Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за Canon 5D
Автор: IshootPeople   
Дата:   17-01-13 10:27

Здравейте

Тъй като скоро разкарах D7000 и минах на 5D първата версия имам няколко въпроса .

1,Мога ли да намеря някъде на български ръководство ?

2,Останаха ми доста SD карти от Никона мога ли вместо да си купувам Compact Flash да си взема преходник от SD към CF? в момента прехвърлям от апарата към компа снимките с кабел и 100тина снимки докато се прехвърлят чакам близо 20мин което е супер много време ,това от бързината на картата ли зависи ?

3.Като разглеждам снимките на дисплея ми излизат едни черти отгоре и отдолу и не показва снимката хубаво на целият екран рових се из менюто не можах да намеря ,дали има опция да излиза снимката на целият екран говоря ако е Landscape в Portrait няма ядове ?

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Canon 5D
Автор: pstoev   
Дата:   17-01-13 10:54

и защо ти трябваше да минаваш на 5D?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Canon 5D
Автор: IshootPeople   
Дата:   17-01-13 11:33

Защото Искам ... моля по темата

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Canon 5D
Автор: alphatier   
Дата:   17-01-13 11:40

pstoev [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Canon 5D
Автор: Alex-dan   
Дата:   17-01-13 11:46

Card Reader [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Canon 5D
Автор: pstoev   
Дата:   17-01-13 11:50

имах предвид, с тези въпроси не си за 5D[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Canon 5D
Автор: IshootPeople   
Дата:   17-01-13 12:41

Card reader имам пак е бавно

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Canon 5D
Автор: Tantris   
Дата:   17-01-13 12:44

1. Не знам, ама то апаратът няма и кой-знае колко функции.
2. 5Д е с USB1 и е нормално да се точат бавно снимките през кабел.
3. Да, нормално е. Екранът не е с пропорции 3:2 и при разлглеждане на снимките се появяват черните черти.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Canon 5D
Автор: alphatier   
Дата:   17-01-13 13:55

Е не може през card reader-a да е бавно,при положение,че аз ползвам някъв тайвански за 10лв. дето пише,че е 32 в 1 или нещо такова и съм доволен вече 4-та година.Давам го за пример,защото едва ли има някъв по-евтин от моя,а скоростта си му е доста доволна.Аз не намирам смисъл да ползваш преходници и подобни истории,просто си купи една CF карта за 20-30лв и си готов,не е нужно да е от най-бързите при положение,че 5D-то си е бавен апарат.Най-бързия начин е този-карта + reader,щом имаш проблем значи е или в картата или в reader-а,щом имаш много карти лесно можеш да разбереш точно в коя карта е проблема,не виждам нищо сложно?[smilie11]



Публикацията е редактирана (17-01-13 13:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Canon 5D
Автор: alcap007ne   
Дата:   17-01-13 14:29

От преходници мисля, че няма смисъл защото и те са скъпи. Card reader има и доста бавни като моя който е на 10 години и сегашните нови които са бързи:) Така, че само кард реадер те оправя за да прехвърляш нормално.

Голяма грешка си направил. Скоро и аз имах уважението да тествам 5Д и толкова трагичен апарат не бях пипал никога[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Canon 5D
Автор: Mogila   
Дата:   17-01-13 14:47

Добър ъпгрейд[smilie24] След 5Д не бих ползвал която и да е кропка, въпреки че е на толкова години модел.
С кабел се точат наистина много бавно снимките. Трябва ти кардрийдър...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Canon 5D
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-01-13 14:50

5д супер камера! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Canon 5D
Автор: IshootPeople   
Дата:   17-01-13 16:02

Имам card reader в охладителя на лаптопа ... Ще пробвам с малко по бърза карта да си купя .

А по въпроса за ръководството намерих една за 5D MK2 но не знам до колко са еднакви .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Canon 5D
Автор: pachok   
Дата:   18-01-13 01:56

И моя кардрийдър е някакъв евтин, но си точа снимките със задоволителна скорост, купи си някакъв, със сигурност ще ти е по-бързо отколкото с кабела.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Canon 5D
Автор: pefoto01   
Дата:   18-01-13 02:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »