Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питане за преправен обектив X-Fujinon към ЕОС
Автор: вальо   
Дата:   21-01-13 13:47

Има ли някой съфорумец преправен обектив с байонет X-Fujinon (43.5мм) към байонет ЕОС EF (44.0мм).
Попитах Слав, който ми каза, че преправя, но малко се отнемало от гривната и палците за блендата.
Ще съм благодарен, ако някой покаже снимка, как изглежда откъм захващането такъв преправен обектив. Също дали има някакви недостатъци това преправяне.
Информацията ми е нужна за това, дали да взема решение за преправяне на два обектива.


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за преправен обектив X-Fujinon към ЕОС
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-01-13 13:52

За обратното:

http://www.amazon.com/RainbowImaging-Fujifilm-X-Pro1-Camera-Adapter/dp/B007YPWT8A


Незнам дали това е по-темата.

http://forum.mflenses.com/x-fujinon-50mm-1-6-fujica-x-to-eos-t27649.html

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за преправен обектив X-Fujinon към ЕОС
Автор: вальо   
Дата:   22-01-13 08:06

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за преправен обектив X-Fujinon към ЕОС
Автор: вальо   
Дата:   23-01-13 09:53

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за преправен обектив X-Fujinon към ЕОС
Автор: didesignbg   
Дата:   23-01-13 10:36

Какво очакваш да чуеш? Слав ти е казал - трябва да го скъси за да може като го закачиш и да имаш фокус на безкрайност. След като го преработи няма да можеш да го ползваш на фуджика и ще е осакатен. Ако имаш възможност мисля че е по-удачно да го ползваш на безогледалка, там няма да се наложи да го режеш, с прост преходник се решават нещата. Като допълнителен плюс, повечето предлагат и помощ при ръчен фокус. Ако все пак искаш да се случат нещата за еос жертваш обектива и го ползваш с леко загрозен вид, но пък на канон.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »