Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Страни черни пиксели във Photoshop! HEEELP!
Автор: the_cat   
Дата:   24-01-13 14:36

Колеги,

Инсталирах преди два дни на работния компютър Photoshop CS6.
При отваряне на някои от снимките ми, се появиха странни черни пиксели в части от изображението. Определено не е Gammut Warning, защото при включването на Gammut warning-а се появяват такива и то сиви /както съм си го настроил/ на други места в изображението, а тези - черните изчезват.
Същото се получава и когато конвертирам снимката в cmyk. Черните пиксели, за които говоря изчезват.
Явно това е нещо, което трябва да бъде включено/изключено в превюто, но не знам какво е.

Снимката е sRGB, програмата също е настроена да работи в sRGB. Със и без Proof положението е едно и също. Черните пиксели изчезват единствено когато включа Gammut Warning и се появят Out of Gammut регионите или когато обърна изображението в CMYK.

Ще бъда благодарен на всякаква помощ.

Отговори на това съобщение
 Re: Страни черни пиксели във Photoshop! HEEELP!
Автор: graphic   
Дата:   24-01-13 15:02

Що не си провериш в настройките на инфо палета, да нямаш някакви отметки - повече от необходимите. Малко гадая, понеже съм с по-старата версия на програмта...

Отговори на това съобщение
 Re: Страни черни пиксели във Photoshop! HEEELP!
Автор: didesignbg   
Дата:   24-01-13 15:59

Вероятно проблем с видео драйверите, ако си на АТИ и си с някои над 12.нещо си е по-скоро нормално, доста хора се оплакват от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Страни черни пиксели във Photoshop! HEEELP!
Автор: the_cat   
Дата:   24-01-13 16:11

Със Radeon HD 7700 съм

Отговори на това съобщение
 Re: Страни черни пиксели във Photoshop! HEEELP!
Автор: the_cat   
Дата:   24-01-13 16:15

Мда, благодаря за насоката. От Use graphoc processor е. Изключих го и се оправи. Благодаря на всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Страни черни пиксели във Photoshop! HEEELP!
Автор: didesignbg   
Дата:   24-01-13 16:34

Остави го включен просто смени Preferences>Performance Drawing Mode на Basic

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »