми препоръчаш сайт от където да се купи без мито и ДДС?

Отговори на това съобщение
 Re: За покупките от чужбина
Автор: sky-fan   
Дата:   01-02-13 10:06

Amazon.co.uk, ebay.co.uk.

Отговори на това съобщение
 Re: За покупките от чужбина
Автор: джъмбо   
Дата:   01-02-13 10:27

От САЩ при всички положения има ДДС. Мито няма
за обективи има мисля 7.8%

Отговори на това съобщение
 Re: За покупките от чужбина
Автор: tzl   
Дата:   01-02-13 13:17

От Англия има ДДС и то е ДДС-то в държавата, в която купуваш. Примерно ако купуваш от amazon.co.uk, накрая на поръчката ще видиш, че цялата цена ти е с 20% отгоре, защото си в ЕС. Питал съм ги и са го направили така, защото ако поръчваш от Зимбабве, цената ще е както я виждаш на сайта и после ще си платиш ДДС-то на митницата в Зимбабве. И затова не слагали ДДС в самите цени на сайта.

Т.е. ако купуваш от САЩ, ще платиш ДДС и евентуално мито на митницата. За DVD-та примерно има мито, за книги — не. ДДС-то обикновено е в пъти по-високо като цена за плащане от митото.

Отговори на това съобщение
 Re: За покупките от чужбина
Автор: Тед   
Дата:   01-02-13 13:28

При положение, че си регистриран 2007г. - т.е. преди 6 год. , какво целиш с тази тема:

1/ спорове;
2/информация за начинаещи;
3/ хванал си деменция и не знаеш за търсачки, теми, сайтове и пр.;
4/ проверяваш колко луди ще почнат да ти обясняват откъде е най-изгодно да си го закупиш /за митото и ДДС приемаме, че не знаеш, че съществуват/;
5/ проверяваш кои са най-пеканите и разбирачи по въпроса;
6/ правиш трафик на сайта;
7/ друго - опиши, ако не попада от т.1 до т.6;

Отговори на това съобщение
 Re: За покупките от чужбина
Автор: mcnicko   
Дата:   01-02-13 13:44

Абе не, че нещо, ама тоя форум вече съвсем почна да вони... Тед, да си се замислял, че човека наистина може да се интересува... Що за простотия... Да не говорим, че голяма част от информацията в старите теми има голям шанс да не е актуална вече, за такива въпроси търсачките не са полезни и може само главоболия да ти докарат. Губиш ли нещо от това, че някой е задал въпрос или че е генерирал трафик на сайта? Като не ти е интересно не чети, лесно е... Направил си си труда да отвориш темата, да прочетеш какво е написано и накрая даже да формулираш тъпото си твърдение...

Нали е форум бе, направен е да се пита, ай сиктир от плювалници вече...

П.С. Да не каже някой, че само се включих и аз да плюя - и на мен ми е интересна темата поради ред причини и ми е писнало да чета постове като този преди мен в иначе полезните теми...



Публикацията е редактирана (01-02-13 13:47)

Отговори на това съобщение
 Re: За покупките от чужбина
Автор: mimko7   
Дата:   01-02-13 13:52

Доставкитв от САЩ много се крадат . Ако ползваш DHL от САЩ доставка над 100$ ако ползващ поща рискуваш да получиш писмо като мене ....
" ...... се получи пратка на Ваше име . Целостта на пратката е нарушена и съдържанието липсва . Уведомили сме ......... " и мъка .
DHL от Англия 20 евро . А щом имаш хора нека го купят те и да го донесат когато се прибират в БГ . Транспорта ще е само една почерпка [beer] . А незнам какви са ти приятелите може DHL да ти е по-евтино [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За покупките от чужбина
Автор: satyno   
Дата:   01-02-13 14:14

Бихте ли дали малко уточнение за ДДС и VAT? Примерно поръчвам стока, чийто доставчик е извън Европа и желая да бъде доставена в Англия( Германия) на адреса на Gabco, които след това я пращат в България. Таксите за стоки влизащи в Европейската общност еднакви ли са?


Отговори на това съобщение
 Re: За покупките от чужбина
Автор: localhost   
Дата:   01-02-13 14:14

Някой от Хонг Конг доставят за малки суми или почти без пари до UK. Ако имаш познати там (в UK) поитересувай се и може да поръчаш и от там. Успех.

Аз лично ще ти препоръчам нещо по-лесно - купи си един ефтин самолетен билет до UK, отиди на място и си ги вземи. Тъкмо и ще поснимаш малко с тях [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За покупките от чужбина
Автор: vladod   
Дата:   01-02-13 16:55

Приятелите ти го купуват в САЩ, каквото трябва се плаща и после ти го носят без кутийка до тук. На митницата се твърди, че си е тяхно и готово!!! Какво го увъртаме!!! Никакви ДДС-та, такси и др. допълнителни боклуци!!! Ако плащахме допълнително, нямаше да ги купуваме от САЩ [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За покупките от чужбина
Автор: hristomar   
Дата:   01-02-13 23:13

1. ДДС и VAT е едно и също, просто второто е на английски;

2. Цените в e-bay са крайни т.е в тях е включено и ДДС. Единствено при поръчка трябва да се провери дали съответния продавач изпраща до БГ, защото не всички го правят и съответно ако го прави крайната сума която превеждате през paypal включва и цената на доставката.

3. България е страна членка на ЕС и като такава се съобразява с митническите такси на ЕС към останалите страни извън ЕС. Търговията с коя да е членка НЕ се облага с мито, за разлика от САЩ, Япония, Бразилия или ... Гана. Т.е ако купуваме от английския e-bay и стоката идва от страна членка дори не минава през митница. Ако обаче купуваме от продавач извън ЕС стоката преминава през митница и за да си я получим трябва да си я освободим от там. Тогава дължим мито, което съгласно Регламент (ЕС) 1006/2011 е 6.7% за обективите и 4.2% за фотоапаратите както и митническа такса, която мисля беше 20 лв. Освен това там първо питат (не че не знаят) каква е пратката и искат да се отвори. Ако имате приятели в САЩ или Гана, те могат да ви донесат обектив и/или фотоапарат с личния си багаж и ако не се заяждат на митницата няма да платите мито [smile]

4. Някои продавачи извън ЕС правят услуга на купувачите си, като декларират стоката на по-ниска цена (ако е втора употреба) от реално заплатената. Така ние плащаме по-малка сума на митницата.

Аз лично първата ми покупка беше обектив втора употреба от Япония. Продавача беше декларирал на тамошната митница 5 пъти по-ниска цена от тази която бях платил в ebay. Не само, че не платих стотинка мито, но и доставката пристигна с куриер пред дома ми [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: За покупките от чужбина
Автор: stoikovv666   
Дата:   01-02-13 23:23

Препоръчвам digitalrev

В цената включва всичко и ти идва до врата, без да доплащаш нито стотинка...За България, не знам дали вече са пуснали системата.

3 пъти вече купувам от там и скоро ще станат 4, без никакви проблеми най много до 10 дена идват пред врата ти. Стига да те устройват цените които виждаш, ако си промениш локацията от сайта се менят и цените. [beer]



Публикацията е редактирана (02-02-13 19:16)

Отговори на това съобщение
 Re: За покупките от чужбина
Автор: Otvorenia   
Дата:   02-02-13 00:35

Сигурно са добри тези digitalrev .
Гледам няма разлика в цената на 5DIII от там и от тука. Много скъпо продават.

Отговори на това съобщение
 Re: За покупките от чужбина
Автор: hotsnail   
Дата:   02-02-13 00:49

tzl пишеш глупости!!!! В амазон цените дето са обявени са тези дето плащаш.

Като и в България така и в Англия когато ти пишат фактура цената се разделя на нето и ДДС. Обаче крайната сума е това дето е обявено на сайта!!!!

Фототехника само от там пазарувам и е така. Никон д600 съм купувал, маса обективи, стативи, филтри и какво ли не.

amazon.co.uk е най-добре ако човоек за пръв път пазари от интернет от вън. Гледайте също стоката да се продава и доставя от Амазон, На някой стоки пише че са от друг търговец - това не е добре. Някои тръговци няма да искат да приемат връщане на стока или не можете да се свържете с тях и т.н.. За това на сигурно от Бг само от Амазон и то стоки дето амазон продава и поддържа. Два пъти съм връщал неща до сега - супер коректни са. Просто поклон.

От ибей е малко по сложно, има бая търговци дето уж са в англия ама всъшност доставките са я от хонг конг я от Русия и накрая хоп ДПС на границата.

Отговори на това съобщение
 Re: За покупките от чужбина
Автор: GenaDP   
Дата:   02-02-13 01:36

Най-евтино е да си го откраднеш. Само гледай да не те хванат... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За покупките от чужбина
Автор: tzl   
Дата:   02-02-13 02:00

@hotsnail,

Аз говоря от опит (и то не веднъж), а не на теория.

Сега пробвах отново и наистина цената, която обявяват е същата, която имам накрая. Преди не беше така (и съм си говорил със support-a им). Може би са си променили политиката на работа или са решили да слагат ДДС без значение дали си от ЕС или извън ЕС (където трябва да си платиш още веднъж ДДС).

Отговори на това съобщение
 Re: За покупките от чужбина
Автор: kireto_a   
Дата:   02-02-13 11:16

Адаш, това е верно за amazon.co.uk - там цената е крайната(с VAT) без доставката, но(да има но) ако пише "Dispatched from and sold by Amazon UK". Ако пише нещо друго трябва да се внимава - може да достатавят от всякъде. Най-сигруно е да се кликне на "X new form Y" там вече пише от къде се шипва и дали се шипва:

Това е продавач от UK и евентуално може да достави и до бг:

#
In stock. Dispatched from United Kingdom. Expedited delivery available.
International & domestic delivery rates and return policy.
#

Това не е съвсем:

Usually dispatched within 6 - 10 business days. Dispatched from Italy. Learn more about international shipping.
Domestic delivery rates and return policy.

Интересно е още да се отбележи, че от скоро amazon.com почнаха да слагат щатския VAT - той вече се появява на checkout в крайната цена ако shipping адреса е в щатите. Но това зависи от щата, в който се доставя.

Отговори на това съобщение
 Re: За покупките от чужбина
Автор: NeZiRuS   
Дата:   02-02-13 11:45

Опитай да потърсиш това което ти трябва в е-бей. Аз много често пазарувам от там и за сега нямам проблем.

--------------
Хороскоп от http://www.astrodata.bg

Отговори на това съобщение
 Re: За покупките от чужбина
Автор: teoget   
Дата:   02-02-13 18:57

От Америка ще ми го купи познатият и ще ми го донесе.Обаче ме пита от кои сайт или магазин е най-сигурно да го поръча.Дали да му кажа Амазон или ибей.И наистина ли като го носи трябва да му махне кутията за да докаже,че си е негов?

Отговори на това съобщение
 Re: За покупките от чужбина
Автор: hotsnail   
Дата:   02-02-13 19:26

Ами Адорама, B&H и амазон в тоя ред.

ОТ щатите единствения потециален проблем е да ти продадат малко ползвано изделие. Щото имат възможност да го връщат без никакви въпроси и маса народ купува по няколко неща избира си и връща тия дето не е харесал. Амазон, Б§Х със сисгурност после ги продават като нови в САЩ. Това е много рядко явление щото там стоката бързо върви ама се случва.

В Европа това е забранена практика ама и връщането на стоки е доста по сложно и скъпо.



Публикацията е редактирана (02-02-13 19:28)

Отговори на това съобщение
 Re: За покупките от чужбина
Автор: Agent_Provocateur   
Дата:   03-02-13 15:51

hotsnail написа:

> Ами Адорама, B&H и амазон в тоя ред.

Да, има и други, но това са колосите, които 99% държат и еднакви цени. Доставката им е безупречна, Адорама скоро счупи рекорда на B&H като ми достави безплатно камера за 16 часа (от Ню Джързи до Бостън, около 500 км)


> ... Това е
> много рядко явление...
Което, ако случайно се случи се поправя със 1 чат със съпорта им (2-3 мин). Те ще пратят нов обектив преди ти да затворил кутията и да си изпратил стария обратно.Обикновено дори не дължиш обяснение какво не те удолетворява.

Кутията е добре да липсва, иначе ако ги претършуват нашите митничари ще запишат сер. ном. и ако на излизане не си го носят обратно ще дължат ддс + мито... а и кой за бога си разхожда личните обективи в кутиите, те не пасат трева все пак!

ПС Кутията - в куфара...
ПС Техника никога в куфара...



Публикацията е редактирана (03-02-13 21:10)

Отговори на това съобщение
 Re: За покупките от чужбина
Автор: amazona   
Дата:   03-02-13 20:27

Привет,
за покупки от Англия, ако се купува от фирма (тук) в повечето случаи ДДС не се начислява. Ако го купува частно лице тогава ДДС (VAT) се начислява и си е 20 %.
Аз купувам от www.hdewcameras.co.uk - перфектни са. Те обаче нямат право да не начисляват ДДС но дори и така цените им са доста по-добри - 5Д Марк 3 например е 1870 лири. Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: За покупките от чужбина
Автор: svilengrad   
Дата:   04-02-13 12:33

amazona, този сайт наистина не е лош[smilie10]
Canon 5D Mark II Digital SLR + Canon EF 24-105/4L IS USM = 1700 Паунда

http://www.hdewcameras.co.uk/canon-5d-mark-ii-digital-slr--canon-ef-24-1054l-is-usm-397-p.asp




Публикацията е редактирана (04-02-13 12:35)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »