Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Видео камера
Автор: Photom   
Дата:   22-01-13 14:15

Здравейте, предстой ми покупка на видео камера, обаче не знам какво е важното при една покупка и кое да гледам.
Ще се ползва любителски предимно репортажно в затворени пространства при изкуствена светлина - често оскъдна.
Търся прилично качество. Мисля камерата да е втора ръка.
В базара се колебая между следните модели:
CANON VIXIA HV30
или
Canon HG20
Ако има някой по запознат, може да ми пише едно ЛС, че имам и други въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера
Автор: wafen   
Дата:   22-01-13 16:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера
Автор: BlackSnoopy   
Дата:   22-01-13 17:19

Аз също имам HV30 на около 10 касети, която смятам да я пусна в продажбва, защото имам Sony A77 и го използвам и за видео. Ако се решишиш на HV30, пиши на лично.

А относно дилемата ти едната камера записва на касети, а другата на вграден хард диск. И двете си имат плюсове и минуси. Касетите отнемат повече време за прехвърляне на материла на компютъра и изискват FireWire порт, с хард диска трябва да се внимава, че някоe изпускане на камерата може да го повреди.
Относно качеството на двете камери трябва да се поровя малко, че съм забравил. По-спомен касетите имат предимство, защото не компресират толкова, а и обработката на компютър е по-лека, но някой колега може да ме поправи. Трябва да се поразровя малко.

Ако желаеш кадри от HV30, намират ми се някакви [smile]



Публикацията е редактирана (22-01-13 17:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера
Автор: performar   
Дата:   22-01-13 19:43

Гледай да е Legria а не Vixia
Canon Legria - PAL - Европейски стандарт
Canon Vixia - NTSC - Американски стандарт


Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера
Автор: wafen   
Дата:   22-01-13 21:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера
Автор: blacksnoopy   
Дата:   23-01-13 13:13

Аз имам NTSC камера и не съм имал проблеми. Съмнявам се, че човека ще броудкаства по националната телевизия. Предполагам, че за уеб ще е видеото.


Отговори на това съобщение
 Re: Видео камера
Автор: Photom   
Дата:   24-01-13 12:31

Не знаех, че HV30 е с касета. Гледах и ревюта, за в момента ще се ориентирам на камера с hdd.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »