Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обикновен скенер да сканира негативи - фалстарт
Автор: Gam3Ra   
Дата:   28-01-13 13:02

Става въпрос за тази процедура

How To Scan Negatives Using A Standard Scanner

Провах на два принтера(+скенер) - Canon MP190 и HP 3050, като за подстветка на негатива използвам дислпея на смартфон с бял фон. Проблема е, че колкото и да ръчкам по настройките... и двата скенера ми сканират негативите черно-бели... докато цвета извън рамката на смартфоновия дисплей присъства? Някой ако се е занимавал ще го помоля да сподели малко опит. И да, негативите са цветни Fuji Color C200 :) С другия метод (пак подстветка под негатива, но снимане с дигитален апарат в макро режим) излизат цветни (след инвертиране на цветовете), но не съм доволен от качеството на изображението (понеже имам само сапунер 5см макро)

Ето и показно какви мизерийки правят скенерите:


http://prikachi.com/images/369/5796369o.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Обикновен скенер да сканира негативи - фалстарт
Автор: nnenov   
Дата:   28-01-13 22:58

Защо си хабиш времето и нервите не мога да разбера?

Хората скенират на филм скенер за няколко лева на филм!? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обикновен скенер да сканира негативи - фалстарт
Автор: wafen   
Дата:   28-01-13 22:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обикновен скенер да сканира негативи - фалстарт
Автор: GOSPODIN   
Дата:   28-01-13 23:17

Като колегите. Даже обикновен плосък скенер с филмова приставка, ще ти даде доста приличен резултат на висока резолюция - CanoScan 5600F за 250лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Обикновен скенер да сканира негативи - фалстарт
Автор: uri64   
Дата:   29-01-13 01:14

много зависи какво се има предвид под "приличен" и "висока"...

Отговори на това съобщение
 Re: Обикновен скенер да сканира негативи - фалстарт
Автор: anjsan   
Дата:   29-01-13 08:40

Нищо не пречи да се правят опити .
Човека , ако има 200-300лв ще добави още малко и ще си купи хубав фотоапарат ....
При осветяване с бяла/жълта светлина из статиите за сканиране на цветни филми съветват да се сложи син филтър . Може да си направиш от всякакъв полупрозрачен материал , най-вече тънки пластмаси и найлони . Примерно от калъф за тетрадка , струва стотинки . Не знам обаче дали това е решението .
Скенера , ако няма корекция на бял баланс може да не се получи твоята работа .... остава фотошопа .
Успех !

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »