Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ремонт на Ixus 65 - микро ключе на капака
Автор: SeVo   
Дата:   22-01-13 08:56

Здравейте! Имам IXSUS 65, на който му е повредено микро ключето за отворено/затворено положение на капачето на батериите. Въпросът ми е каква е ролята на това ключе? Разбирам, че е да отчита отварянето, но по-конкретно какви са последствията ако това ключе не функционира. Ако някой знае в какво положение трябва да е при нормална работа на апарата, т.е. включено или изключено. Предполагам при всички апарати ги има тия ключета и ролята има е една и съща... Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Ixus 65 - микро ключе на капака
Автор: fotorafi   
Дата:   22-01-13 11:08

Иди при техника Наско, бул. Дондуков 18, от 10-18 часа. Ще го направи по-здраво от ново[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Ixus 65 - микро ключе на капака
Автор: SeVo   
Дата:   22-01-13 11:39

:) Малко ще ми е трудно, от Варна съм... Съвет как сам да си го оправя? Кое му е нормалното положение (при затворен капак)- включено или изключено и някаква идея от къде /какво/ да взема подобно ключе? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Ixus 65 - микро ключе на капака
Автор: simfoncho   
Дата:   22-01-13 14:01

Нормално е отворено т.е. не затваря веригата (изключва апарата). Функцията му е да изключи напрежението към електрониката при отваряне на капачето ако си забравил да изключиш апарата. Обезпечава безопасността при вадене/слагане на картата или при не напълно вкарана батерия. Иначе спокойно можеш да го заклиниш с нещо (ако е останало нещо от него) или да му направиш мостче ако имаш фин поялник.


Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на Ixus 65 - микро ключе на капака
Автор: SeVo   
Дата:   22-01-13 15:46

Благодаря simfoncho! Това ме интересуваше! Ще бъде шунтирано! При разкостването не можах да разбера в какво положение (вкл/изкл) стой при отворен капак.



Публикацията е редактирана (22-01-13 15:53)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »