Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Презареждащи батерии
Автор: dfxos   
Дата:   24-01-13 10:13

Някой купувал ли е от презареждащите батерии на Кауфланд (тяхната си марка) 12.99/4броя и ако да какви са му наблюденията от тях? Мисля да си купя някакви по-бюджетни резервни батерии за светкавицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Презареждащи батерии
Автор: mcnicko   
Дата:   24-01-13 11:07

Един познат си купи два пъти по 4 броя и от всичките излязоха общо 3 работещи качествено батерии. Ползва ги за доста по-непретенциозни неща(дистанционни, звънец безжичен, такива работи). Не си заслужават като цяло.

По-добре си вземи един комплект Енелуупи и не се занимавай с глупости. В най-лошия случай - GP 2500, имат голям капацитет и работят доволно но след прясно зареждане, ако постоят седмица-две и заряда намаля драстично.

Отговори на това съобщение
 Re: Презареждащи батерии
Автор: dfxos   
Дата:   24-01-13 11:47

Ясно, значи няма смисъл. Аз вмомента съм с тези https://bviphotovideo.com/public/index.php?page=catalog&productid=255
май, май ще си взема още едни такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Презареждащи батерии
Автор: mcnicko   
Дата:   24-01-13 11:52

Взимай още едни и не му мисли. Един съвет, вземи си ги в черно:

https://bviphotovideo.com/public/index.php?page=catalog&productid=581


Или ако си вземеш отново бели, маркирай ги още при отварянето с перманентен маркер по начин удобен за теб за да знаеш, че тези са по-новия ти комплект [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Презареждащи батерии
Автор: KeepSmiling   
Дата:   25-01-13 16:21

Аз бих ти препоръчал тези:

https://bviphotovideo.com/public/index.php?page=catalog&productid=310


Снимам с такива и съм много доволен. Ползвам ги за SB910 и се преставят много добре [smile]. Малко по-скъпи са, но си заслужава!


Отговори на това съобщение
 Re: Презареждащи батерии
Автор: dfxos   
Дата:   25-01-13 17:06

От колко време ги ползваш? Гледам в описанието им дават 500 цикъла разряд/заряд, а на другите за които говорим горе са на 1500-1800 цикъла?

Отговори на това съобщение
 Re: Презареждащи батерии
Автор: mcnicko   
Дата:   25-01-13 17:08

Ако не снимаш всеки ден по цял ден или ако не снимаш на северния полюс не виждам смисъл от ХХ версията.

Отговори на това съобщение
 Re: Презареждащи батерии
Автор: imitev   
Дата:   25-01-13 17:18


Кауфландските са 2500 мач, но са реално макс 1200... Има и по 800..

Бях взел няколко комплекта да ги пробвам - не стават.

В лидъл пускат Tronic по 2 лв. /бр.

2500 мач са 1600-1700. Като за 2 лв са супер [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Презареждащи батерии
Автор: dfxos   
Дата:   25-01-13 18:13

Еее значи може да проверя в Лидъл или в Карфур. Аз имам едни Енелууп, просто искам да си взема някакви евтини за всеки случай ако се наложи за резерва.

Отговори на това съобщение
 Re: Презареждащи батерии
Автор: vladod   
Дата:   25-01-13 21:15

Със зарядните на bviphotovideo на режим рефреш се получават почти стойностите, изписани отгоре.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Презареждащи батерии
Автор: Marillion   
Дата:   25-01-13 21:20

Кауфландските ги ползвам за радиопредавателите на светкавиците (ААА). Вършат ми идеална работа.

Иначе за светкавиците ползвам Uniross 2300 mAh и sanyo eneloop

Отговори на това съобщение
 Re: Презареждащи батерии
Автор: didesignbg   
Дата:   25-01-13 21:39

От Lidl батерии Tronic, но не 2500 mAh, а 2100! Те са с нисък саморазряд и са по същата технология по която се произвеждат Саньо Eнелуп. Ползвам ги паралелно, до сега не съм видял разлика. Очаквам Троник да има по-малък живот, правят се в Китай и са първо поколение на технологията, а Саньо вече уж са на второ.
Има и доста други марки батерии със нисък саморазряд рекламират се обикновено като ready to use, за обща употреба това трябва да търсиш. Робуването на марки не съм убеден че е задължително, иначе да, енелуп са хубави батерии.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »