Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Снимане на дрехи в домашни условия
Автор: webdude   
Дата:   20-01-13 13:20

Да ви обясня накратко ситуацията.
Предстои ми да отварям малък онлайн магазин за дрехи. Снимам с DSLR от малко повече от година. В момента имам Д7000, но нямам опит с външни светкавици и с аранжирано осветление.

За магазина ще се наложи да правя снимки на продуктите за каталога. За да не влизам в сериозни разходи за купуване на софт боксове и прочие съм намислил следната схема, но ми е нужно вашето мнение дали ще се получи защото както казах нямам никакъв опит със светкавиците. Намислил съм да купя една външна светкавица (вероятно ще ми трябва по-мощна) и да я светвам към тавана и така да го използвам да ми разпръсква светлината по-равномерно.

1. Една светкавица дали ще е достатъчна или ще трябват две от различни ъгли ?
2. Дали ще се получи добре ?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на дрехи в домашни условия
Автор: GenaDP   
Дата:   20-01-13 13:55

Вземи си две светкавици и два чадъра, не се занимавай с глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на дрехи в домашни условия
Автор: webdude   
Дата:   20-01-13 14:07

Можеш ли да ми препоръчаш какви да са ?
не ми се иска да давам много пари за това (поне в началото).

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на дрехи в домашни условия
Автор: simbon4o   
Дата:   20-01-13 14:25

Йонгнуотата са идеални за целта. 2светки, 8бр саньо енелуп и хубаво зарядно и заедно със светкавиците отиваш на до 400лв, което е цената на една свястна светкавица за никона. Но... китайчетата са с 2 години гаранция... ползваш и месец два след като изтече гаранцията те сами си умират :). Ще ти трябват и тригери ~ 80-100лв, може и едната да пали другата, но е по-удобно да си имаш тригери за двете. Останалото е импровизации.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на дрехи в домашни условия
Автор: GenaDP   
Дата:   20-01-13 14:50

Ползване на репортажни светкавизиц за подобна цел е общо-взето мазохизъм. Ако ще снимаш малко (2-3 светвания в минута, около 50-60 кадъра в серия) - този комплект ти е достатъчен. Ако смяташ да снимаш с доста по-голямо натоварване - този

Можеш да ги палиш с кабел, а за още 50-тина лв. можеш да се обзаведеш с радио-синхронизатор. Фон - бял картон/стена/плат, или купешки -хартия.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на дрехи в домашни условия
Автор: alsash   
Дата:   20-01-13 15:28

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на дрехи в домашни условия
Автор: simbon4o   
Дата:   20-01-13 16:18

За домашна употреба само - да, но малките може да си ги мъкне и навън за забавления всякакви. Студийните са по-голяма раница и акомулатори...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на дрехи в домашни условия
Автор: webdude   
Дата:   20-01-13 16:44

Колко голям мазохизъм е с репортажната светкавица ?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на дрехи в домашни условия
Автор: iasen2   
Дата:   20-01-13 17:40

Всеки си мисли че може да мине тънко :) След време ще трябва да почнеш да снимаш и хора облечени с тези дрехи , така че замисли се за професионални решения . успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на дрехи в домашни условия
Автор: webdude   
Дата:   20-01-13 17:52

Идеята ми не е да минавам тънко, но не мога да правя всичко така сякаш имам голям бизнес който иска супер професионални решения.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на дрехи в домашни условия
Автор: iasen2   
Дата:   20-01-13 17:59

има вече моноблокове за по 200лв . гледай схеми на осветление в ютуб . отиди в някое студио и виж как е организирано . минал съм по твоя път преди 3 години :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на дрехи в домашни условия
Автор: tzl   
Дата:   20-01-13 18:02

@webdude,

Гледай сега каква е реалността:

Ако дори имаш 2 източника на постоянна светлина, които излъчват светлина с еднаква цветна температура, можеш да се справиш. Това ще рече, вземаш 2 от прожекторите, които ползват по строежите, малко тънка хартия (за да си направиш софтбокс) и снимаш. Ако знаеш какво правиш, никой няма да разбере как ги снимаш.

Ако искаш да имаш търговски вид на "фото студиото", трябва да си купиш светкавици (освен ако не можеш да си направиш сам). Ако си купиш постоянно осветление, ще ти излезе малко по-скъпо от импулсно. Импулсното осветление са светкавиците, защото светлината се излъчва под формата на кратък импулс. Импулсните светкавици могат да бъдат малки (или още "ръчни", "репортажни", "малки") или студийни. Студийните могат да бъдат т.нар. "генератори", които са преносими и се захранват от акумулатор, както и такива, които се включват директно в електрическата мрежа.

Отново ако знаеш какво правиш, с малки светкавици можеш да снимаш спокойно както дрехи, така и хора в цял ръст. Едно време съм снимал с малки светкавици (в софтбокс) хора в цял ръст на слънце. Лимитът на малките светкавици идва най-вече в мощността и то главно ако си навън и опитваш да се "бориш" с околната светлина. В студио можеш да снимаш и с тях без никакъв проблем.

Ако снимаш с ръчни светкавици и решиш, че ти трябва много мощност, то ще е защото или не знаеш какво правиш (ако снимаш на закрито) или искаш да надмогнеш над друг светлинен източник (примерно слънцето).

Това не означава, че купуването на студийни светкавици е по-лош избор, защото доста нисък клас студийни светкавици са не чак толкова по-мощни, колкото по-висок клас компактни (говоря за сравнение със студийни от ~100W/s).

Т.нар. "мазохизъм" е когато светкавиците зареждат бавно. Това можеш да го видиш хем в студийните светкавици, хем в малките. Аз не виждам къде ще бързаш когато снимаш дрехи, които не шават и можеш спокойно да си вземеш и по-нисък клас.

Рисковете в по-ниския клас са изработката и качеството на елементите в тях. Иначе светят и вършат работа. Но колко светвания имат и на кой път ще трябва да ги смениш, не е ясно. Има такива, които държат години, а други — месеци. Пак зависи как се ползват. Може да ги ползваш веднъж на месец за по 1 час и да ти държат години, а друг да ги скъсва от работа всеки ден и да му издържат 8 месеца. Затова трябва да се консултираш с търговец относно честотата, с която ще снимаш и ще ти бъдат предложени варианти хем за компактни, хем за студийни светкавици.

Но пак да кажа — тази работа може да се свърши и с прожектори, дори с джобно фенерче, стига да знаеш как.



Публикацията е редактирана (20-01-13 18:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на дрехи в домашни условия
Автор: GenaDP   
Дата:   20-01-13 18:21

Т.нар. "мазохизъм" е когато светкавиците зареждат бавно.

Тц. Най-големият мазохизъм е да зареждаш батериите, и да фърляш боб кога ще ти свършат...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на дрехи в домашни условия
Автор: iasen2   
Дата:   20-01-13 18:23

GenaDP [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie24] . освен това нямат пилотно осветление и не знаеш къде ще светят и каква е формата на петното което ще направят :)



Публикацията е редактирана (20-01-13 18:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на дрехи в домашни условия
Автор: webdude   
Дата:   20-01-13 18:24

@tzl

Благодаря за изчерпателния отговор. Аз също го мислех варианта с прожектори, но реших, че ще ми се смеят ако го спомена.
Както вече казах снимките ще са за собствен бизнес и не е важно как ще изглежда "фото студиото", а какъв ще е резултата.

@iasen2

Благодаря ти.

В крайна сметка явно дилемата ми ще е дали да са репортажни светкавици (които ще мога да използвам за друго) или студийни които ще мога да ползвам само за това. При студийните някой знае ли какви са цените на лампите? Как стои въпроса с подменянето им?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на дрехи в домашни условия
Автор: GenaDP   
Дата:   20-01-13 18:27

Липсата на моделна лампа е най-малкият кахър.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на дрехи в домашни условия
Автор: webdude   
Дата:   20-01-13 18:28

@ GenaDP

За това, не бях се сетил и си много прав.

@iasen2

Има доста светкавици с "Pilot"-но осветление ... примерно:

https://www.bviphotovideo.com/public/index.php?page=catalog&productid=609

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на дрехи в домашни условия
Автор: GenaDP   
Дата:   20-01-13 18:31

Аз също го мислех варианта с прожектори, но реших, че ще ми се смеят ако го спомена.

Ще ти се смеят, ака крайният резултат е калпав, независимо с какво си светиш. С градински прожектори също става, но има доста неудобства.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на дрехи в домашни условия
Автор: aldygreen   
Дата:   20-01-13 18:39

tzl написа:


> Т.нар. "мазохизъм" е когато
> светкавиците зареждат бавно. Това
> можеш да го видиш хем в студийните
> светкавици, хем в малките.

Най-големият "мазохизъм" на малките светкавици е, че нямат моделна лампа, заради което трябва да се правят повече проби.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на дрехи в домашни условия
Автор: tzl   
Дата:   20-01-13 18:50

То е проблем ако си свикнал и ако снимаш в студио. Ако снимаш повече на открито или на силна околна светлина, свикваш без моделна лампа поради простата причина, че няма как да пребориш околната светлина (особено на открито) с моделна лампа в общия случай.

Затова аз не отчитам това като мазохизъм. Моделна лампа ми трябва най-вече за да ми помогне да фокусирам. С липсата й се свиква и няма да пречи липсата особено ако никога не си снимал с такава.



Публикацията е редактирана (20-01-13 18:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на дрехи в домашни условия
Автор: alsash   
Дата:   20-01-13 19:09

....e...аз мога и с 2 свещи бели, ама имам стаж зад гърба си....[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на дрехи в домашни условия
Автор: aldygreen   
Дата:   20-01-13 19:21

Абе ако имаш отразяващи повърхости, бижута, кристали, мисията става почти невъзможна без моделни ламБи или постоянно осветление.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на дрехи в домашни условия
Автор: batzas   
Дата:   21-01-13 17:40


http://ru.fishki.net/picsw/012013/15/post/platie/platie-0002.jpg



Според мен това е правилния начин!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на дрехи в домашни условия
Автор: elrisha   
Дата:   22-01-13 09:39

[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на дрехи в домашни условия
Автор: iasen2   
Дата:   22-01-13 10:02

ааа, жестоко ! даже и кофтия бял баланс бледнеее пред хубавата рокля [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »