Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   20-01-13 16:12

Тъй като не искам да спамя повече в темата на итилиен, реших да пусна една темичка за двете програми...
На мен наистина би ми било интересно да сравним и видим коя програма се справя по-добре в конкретните ситуации..
За сега съм пратил на 3-ма човека суров файл и от това което виждам АЦР-а е определено по-добър...
Ся някои хора почнаха веднага да говорят как трябвало на еднакви монитори едни и същи настройки ала бала портокала... В крайна сметка ние сравняваме един и същ кадър а не праскови и футболни топки.. Всеки мисля без значение какъв му е монитора ще може спокойно да прецени кой кадър по му харесва.. Къде сенките са по-добре пушнати, как е шума там, финият детайл и тн...Иначе по тая логика дай да не пускаме и снимки, че тук о виж мониторите на повечето „гледачи” не са достойни за нашият шедьовър..
Много крайни и твърди позиции се чуха как определено Никонският конвертор вадил много повече информация.. Добре, ок ! Но нека видим всички дали това е вярно или са просто твърдения...
Не приемам декларации от типа абе тая програма е по-добрата... Без значение коя.. Ако така смяташ докажи го, просто е !
Аз си казах още в началото, че моят опит с Кепчъра не ми показа това надмощие да не кажа точно обратното...
Мисля си че причината може да се крие и в алгоритмите, които Адобе са разработвали за тази матрица.. Предвид че тя се използва не само от Никон но и от Пентакс и Сони..
За това съм готов и на друг експеримент, някой да ми прати кадър от Д700 или Д300 и да сравним как там ще се справят двата конвтертора...
Така или иначе си мисля, че темата ще е полезна за всички..
И последно това всичкото не го пиша за да излезна аз прав а някой друг крив..
Това не е състезание! Ако наистина има сред нас хора, които да докажат предимството на единият софт спрямо другият аз още на другият ден ще започна да я изучавам обстойно...
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: hotsnail   
Дата:   20-01-13 16:34

Не мисля че са сравними, Lightroom е сравним с captureNX. Aма АЦР е прост като гъбено семе. Хубаво оправя RAW файлове и толкоз. Целта му на ацр е да вкара кадъра във фотошоп. Целта на лайт рум е да го качи на уеб сайт или двд или принтер,

capture май обаче по подразбиране прави по добри неща от никонско роу файл сравнен с лайт рум. Това за мойте 2, 3 хиляди кадъра цъкане с никон. Не можах да му хвана съвсем статиите на кепчъра?

Другото е, че кепчъра е по-скъп от лайтрум :-(

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   20-01-13 16:39

Скот Келби, твърди че при 99% от снимките не му трябва повече от един конвертор... За какво говориш въобще? Цената пък няма нищо общо с темата...
Готов ли си да докажеш тук, че Кепчъра ще извади по-добър изходен файл от АЦР-а ?

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: bpavlov   
Дата:   20-01-13 16:42


Хубаво оправя RAW файлове и толкоз

To kakво друго му трябва на един конвертор, освен да ги "оправя"?

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: hotsnail   
Дата:   20-01-13 16:44

Какво се наостри не виждам. От кепчъра ще ти изкарам завършен кадър. От ацр можеш само да буташ слайдери. Просто са различни неща.

Ако ще изкарваш само начален кадър за фотошопа не си струва да си купуваш кепчър. Вади 16 битов файл от АЦР и не се занимавай с глупости.

Като разбереш за какво ти е лайтрум или кепчър пак ще пишем това са фото редактори не са прости роу конвертори



Публикацията е редактирана (20-01-13 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: serjy   
Дата:   20-01-13 16:46

ама давайте да гледаме, а не само приказки като всеки друг път [beer]
едно време кога бех никюнец си правих подобни тестове и еднозначно капчера даваше по-добър резултат в детайла и цветовете. от към динамика ацр-а спасяваше една идея повече от изгорялото, не не кой знае колко повече, че да си заслужаваше да го ползвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   20-01-13 16:50

Охлюв зададох ти въпрос! Нямам нужда от обяснения.. Пращам ти Роу а ти показваш на всички "завършен кадър".. В това време аз "бутам плъзгачи" и показвам, какво е излезнало... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-01-13 16:51

Пума аз нямам кепчър в момента на компа.

Аз за АЦР само мисля ,че има има най-голяма способност да връща сенки и хайлайт.

Може дасе тества лесно като се пусне един файл по дефаулт на дветес голям контраст и клипнати хайлайти. И се издърпа максимално нагоре или надолу със всички налични инсрументи в конвертора + контраст за да е по-нагледно.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   20-01-13 16:51

Серго, това "едно време" започвам да го чувам доста често...
Вече сме 2013! Моля ви!

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   20-01-13 16:53

Веско, може и така въпреки, че аз искам да видя, "завършен кадър" от Кепчъра [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: sonda   
Дата:   20-01-13 16:57

Доста полезна тема!От вчера съм горд собственик на Д7000 и бих искал да понауча нещо за най-добрият конвертор!В Синтезиса видях цена за Capture NX2 219 лева,но се оказа че това е последния ъпгрейд,а самата програма е 389!Та съм се зачудил за по-бюджетни неща[smile] !

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   20-01-13 16:58

Ще те разочаровам, но PS-а е още по скъп..

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-01-13 17:01

Иначе аз съм свикнал на АЦР. Всичко правя там.Особено новия за цс6 много ми харесват новите плъзгачи.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: sonda   
Дата:   20-01-13 17:02

А така...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-01-13 17:05

А така ама аз снимам с Канон. С Никон кепчъра си беше класа. Съвсеем друго. АЦР-а утрепваше цветовете ,вкарваше си тъпия шум в никонските файлове. Кепчъра и повече детайл си вадеше от НЕФ-чето.
Неф-чето си иска Кепчър НХ :) [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: serjy   
Дата:   20-01-13 17:09

е да, ама пумата не верва [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   20-01-13 17:10

Пратих на още един човек, да видим.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-01-13 17:19

Пумата може и да е прав. Защото АЦР имаше преди проблеми с Никон ,а сега по-скоро няма. Аз сега не съм сравнявал. Но казаха ,че АЦР най-после са оправили обработката на НЕФ. Може и така да е.

кепчъра пък сам по себе си е малко бавна и лагава програма и когато имаш мн файлове за пипане нерви много.

Незнам...сега как е. Аз говоря за преди 2-3г. Кепчъра беше по-добре от АЦР за НЕФ.

Наскоро отворих стари Нефчета от д90 на Новия АЦР и ми се стори ,че вече е дооста по-добре АЦР с НЕФ.

Но тва са повърхностни наблюдения.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: hotsnail   
Дата:   20-01-13 17:28

Ами пума чакай да видим дали още ми баца траъла за Кепчър. Освен това дай и идея какво искаш от кадъра...какво търсим липса на шум, детайл, динамика, плътен цвят....

Не знам какво очакваш от пращане на кадър ...ако имаш интересен кадър качи некъде нефа. Дай линк в темата. Пък ще си ги мерим после кой как го е пипнал. Това не виждам как сравнява софтуера и възможностите му и лесната му употреба. Аз и не съм птичар, но ще ми е забавно като имам време да поцъкам т.е. утре вечер, другиден и т.н.

В алфафорума редовно хората качват по сурови кадри и има дебат как да с епипне нещо. Фото Форум, подобни дебати не се случват. Та идеята ти е добра [smilie18]

Предполагам ако ПД го пипне или Шотландетса или някой друг птичар ще стане интересна темата. На мен ще ми се смеете как съм пропуснал базови неща

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   20-01-13 17:38

Мислех го това но предпочитам да знам на кой съм го пуснал..
Утре, други ден ми звучи малко несериозно.. Ако искаш файла ми кажи, но очаквам да го покажеш днес...
И щото правилно зададе въпроса за това, какво се очаква от заданието да кажа, че кадъра е недоекспониран и главата на птицата е една идея не на фокус.. Та с две думи гледаме как конверторите ще пушнат сенките, ще върнат детайла, ще се справят с шума и ще може ли да се спаси главата на пипирудата [smilie5] Ей такива работи..

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: yoyof1   
Дата:   20-01-13 17:49

Да добавим и Lightroom?

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   20-01-13 17:54

Няма смисъл! Не вярвам Лайта да конвертира по-добре от АЦР-а..
Но ако ти добре се справяш с програмата ми пусни един резултат да видим... Идеята най вече беше да видим как се справя Никонският конвертор..

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: danov_b   
Дата:   20-01-13 18:01

Автор: pd
Дата: 20-01-13 17:05

А така ама аз снимам с Канон. С Никон кепчъра си беше класа. Съвсеем друго. АЦР-а утрепваше цветовете ,вкарваше си тъпия шум в никонските файлове. Кепчъра и повече детайл си вадеше от НЕФ-чето.
Неф-чето си иска Кепчър НХ :)




Моите уважения господин PD,със този пост приключихте темата.[beer]Никой не може да накара хора,които не искат или не могат да видят нещо да го видят.Пак казвам ,никакво заяждане или друг опит за дразги.Щом ви е приятно работете с каквото искате.Аз не искам да убеждавам никой в нищо,защото щом изобщо се стига до тези коментари,значи някой не е узрял за другия софтуер.Ползвам ги и двата и пак казвам,много се радвах на новата камера роу откъм скорост и някои нововъведения.Искрено се надявах да са се научили да четат НЕФ,но уви.За мен (казвам лично за мен),Кепчъра е в пъти по-добър за работа с НЕФ-ове,да не казвам,че може да изкара и завършен файл.Никакви коментари към фотошопа по отножения на джипега.Справя се отлично.За НЕФ обаче........сори.И това не е само мое мнение.Ако поразровите чуждите форуми ще видите,че и други хора са на същото мнение.Пожелавам приятно теглене на плъзгачите наляво-надясно на който какъвто софтуер си харесва. [beer] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: simbon4o   
Дата:   20-01-13 18:03

Според мен АЦР7(последния) изравнява много силите между камерите. И не отстъпва на кой да е друг конвертор. Говоря за енджина му, лайтруума е надграден АЦР...

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: hotsnail   
Дата:   20-01-13 18:05

свършил ми е трайъла на кепчър [smilie2]

ако си с кропка мога на ДхО да измъча кадърчето . ДхО-то е по близко до АЦР като функции

ПП По правилно е да се каже че АЦР е орязан Лайтрум [beer]



Публикацията е редактирана (20-01-13 18:07)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »