Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвместими обективи
Автор: GanchoLambev   
Дата:   30-01-13 06:19

Здравейте,
начинаещ съм и имам NEX-3. Скоро разбрах, че какъвто и друг обектив да сложа няма да му работи нито автофокуса нито стабилизацията... Вярно ли е? И ако да, можете ли да ми препоръчате някой М42? благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместими обективи
Автор: mihajlov2   
Дата:   30-01-13 08:53

Какво разбираш под "какъвто и друг обектив"?
По принцип:
1. Всички обективи, произведени от Сони за НЕКС, т.е. с Е-Mount, имат автофокус със НЕКС.
2. Обективите на Сигма 19/2.8 и 30/2.8 за НЕКС имат автофокус.
3. Стабилизация при НЕКС имат само обективите на Сони за НЕКС със вграден стабилизатор в обектива - това са общо взето всички фирмени обективи на Сони за НЕКС.
4. Обективи от други производители, предназначени за други системи, които може да се използват на НЕКС чрез адаптери, няма да имат автофокус. За фокусиране - ръчен фокус. Много помага функцията peaking на тялото.
5. Автофокусните обективи на Сони и Коника-Минолта с А-байонет, предназначени за DSLR и SLT камери на Сони, ще имат автофокус и с НЕКС, ако се използва фирменият адаптер на Сони LA-EA2. Същото важи и за автофокусни обективи с А-байонет от други производители - Сигма, Тамрон, Токина.
6. Има и екзотични адаптери за автофокусни обективи на Канон, с които не съм твърде наясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместими обективи
Автор: GanchoLambev   
Дата:   01-02-13 23:44

Забрави...Поръчах си нов SEL5510 на Sony от Ebay, надявайки се да забравя за всички съвместимости и несъвместимости(за по-малко от 450 лв. мисля, че си заслужава, а и като се има впредвид, че ще ми се приспаднат и данъци, понеже го взимам за фирмени цели ми излиза около 380лв.).
Благодаря ти за старателното обяснение, но забравям за всичко останало![smilie25] :)...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »