Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнения...
Автор: Duffer   
Дата:   24-01-13 09:14

....от всякакъв вид, сорт и калибър са добре дошли...

текст http://hicomm.bg/polezno/noshtna-fotografija.html?read=1

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения...
Автор: Duffer   
Дата:   24-01-13 09:17

Да де ако бях сложил и правилно таговете на линка щеше да е добре - извинения ето:

Нощна фотография

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения...
Автор: kadans   
Дата:   24-01-13 09:35

Текста не съм чел, но снимките не ме грабват. Някаква котка със светкавица, някакви празни улици без живописните трасета от минаващи коли - супер скука.
Няма интересни нощни портрети на отворена бленда , няма впечатляващи нощни пейзажи, няма креативна работа със светкавица - предно, задно перде, ефекти и изобщо снимките са скучни, на твърде любителско ниво и не ме провокират да прочета статията.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения...
Автор: Duffer   
Дата:   24-01-13 10:52

Викаш това да илюстрирам с мои фотографии не е толкова добра идея колкото ми се стори първоначално, а? :D

Знам, че не съм точно Ансел Адамс, но напоследък четейки темите във фото форума си дадох сметка колко грубо и нередно е да се използват на готово неща публикувани в интернет.

Да факт - автора им ги е споделил и не е ограничил по никакъв начин използването им и един вид се е отказал от интелектуални права върху тях, но това не значи че всеки трябва да ги дърпа и да лепи където му е удобно!

В крайна сметка това че един парк да речем е свободно достъпен за посещения не означава, че е свободно достъпен всеки да влезе и да го опикае нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения...
Автор: kadans   
Дата:   24-01-13 10:57

Напротив, точно с твои фотографии трябва да илюстрираш. Ако нямаш собствени свестни фотографии по темата, къде си тръгнал да пишеш статия и да поучаваш другите? Първо се научи ти да снимаш, направи снимки, пък после пиши статии.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения...
Автор: Duffer   
Дата:   24-01-13 10:58

Знам ли, може би е истина това, че който не може - преподава...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения...
Автор: pefoto01   
Дата:   24-01-13 11:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения...
Автор: iasen2   
Дата:   24-01-13 11:13


https://photo-forum.net/static/site_pics/106/1359018613_319718_4735442896596_833069858_n.jpg


Примерно в тази снимка какво не ви харесва , каква критика бихте и дръпнали . Аз съм голям фен на нощната фотография , но имам много да се уча :) снимана е в 20ч на улично осветление ,исо 1600 бленда 1.8

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения...
Автор: mcnicko   
Дата:   24-01-13 11:27

Така и не стигнах да чета цялата статия, може да е добра, но "корекцията" на баланса на бялото ме изгуби... Една сива карта да беше сложил до котката като ще коригираш и ще обясняваш за феномена. И както някой по-горе написа - бие на синкав отенък и стои даже по-неприятно от първата снимка.

Другото нещо - баланса на бялото е силно субективна стойност, дори и след корекция със сива карта. Някои хора харесват по-топли, други по-студени снимки. Ако си ядосан или изнервен или прекалено щастлив докато обработваш снимката, има голям шанс да го коригираш повече към топло или студено или с друг тинт. Настроението влияе на начина по който възприемаме цветовете.

Хубаво е в една такава статия тея неща да ги пише.

По-нататък не съм чел, не видях смисъл след котката...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения...
Автор: iasen2   
Дата:   24-01-13 11:31

повечето монитори нисък клас са настроени към по студени цветове , не знам защо ...........

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения...
Автор: Duffer   
Дата:   24-01-13 11:31

Добре отчитам го това за баланса на бялото. Благодаря за конструктивната критика :)

п.п. Само да вметна - моля отчитайте до известна степен и факта, че HiComm.bg не е специализиран сайт. По-голяма част от читателите му са начинаещи и/или любители по отношение на фотографското изкуство - както между впрочем излишно е да подчертавам и автора на текста :)

В този ред на мисли идеята на статията не е да поучавам никого - по-скоро да спестя на други като мен известно лутане и да ги насоча доколкото мога в правилна посока. Мен лично щеше да ми е безкрайно полезно ако имаше повече, добре написани и достъпни текстове по различни теми свързани с фотография на български. Не че имам проблем са английския, но все пак...



Публикацията е редактирана (24-01-13 11:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения...
Автор: mcnicko   
Дата:   24-01-13 11:35

И да не е съвсем негативно след предното ми мнение:

Хареса ми примера с дървото на първата страница, избора да използваш нещо по-обикновено за сравнение е добър според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения...
Автор: pefoto01   
Дата:   24-01-13 11:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения...
Автор: dream_catcher   
Дата:   24-01-13 11:49

Статията е супер. Читаема и достъпна. Би била от огромна полза на всеки начинаещ (разбира се не и на форумния хейтър, който се е родил научен). Снимките са напълно подходящи, за да онагледят текста. И похвално, че са използвани именно авторски кадри!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения...
Автор: GOSPODIN   
Дата:   24-01-13 11:52

Duffer, текста на места има словоред от Google-translation. Не разбрах, защо кадри снимани над 1600 ИСО не стават. Не казваш нищо за снимане на звездно небе, където 3200 е наложителна чувствителност, а блендата е 2.8, за да могат да се видят и най-малките звездички. Статията би свършила работа на начинаещ и без опит с подобни снимки любител, но е хубаво да се прецизира и допълни.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения...
Автор: Duffer   
Дата:   24-01-13 12:29

GOSPODIN написа:

> Duffer, текста на места има словоред
> от Google-translation. Не разбрах, защо
> кадри снимани над 1600 ИСО не стават.


Прощавай, но аз поне не видях в текста изречение в този смисъл. Като цяло съм изхождал от идеята, че не всички камери могат да гарантират кадър с приемливо качество над ISO 1600, за това съм приел и тази стойност като ориентировъчна граница.

Иначе правилно допускаш, че текста няма амбицията да каже нещо ново на хора със задълбочени (професионални) фотографски познания и умения. За това и съзнателно са избегнати така да се каже "техниките за напреднали" - още повече темата е огромна и ако бях решил да я изчерпя редактора щеше да я ореже така или иначе - никой не би се хванал да чете ферман от 10-20 страници текст в уеб и на екран :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »