Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за steadicam
Автор: undacha   
Дата:   27-01-13 10:28

Добър ден съфорумци и колеги искам да попитам някой има ли , снимал ли е със стедикам за ДСЛР ( U-fly , Flaycam )? Желая да си закупя такъв но ме притеснява че няма да издържат на теглото понеже имам и допълнително осветление и фотоапарата + осветлението стават около 2 кг. А в спецификацийте на тези стабилизатори пише до 1 кг. Моля някой който е снимал или е по в час да ми обясни. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за steadicam
Автор: Tonidi   
Дата:   27-01-13 11:27

Купи си Glidecam HD-4000 или 2000

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за steadicam
Автор: bobonai   
Дата:   27-01-13 14:53

http://www.youtube.com/watch?v=b_U58ANk8qM
По-скоро ТИ трябва да издържиш на теглото в ръцете ти или на кръста [smilie5]



Публикацията е редактирана (27-01-13 14:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за steadicam
Автор: sickdreams   
Дата:   27-01-13 16:44

еми, да до около 2 килограма е лимита за малките стабилизатори. То се предполага, че ще снимаш с малка лека камера или лек фотоапарат/обектив. За 2 и 3 кила отгоре вече е за по-тежки големи "про" камери. Вземи си лек стабилизатора и без осветление, за какво ти е това осветление реално? Ако толкова е необходимо осветление може да си вземеш това:

http://www.b-hague.co.uk/hague_maxi_motion_cam_steadicam_type_camcorder_stabilizer.htm


bobonai , въпроса е баланса на тежестите, че е до определен лимит грамове, с по-тежко не може да се балансира и стабилизара апарата, а не дали щяли издържат ръцете на оператора. Едва ли колегата ще тръгва да си купува стедикам за няколко хиляди.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за steadicam
Автор: kvakioh   
Дата:   27-01-13 16:54

Преди няколко месеца снимаха с такова видео с голям фотоапарат и още по-голям обектив, всичкото слагане на такава стабилизираща ситема върху оператора отне над 30 мин, заедно със нагласянето и т.н. Не е за слаби в кръста хора. ТЕжи си.
Това лекото- става също.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за steadicam
Автор: undacha   
Дата:   27-01-13 19:50

Благодаря за коментарите мисля за най-добре да взема и да тествам понеже с ръчен фокус става много сложно [smilie2]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »