Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За цените на снимките ...... - Дискусия !
Автор: kadar   
Дата:   20-01-13 23:19

По повод зачестилите теми из ФФ в последно време за копиране на снимки "бързо и качествено" , "с безплатна доставка" ,"на ДОБРА цена", " с качествени хартии и мастила" и т.н. , и т.н.....се поразрових и аз набързо да видя какво се предлага на Пангара .....

Та така де, разликите в цените ги има ...най-вероятно и в качеството ги има....та се запитах аджаба : Защо някой копира снимка на 0,18 лв , а друг същата на 0,39 лв.....от къде иде тази разлика ...цена на консуматив, цена на техника, цена на Труд....и въобще има ли смисъл да се копират снимки ?
Има ли Хляб в тая работа ?




Благодаря предварително на всички които ще внесат яснота по въпроса :)

Отговори на това съобщение
 Re: За цените на снимките ...... - Дискусия !
Автор: pepi34   
Дата:   21-01-13 00:04

Ами то в София вече не останаха читави фотоателиета и здрави машини. За персонала да не говориме, студенти без квалификаиця. Та в тоя смисъл, май няма смисъл , затова студиата окапаха едно по едно. Скоро ще фалира прословутото Фуджи.

Отговори на това съобщение
 Re: За цените на снимките ...... - Дискусия !
Автор: GenaDP   
Дата:   21-01-13 02:17

Хляб има. За салама не съм сигурен.

Отговори на това съобщение
 Re: За цените на снимките ...... - Дискусия !
Автор: dd5   
Дата:   21-01-13 15:38

Яснота по въпроса е трудно да се внесе ....
Аз мога да поясня защо едно копие 10/15 струва 40 или 40+ стотинки...
Но искам тези, които предлагат услугата+ доставката на цена от 18 стотинки ако е възможна да обяснят как им излиза сметката[smile]
Разходи консумативи, подръжка на техника, наеми ако имат, заплати...данъци... осигуровки...
Не мога да си представя какъв им е дневния оборот, за да могат да си позволят такива цени...

Отговори на това съобщение
 Re: За цените на снимките ...... - Дискусия !
Автор: HIT   
Дата:   21-01-13 17:19

Докато чакаме обяснението от някой, който копира на 0,18 лв/9х13 мога да предположа как му излиза сметката с цена 0,18 - тази цена е само за онлайн поръчка и над 100 бр снимки (няма го загубеното време на оператора - "отвори ми тази, не тази - онази, от 700 снимки на картата - избира 11", той има 7-8 поръчки дневно - това прави 700-800 копия на ден.
Ти имаш примерно 3 пъти повече клиенти, но те оставят по 15-20 снимки. Той може да си позволи цената да е 0,18 защото има количество, ти - не можеш и цената ти е 0,29 - 0,39 лв, и в двете цени има ток, заплати, амортизация, наем, данъци и т.н.
Ти работиш качествено и обръщаш внимание на всяка снимка, която копираш, той - работи количествено...
И така...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За цените на снимките ...... - Дискусия !
Автор: kaiser.soze   
Дата:   21-01-13 22:17

Щом в Англия където трябва да платят 50-60 паунда на един копист има цена 5 пенита за 10/15, защо пък в България където едни копист сигурно взима 15 паунда на ден да няма за 18ст(8 пенита)за 9/13
Даже е много скъпо!


Отговори на това съобщение
 Re: За цените на снимките ...... - Дискусия !
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-01-13 22:26

България няма балансирана конкуренция и за съжаление истината се напипва с пробване,питане и тнт.

Има студиа разчитащи на голямата цена с/у малкото некадърни клиенти ползващи услугата.Това важи с най-пълна сила.

Има и други които предлагат качество на космически цени.Надяващи се пак на липсата на конкуренция или друго.

Така ,че.... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За цените на снимките ...... - Дискусия !
Автор: nikidinov   
Дата:   21-01-13 22:38

Пазар има и за едното и за другото, както и третото, което е извън 18-35 ст. [shtrak]

Въпроса е всеки сам за себе си да реши какво иска и на какво държи - като това важи и за продавача и за купувача на услугата.

Отговори на това съобщение
 Re: За цените на снимките ...... - Дискусия !
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-01-13 23:00

Аз го казвам защото клиентите търсят логика в ценообразуването.
А в българия за много услуги няма таквава. Причините са комплексни.

Ако ти продавам 50% по-скъпо мога да изкарам същата печалба с 50% по-малко клиенти и 50% по-малко работа. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За цените на снимките ...... - Дискусия !
Автор: asahi   
Дата:   22-01-13 00:36

Има логика да има и евтино, и скъпо. Съответно има посредствено и високоачествено. Кой къде ще се позиционира е въпрос на свободен избор.

Защо онлайн поръчката е по-евтина? Клиентът сам през някаккъв софтуер изсипва файловете в една директория за 9х13. Операторът изчаква да се насъберат поръчки за 9х13 и пуска всичко на АУТО да се печата само. Следи само да не обърка пликовете. Отделно един преференциален договор с куриера и цената станала. Ама че хартията е малко поостаряла, че химията не е рециклирана - ноо важно.

Отговори на това съобщение
 Re: За цените на снимките ...... - Дискусия !
Автор: vladod   
Дата:   22-01-13 08:31

По-голямата чат от нас /вписалите се в темата/, знаем много добе колко точно струва една снимка ... въпросът е дали разликата до 18 стотинки ни задоволява [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За цените на снимките ...... - Дискусия !
Автор: dd5   
Дата:   22-01-13 08:40

kaiser.soze ,

не е уместно да сравняваме България и Англия...
Там и храната е доста по-ефтина в супермаркетите.
А заплата от 15 паунда на ден за копист в България май никой не получава.
Също така са ми споделеляли за доста по-високи цени от теб посочените като влезеш в ателие и поръчаш копия 10/15, може би имаш предвид онлайн поръчка.

Отговори на това съобщение
 Re: За цените на снимките ...... - Дискусия !
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   22-01-13 09:07

Напълно нормално е като отидеш в един лъскав фото магазин/ателие/студио, където те обслужва лично човек (дали е компетентен или не е отделно)отговаря ти на въпроси, изчаква те да си избереш снимките, дава ти съвети за отсечки, кропване, що тая снимка е тъмна друга светла и т.н. , там услугата да е доста по-скъпа. Също напълно нормално е като поръчваш по интернет и се копират не знам си къде в разни мазета цената да е друга. Имам един приятел французин, с който е запознахме преди 10 години в Марсилия...., та той работи като копист в Белгия, в една индустриална част около Брюксел. На скоро ми казва, че имат около 100 машини Фронтиер , отделно в другото хале имат не знам си колко широкоформатни принтери и т.н. Работят със всички големи сайтове за онлайн поръчки, като повечето им клиенти са от северна Италия и южна Франция, но имат и поръчки дори от Канада. Рулата с хартиите и химикалите им се вкарват всеки ден с мотокари [smile] , цените им естествено няма да ги коментираме, всичко е въпрос на организация и бизнес. Едното няма нищо общо с другото. Попитах го защо сте си избрали точно Белгия? Отговори ми нещо от сорта, че куриерските услуги от Брюксел и до Брюксел са най-евтини....прозвуча ми странно, но явно е така.



Публикацията е редактирана (22-01-13 09:11)

Отговори на това съобщение
 Re: За цените на снимките ...... - Дискусия !
Автор: Gruyu   
Дата:   22-01-13 09:21

интернета разплака майката на много бизнеси, фотографският е един от най-постадалите

Отговори на това съобщение
 Re: За цените на снимките ...... - Дискусия !
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   22-01-13 09:26

Не е така, просто го пренареди...във фотографията винаги ще има много пари, просто няма да са лесни като сега :)

Отговори на това съобщение
 Re: За цените на снимките ...... - Дискусия !
Автор: dd5   
Дата:   22-01-13 10:25

Във фотографията отдавна няма МНОГО пари и никога не са били лесни-зависи от гледната точка[smile] И дефиниция за МНОГО и ЛЕСНИ[smile]
Както и при всеки занаят-ако работят за теб 20 чифта ръце има много пари,но там собственика трябва да инвестира значително количество средства, което е навързано с други главоболия[smile]
От копиране на снимки се печелеше много в самото начало, 90-те години, когато търсенето на услугата беше огромно, а минилабовете се брояха на пръстите на една ръка в България.

Отговори на това съобщение
 Re: За цените на снимките ...... - Дискусия !
Автор: deyan_de   
Дата:   22-01-13 10:32

Като прочетох заглавието и ми стана интересно, защото помислих, че темата е за цената на снимките като фотография. По въпроса за печат на снимки, фото ателиета и други подобни, още ли има заблудени предприемачи да инвестират в нещо очевидно изчезващо и безсмислено.

Отговори на това съобщение
 Re: За цените на снимките ...... - Дискусия !
Автор: Filipov   
Дата:   22-01-13 22:13

Има!

Отговори на това съобщение
 Re: За цените на снимките ...... - Дискусия !
Автор: photostoykov   
Дата:   23-01-13 12:14

Отново се зачеква мимоходом щекотливата тема за ценообразуването...
Моето мнение е, че след като се изчислят всички присъщи разходи (консумативи, режийни, заплати и осигуровки) да се използва старото еврейско правило: "купуваш за един лев - продаваш за два!"
Т.е. множителен фактор х2.

Отговори на това съобщение
 Re: За цените на снимките ...... - Дискусия !
Автор: kadar   
Дата:   23-01-13 12:43

мдааааам......интересни неща чета тук....но нищо съществено ...поне засега .... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За цените на снимките ...... - Дискусия !
Автор: vasilmitev   
Дата:   23-01-13 13:54

В един от известните онлайн сайтове за поръчка на снимки цената за формат 10/15 за над 30 броя е 12,6 стотинки за 1 брой - далече по-малко от 18 ст.....

Отговори на това съобщение
 Re: За цените на снимките ...... - Дискусия !
Автор: dd5   
Дата:   23-01-13 14:54

kadar ,

казваш нищо съществено[smile]
ти пусна темата, а не сме чули още твоето мнение по въпроса [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За цените на снимките ...... - Дискусия !
Автор: fukarata   
Дата:   23-01-13 15:09

Понеже планирах да извадя много снимки, реших да си направя експеримент със 10тина снимки, като ги дадох на 3 места в размери 10х15 и 13х18.
Първите две места бяха евтини през интернет - фотолан и снимките ви, третото беше едно от добре известните фото студиа на Иван асен.

Резултатът напълно оправда разликата в цената.
Тези, които пуснах във фотолан и снимките.ви бяха преосветени, с по-утрепани цветове а, на едното място бяха сбъркали хартията (мат).

Във фотото на място ми предложиха без увеличение в цената да ми пуснат снимките на 10см и на 13см на колкото дойде (за да не се получават бели полета) и най-важното е че цветовете бяха много по-ярки и снимките не бяха преосветени.

Повтарям, че дадох едни и същи файлове и исках една и съща услуга и на трите места с цел да сравня.

Ако държа на качеството, няма да дам снимки по интернет, а ще отида на някое проверено място.

Сигурен съм, че можеш да се разбереш и с тези, които приемат поръчките по интернет, ако решиш да вложиш време да изградиш някакви отношения с тях.
Аз обаче съм най-обикновен потребител и нямам за кога да се разправям, а и вадя снимки веднъж на 2г.
Ако вадех много снимки редовно, сигурно бих инвестирал, за да получа по-добрата цена.

Отговори на това съобщение
 Re: За цените на снимките ...... - Дискусия !
Автор: nikidinov   
Дата:   23-01-13 15:18

това е правилния начин, според мен - правиш проби и решаваш коя услуга е за теб [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За цените на снимките ...... - Дискусия !
Автор: svilen66   
Дата:   23-01-13 23:00

kadar написа:

> мдааааам......интересни неща чета
> тук....но нищо съществено ...поне
> засега .... [smile]

ЕЕЕЕх Йонко какво съществено да чуеш-повечето пишещи нямат ателиета,и не копират снимки -те са фотографи.А иначе кризата много добре очисти пазара-в Търново 4 ателиета затвориха,други 2 са фото+магазин за 1 лев с приоритет на второто,сега очакваме и една голяма верига да си отиде- и това е,а ти сам знаеш че отдавна не се печели само от копиране на снимки ,а има доста още неща които се правят в съвременото фото ателие!!!!Прави ми впечатление че всички които тръгнаха с ниски цени затвориха,що ли?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »