Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Лошите моменти..
Автор: etto   
Дата:   17-01-13 20:55

Подтикнат съм да направя една тема..
Случвало ли ви се е да имате ей така просто дупки от към креативност при снимането ? Днес се бях разбрал с една приятелка малко да се поснимаме..обаче бях измислил супер неподходящото място,супер неподходящото време,бях си взел новите джаджи и естествено държах да ги пробвам всички.Един вид всичко,което трябваше да НЕ правя..направих,не знам защо.Отделно като креативност..пълна и кръгла нула.Това ми е втората подобна фотосесия за две години и само изгубих времето на момичето.Нито една добра снима от общо 15 кадъра.Случвало ли ви се е да се утеша поне с това ;д

Отговори на това съобщение
 Re: Лошите моменти..
Автор: kristiyan   
Дата:   17-01-13 20:58

дам. изпитан лек е art in - art out; иначе garbage in - garbage out. слушаш хубава музика; гледаш стойностен филм, четеш някой разказ от готина антология... почивка трябва и да вкараш нещо креативно, за да изкараш такова [smile] това от мен

Отговори на това съобщение
 Re: Лошите моменти..
Автор: io_bs   
Дата:   17-01-13 21:06

Случва се, да. По-често разглеждай (добри) чужди снимки за вдъхновение [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Лошите моменти..
Автор: cicomanco   
Дата:   17-01-13 21:08

По-скоро снимай по-често! За вдъхновение...
И снимането не е единствения начин да забавляваш едно момиче![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Лошите моменти..
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   17-01-13 21:19

Ако го има онова нещо между фотограф и модел,нещата стават от самосебе си.Ако го няма у единия...работата става изнасилена.И аз съм бил така,а с нова техника е наистина гадно,много мерак,а резултатите най-много задоволителни.

Отговори на това съобщение
 Re: Лошите моменти..
Автор: etto   
Дата:   17-01-13 21:31

винаги съм отпускал обстановката с модела..винаги.Не е до това колкото до това,че видях алеата и си казах,че ще станат добри снимки..,но не беше така.И снимки не гледах преди да тръгна за фотосесията и отдавна не бях снимал,а и не съм се вдъхновявал отдавна.Винаги съм си мислил,че фотографа винаги трябва да е перфектен..много тъпо ми стана.Утре пак ще снимам,трябва да се поправя!!!!! Мерси за съпорта..поуспокоихте ме.

Отговори на това съобщение
 Re: Лошите моменти..
Автор: sonda   
Дата:   18-01-13 09:25

Това е изкуство,иска си подходящо разположение на духа,спокойствие и творческо предразположение!Не може да те друсат нервите и да се терзаеш за ежедневни несгоди и да очакваш,че музата може да ти дойде по команда!Не бива идиотското време,в което имаме нещастието да живеем да ни прави роботизирани същества,лишени от душа и човещина!Това е най-важното..другото идва само..За съжаление лесно е да се напише,но трудно е да се следва..Успех!!

Отговори на това съобщение
 Re: Лошите моменти..
Автор: kvakioh   
Дата:   18-01-13 09:52

Случват се такива неща. Обясних го в една друга тема как е при мен- подготовка- отлична, места набелязани- отлични. Всеки път като ходя да снимам сам става нещо- счупен статив, счупена кола...
Последно- отлични кадри на плаж, но падна апарата и се напълни филтъра с пясък...
Случва ни се доста често да нямаме голям успех, в много от случаите нямаме пък апарат, с който да заснемем видяното.

Отговори на това съобщение
 Re: Лошите моменти..
Автор: Digitalgab   
Дата:   18-01-13 09:56

Няма лоши моменти, но има пропуснати моменти. А въобще, или си кьорав или не.

Отговори на това съобщение
 Re: Лошите моменти..
Автор: prisonbreak   
Дата:   18-01-13 10:10

Автор: io_bs
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Лошите моменти..
Автор: repin   
Дата:   18-01-13 10:17

ТРЯБВАЛО Е ДА РАЗСЪБЛЕЧЕШ МОДЕЛА!![smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Лошите моменти..
Автор: Frida   
Дата:   18-01-13 10:19

Тва все дно чета тема в teenproblem озаглавена: "не се справих в леглото, а мацката беше готина! На вас случвало ли ви се е такова нещо?".

Разбира се, че на всеки се случва. Освен това модела също трябва да те вдъхнови, а не да се "подготвяш" преди това ... все едно гаджето да ти каже "ти почвай, аз идвам след малко".

И кви са тия раоти "винаги трябвало да си префектен". В живота няма такова нещо винаги да си перфектен. Даже от моя опит най-добре се справят тия, които не страхуват от греда. В крайна сметка казваш си "като не стане, здраве, ще пробваме пак!"

Отговори на това съобщение
 Re: Лошите моменти..
Автор: compur   
Дата:   18-01-13 10:55

дай снимки де!

Отговори на това съобщение
 Re: Лошите моменти..
Автор: мара   
Дата:   18-01-13 11:20

така де, кат се провали човек 1-2 пъти седа, разплита си чорапите и има оправдание повече да не пробва, щото ще се потисне от неуспеха [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
колко народ си живейка така....
тъй че хич данти пука

Отговори на това съобщение
 Re: Лошите моменти..
Автор: ivoet   
Дата:   18-01-13 11:32

Frida [smilie24] [smilie24]
Подкрепям.

На сила убус' не става. Но спокойно, има и такива дни. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лошите моменти..
Автор: atrifonov   
Дата:   18-01-13 13:21

не ми се е случвало, винаги ми се получава[cool] [smilie25] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Лошите моменти..
Автор: tonyboy79   
Дата:   18-01-13 15:36

И аз като Артифонов. [smilie24] [beer] [smilie18]

etto погледнах снимките ти. Много клиширани. Гледай чужди кадри ама не ги повтаряй. Създай си стил. Без да се сърдиш. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лошите моменти..
Автор: autosvet   
Дата:   18-01-13 15:47

Като усетя, че нещо такова наближава гасим ламбите и с модела се отдаваме на ... пиене. Обикновено креативноста бързо се връща и после няма спиране и с моделката се отдаваме на яко, мощно, безпощадно и дълго ... снимане с хепи енд. После тя два дни ходи нахилена и пита кога ще повторим. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Лошите моменти..
Автор: pefoto01   
Дата:   18-01-13 16:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Лошите моменти..
Автор: n1x0n   
Дата:   18-01-13 16:53

Отпусни се малко бе човек [smile] като почнете да ги тъкмите тия локации, модели, техники... Направо не знам как човек, който снима за кеф може да се напряга повече от мен, когато снимам по работа.

Тя музата или е там или я няма. Ако я няма - нищо няма да стане, колкото и да се въртиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Лошите моменти..
Автор: etto   
Дата:   18-01-13 17:22

pefoto,тези снимки са от отдавна..виж кога съм ги качил.Това момиче за ,което говориш е дъщеря на същия човек ,който снима с Д700 иначе казано един човек,който е писал по тази тема малко по-горе (: Но не снимах нея,а една друга приятелка ((: Нищо,преживява се..повечко снимане,повечко хъс и всичко е наред (: Благодаря ви!

Отговори на това съобщение
 Re: Лошите моменти..
Автор: etto   
Дата:   18-01-13 17:45

Ще се влюбя скоро,обещавам хаха

Отговори на това съобщение
 Re: Лошите моменти..
Автор: slav4cho   
Дата:   18-01-13 18:03

Преди месец направих едни снимки,с които си ударих задника ва тавана [smilie5],след което излязох с една непозната за мен моделка и пълен провал,нито един хубав кадър[smilie5],доста е смазващо,но трябва да се гледа напред и да се мисли креативно.

Отговори на това съобщение
 Re: Лошите моменти..
Автор: mishkyn   
Дата:   18-01-13 18:38

etto,що се притесняваш?И Копола има слаби филми.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »