Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Фотография в Нов Български
Автор: creet   
Дата:   18-01-13 20:17

Здравейте, сега на дневна тема ми е, какво и къде да уча.. спрял съм се на Нов Български (да си го натикам от зад със семестриалните такси :Д) ии искам да разбера от някой учещ в момента какво е положението в тази специалност и струва ли си.. някой на който му се занимава да ми обяснява, ще съм му много благодарен.. Благодаря и чакам отговор :) Лека петъчна вечер ви желая!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография в Нов Български
Автор: cicomanco   
Дата:   18-01-13 20:27

Приятно тикане![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография в Нов Български
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-01-13 20:29

Преди година работех с едно момче, което тогава беше 3-ти курс в НБУ. Беше напълно разочарован от условията и оценяването. Каза че така или иначе се е набутал да плаща - ще трябва да изтърпи и последната година. Лично аз не виждам смисъл в подобно образование. Сметни си семестриалните такси и ги инвестирай в тяло и обективи, със спестените пари запиши някакъв курс/специализация (може пак там) и ще си по-доволен.
Зависи с какви пари разполагаш, но лично аз познавам хора, които само за да угодят на дъщеря си, теглиха кредити за апарат, за семестриални такси и след 4 години обучение, дъщеря им установи че - "работа като фотографка няма" и сега работи в едно от кафетата в мола на Стамболийски. То си е и до лична нагласа - какво те влече и с какво искаш да се занимаваш, но ако фотографията я свързваш с журналистиката - по добре мисли друг вариант за ВИСШО
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография в Нов Български
Автор: alcap007ne   
Дата:   18-01-13 20:47

Както горният пост беше описан не смятам, че има има смисъл да записваш там. Отделно ако си решил да ставаш фотограф не ти е толкова нужно да имаш съответното образование:)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография в Нов Български
Автор: ludiakolio   
Дата:   18-01-13 20:56

Яка специалност,която е рядка.Добро начало.По-добре това отколкото да запишеш друго и да цял живот да не го ползваш.Въпрос на избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография в Нов Български
Автор: compur   
Дата:   18-01-13 21:11

ако се запишеш, ще се виждаш с бате Енчо! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография в Нов Български
Автор: creet   
Дата:   18-01-13 21:18

аз си имам 4 годишен опит ии си мисля, че няма смисъл, ама точно пък тая област ми е най-силно развитата от всички ии се чудя дали има защо да я доразвивам още, иначе журналистическа фотография в никакъв случай... другия вариянт е да забия с Администрация и управление, което пък ако си говорим честно мисля, че има много малък шанс да се използва.. от друга страна пък е сериозна специалност и най-малкото може да си заслучава парите! За курс по фотография съм напълно съгласен, че е далеч по-изгодно и добро от 4 години с общо взето безполезна диплома..

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография в Нов Български
Автор: stardriver   
Дата:   18-01-13 21:39

Я кажете кой курс ще препоръчате на момчето? [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография в Нов Български
Автор: mihajlov2   
Дата:   18-01-13 22:30

В Нов български няма студенти. Има само клиенти. Те получават срещу парите си търговски продукт, който там наричат диплома за завършено висше образование...
Мнението ми не се отнася за фотографията там, а за някои други специалности... Но силно се съмнявам да има някаква голяма разлика.



Публикацията е редактирана (18-01-13 22:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография в Нов Български
Автор: emo99   
Дата:   18-01-13 22:31

Познавам няколко бивши студенти в НБУ, които не завършиха точно заради лектори като Енчо.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография в Нов Български
Автор: мирка   
Дата:   18-01-13 22:42

,



Публикацията е редактирана (18-01-13 22:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография в Нов Български
Автор: creet   
Дата:   18-01-13 22:45

какъв му е случая на този Енчо ?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография в Нов Български
Автор: emo99   
Дата:   18-01-13 22:48

Ми има много "интересни" методи на преподаване, които не се харесват на студентите.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография в Нов Български
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-01-13 22:54


Баси да ви имам проблемите.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография в Нов Български
Автор: novi4ok   
Дата:   18-01-13 22:55

Но пък се харесват на студентките... [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотография в Нов Български
Автор: sonda   
Дата:   18-01-13 22:56

Какви са методите на Енчо..той е протеже на Къци[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография в Нов Български
Автор: compur   
Дата:   18-01-13 23:04

sonda, объркал си рейса, пич! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография в Нов Български
Автор: sonda   
Дата:   18-01-13 23:16

сори[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография в Нов Български
Автор: xela1bg   
Дата:   18-01-13 23:38

Енчо е много голям и може много да се научи от него!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография в Нов Български
Автор: uri64   
Дата:   18-01-13 23:50

Абе ако ще е за учене на нещо, каквото и да е, най добре далеч от БГ и в някоя нормална държава...и после ако може да се прилага наученото пак в нормална държава...туй-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография в Нов Български
Автор: creet   
Дата:   18-01-13 23:52

мммм не съм съгласен!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография в Нов Български
Автор: uri64   
Дата:   18-01-13 23:58

Ми хубаво- давай тогава в НБУ или друго БГ учебно заведение, то ъдещето си е твое...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография в Нов Български
Автор: k7   
Дата:   19-01-13 09:35

Аз съм учил (и все още незавършил)фотография в НБУ. Едиственият плюс ти е, срещата с Енчо Найденов, Антоан Божинов, Сашо Нишков, Вальо Киров, Петър Абаджиев и Мартин Димитров (последните 2ма, май вече не са там) и някой други. Иначе снимане му е майката. По добре ходи на курсове, снимай и ако можеш се лепни да чиракуваш при някой фотограф.
Успех :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография в Нов Български
Автор: reason   
Дата:   19-01-13 11:07

Мда по-добре запиши някаква друга специалност, а чиракуването е много добра идея за фотографията ;)
А иначе може и да посещаваш лекциите на гореспоменатите преподаватели. :)
Аз на Абаджиев много му се кефих щото наистина много неща се научават от него.


Фотографията в НБУ е само за магистърска степен, иначе за бакалавър малко пари на вятъра наистина.



Публикацията е редактирана (19-01-13 11:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография в Нов Български
Автор: fotorafi   
Дата:   19-01-13 11:24

Най-добрите фотографи по света не са завършили висше фотографско образование..... Просто,добри фотографи са интелигентни хора с обща култура. Аз препоръчвам да влезнеш и да следваш някоя хуманитарна специалност. Паралелно се запиши за някой добър курс по фотография.И като завършиш бакалавърската степен и имаш необходимост още от фотографски специални знания, запиши се магистърска специалност в Националната художествена академия, 2 години.
Успех и късмет[beer]
Аз бих заобикалял НБУ по 2 км.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »