Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Какво ми куца в кадрирането/обработката
Автор: sakuraki   
Дата:   26-01-13 23:13

Значи имам си едни снимчици, дето съм ги обработил по такъв начин, който на мен ми харесва, но изглежда аудиторията не е на това мнение, не че много ми интересува, но все пак да знам дали имам проблем [smilie18] . Та така снимката е нарочно направена зърнена, дървото малко кофти се получи, но заместих я с оригиналната и нямам в голям размер, а малка е кофти за гледане. Какво да оправя според вас

http://farm9.staticflickr.com/8229/8418190818_99a9dba215_c.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Какво ми куца в кадрирането/обработката
Автор: fmj   
Дата:   26-01-13 23:21

Отрежи краката.А следващияпът кадрирай само тях и пусни снимките тук[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ми куца в кадрирането/обработката
Автор: sakuraki   
Дата:   26-01-13 23:24


https://photo-forum.net/static/site_pics/199/1354048614_8224128623_c3e4e2fa0e_c.jpg



Eто я оригиналната снимка, но ми бяха писали на лични, че кадрирането е било ужасно и ми изпратиха тази горе, как трябвало да бъде [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ми куца в кадрирането/обработката
Автор: boZo   
Дата:   26-01-13 23:36

Очите и оня сив стълб отзад...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ми куца в кадрирането/обработката
Автор: io_bs   
Дата:   26-01-13 23:40

Ако ще режеш краката, го прави над коляното. Другото е, че обекът ти е в центъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ми куца в кадрирането/обработката
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-13 23:40

честно мислиш ли, че снимката ти е шедьовър и единствения и проблем е кадрирането и обработката?

Според мен точно тия два аспекта са ти супер добри. Само смени обектите, позите, светлината, фона и с това кадриране и обработка може да вземеш награда

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ми куца в кадрирането/обработката
Автор: realnoncho   
Дата:   26-01-13 23:46

Тази снимка е за шитбук, няма какво да и обсъждаме тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ми куца в кадрирането/обработката
Автор: sakuraki   
Дата:   26-01-13 23:53

Mерси! Беше облачно и даже мисля, че снимах на 800исо и със зуум обектив [smilie18] . Беше и доста студено и бързахме да се прибираме, че не тръгнахме за снимки, но направихте малко. Фона наистина е кофти, но беше най - доброто наоколо [smilie5] . Да си мисля, че е шедьовър не, но винаги ги правя така, както на мен ми харесва. А за кадрирането, за коя от двете става въпрос? [smilie5]. Също и тази, по нея има повече фотошоп и то си личи де, но пак има някакъв проблем, според някой хора?

https://photo-forum.net/static/site_pics/199/1354356687_8229243391_995c8722a1_c.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Какво ми куца в кадрирането/обработката
Автор: bobonai   
Дата:   27-01-13 00:08

Типично за всеки начинаещ любител-фотограф е стремеж към централното кадриране на обектите. Сам казваш, че така ти харесва, защо се напрягаш да се хареса на всички?
Само с гледане не става, блазя Ви днес за Интернет и социалните мрежи, но много учени са се блъскали върху науките за запълване на кадъра т.е. белия лист и въздействието у зрителя.
Сака си запознаване с теориите! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ми куца в кадрирането/обработката
Автор: Knartist   
Дата:   27-01-13 00:09

Аууу, да имаш такава моделка и да питаш нас какво да оправиш!? [smilie8] [smilie3] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво ми куца в кадрирането/обработката
Автор: pachok   
Дата:   27-01-13 00:09

На мен тази последната по ми харесва. Може да оставяш повечко място пред модела (в посоката в която гледа), а не зад гърба и. Прочети за правилото на третините и не я забождай в центъра на кадъра, не че аз не го правя...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ми куца в кадрирането/обработката
Автор: hotsnail   
Дата:   27-01-13 00:14

ами хубава е тая снимка. Аз харесвам точно подобни компзиции ама почти никога не ми се получават.

Ето една на sir-sky.


http://farm5.static.flickr.com/4107/5092214205_82a568d47d.jpg



Точно на тоя тип композиция с напрежението което създава, мястоот трябва да е само и единствено от към гърба на модела. Може и отпред дае много мястото ама трябва да имаш идея какво е посланието на мястото отпред, примерно ако е пропаст или нещо подобно и погледа назад е все едно си взема сбогом със света и хей сега ще се метне долу



Публикацията е редактирана (27-01-13 00:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ми куца в кадрирането/обработката
Автор: sky-fan   
Дата:   27-01-13 00:16

sakuraki: с теб ще ги побъркаме у форума. Пуцай здраво и да не ти пука.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ми куца в кадрирането/обработката
Автор: RHCP   
Дата:   27-01-13 00:17

Не че много разбирам, аз не съм от претенциозната публика, но ето как лично на мен ми харесва повече :)
Като не приемай мнението ми за меродавно, аз моите снимки си ги харесвам, пък почти никой друг не ги оценява хахах

http://store.picbg.net/pubpic/69/A6/40c2c7891c6f69a6.jpg



http://store.picbg.net/pubpic/98/A1/0397b8305da398a1.jpg





Публикацията е редактирана (27-01-13 00:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ми куца в кадрирането/обработката
Автор: hotsnail   
Дата:   27-01-13 00:20

@RHCP #1 ми харесва браво

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ми куца в кадрирането/обработката
Автор: sakuraki   
Дата:   27-01-13 00:24

О, колегата sir-sky oтдавна си го следа и му се радвам на снимките [cool] . Както писах и на един колега идеята и позите са взети от 35photo.ru, като съм променил малко нещата, така както на мен ми харесват. RHCP, черно-бялата ми харесва, може би аз бих светнал още малко лицето и не бих слагал винетиране. И аз си ги харесвам, но след като ми писаха, че били тотално сбъркани и затова нямали рейтинг, та кой го гледа този рейтинг [smilie18] , отдавна се знае, че почти никога не е оптимален! Иначе си имам фотографски книжки и чета. Последния път дори си бях взел една книга с мен и гледам в книгата, снимам, гледам, снимам [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ми куца в кадрирането/обработката
Автор: io_bs   
Дата:   27-01-13 00:37

Posing Guide: 21 Sample Poses to Get You Started with Photographing Women – Part I
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ми куца в кадрирането/обработката
Автор: fotorafi   
Дата:   27-01-13 05:34

Всичко което ви затруднява е просто и лесно обяснимо. Казва се композиция и кадриране/отсечка на кадъра/ Не е лощо да си намериш учебника: "Композиция на фотографското изобрание". После да си купиш един филмов/аналогов/ апарат и да поснимаш на филм. Всички учебни заведения по фотография: колежи, средни, висши задължават първата година да снимат само на филм,отначало на черно-бял. Снимането на филм възпитава, приучава към мислене и анализ преди натискането на бутона. Не снимаш хаотично, бързайки да " изщтракащ" повече кадри. Нямаш възможност да триеш, затова внимаваш. После си копираш снимки и с фотографските ъгли започваш да търсиш най-оптималната отсечка. Махаш излишното, ненужното и акцентираш на главното.Така се приучаваш,когато снимаш да мислиш за композицията на кадъра. После с натрупването на опит всичко става интуитивно,по-лесно и не правиш смешни и груби грешки
Успех и късмет, Рафи Марукян стар даскал по фотография

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ми куца в кадрирането/обработката
Автор: my.point.of.view   
Дата:   27-01-13 10:26

Черно-бялата с винетирането е хлъзгав терен.
Аз бих се старал да избягвам това винетиране, освен за случаите, когато съм се старал да докарам нещо тип "ломография".
Също в една черно-бяла снимка трябва да има бяло, да има черно и да има сиво. В горната снимка има една сиво-сива тоналност.
Позата е кофти. И изобщо повечето готови пози по сайтовете със съвети за снимки на девойки са шменти-капели. Дали някой от великите фотографи портретисти ги е ползвал? Не мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ми куца в кадрирането/обработката
Автор: lensky   
Дата:   27-01-13 10:35

Здравейте! Извинявам се на колегата, че ще му използвам темата за мой въпрос, но по-добре така от колкото цяла нова тема да пускам.
Бихте ли ми казали какви са грешките ми в тази снимка. Правя някакви опити за нещо като студийни снимки, но явно не ми се получава много добре :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ми куца в кадрирането/обработката
Автор: kocemak   
Дата:   27-01-13 11:04

Автор: lensky
Дата: 27-01-13 10:35

Пост обработката я няма/меко казано/.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ми куца в кадрирането/обработката
Автор: iasen2   
Дата:   27-01-13 11:26

това с какво си го осветявал .

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ми куца в кадрирането/обработката
Автор: мара   
Дата:   27-01-13 11:32


https://photo-forum.net/static/site_pics/199/1354356687_8229243391_995c8722a1_c.jpg



ей тука волно или неволно си получил много добър цветен ефект - дрешката на момата с храсталака, отплясъците по косата и храсталака - чудесно! отрязваш лявата част на кадъра докъмто квадрат и получаваш една доста прилична снимка.за жалост губиш почти напълно прекрасните светло-цветни петна в горната лява част, ама това е....налага се.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ми куца в кадрирането/обработката
Автор: serjy   
Дата:   27-01-13 11:33

добре е да се снима правилно и да се обработва малко, а не да се снима зле и да се обработва много. по основните похвати във фоторграфията има много приятни книжки с прости съвети които, ако се осмислят дават една много стабилна основа. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ми куца в кадрирането/обработката
Автор: lensky   
Дата:   27-01-13 11:59

@ iasen2

Осветил съм с 2 малки студийни светкавици с монтиран софтбокс. Едната разположена почти фронтално а другата в дясно от модела като и двете са на височина по-голяма от височината на модела. Правилно ли е това осветяване ?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »