Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 "За" или "против" обявяването на цени за фотографски услуги в интернет
Автор: Mondragon   
Дата:   15-01-13 14:08

Съфорумци здравейте, интересува ме какво мислите по въпроса: ""За" или "против" обявяването на цени за фотографски услуги в интернет?" По-конкретно за посочване на точни суми в лични сайтове на фотографи и дали това помага,вреди и защо?
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "За" или "против" обявяването на цени за фотографски услуги в интернет
Автор: Gecata   
Дата:   15-01-13 14:14

По някога помага, по някога вреди, но предварителното обявяване на цената винаги е в интерес на клиента.

Отговори на това съобщение
 Re: "За" или "против" обявяването на цени за фотографски услуги в интернет
Автор: nemchev   
Дата:   15-01-13 14:16

Не винаги може да се даде точна сума за дадена работа. Но е добре да има ориентировъчна. Имам кофти спомени от такива точни цени и промяна на параметрите от възложителя. Сигурно всеки има де. Ако трябва да се отговори с Да или Не...тогава Да

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mondragon   
Дата:   15-01-13 14:19

Тоест по-добре е да не се посочват конкретни суми или ако се прави да е както правят по рекламите "от ....лв.". Това е най-ниската цена, която обаче никога не ти предлагат, а винаги е с поне 20-30% отгоре.

Тц Тц тц и Интернет с малка буква съм го написал в заглавието, а той е толкова уважаван, публикуван и подписван автор....срамота [beer]



Публикацията е редактирана (15-01-13 14:21)

Отговори на това съобщение
 Re: "За" или "против" обявяването на цени за фотографски услуги в интернет
Автор: J0R0   
Дата:   15-01-13 14:20

По принцип няма как да сме против нещо, което е лично решение.
Ако фотографът предлага фиксирани услуги, то по-естествено е да има обявени цени.
Ако има някакви допълнителни условия, които биха направили цената променлива, то е допустимо тя да не бъде обявена и да става ясна след запитване и уточняване на подробностите.
Но и в двата случая е редно да уважим решението на фотографа.
Не мисля че обявените или необявените цени могат да помагат или пречат на бизнеса, защото клиентите в повечето случаи знаят за какво качество на услугата какви пари биха дали.
Изобщо не ми е много ясен смисъла на този въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: "За" или "против" обявяването на цени за фотографски услуги в интернет
Автор: pepi34   
Дата:   15-01-13 14:22

Добре е да имате точни цени. Какво значи , не винаги може цената да е точна? Значи работите на кило или както ви дойде? Публикуването на точен и ясен ценоразпис улеснява много и клиента и вас. Хората четат и не си губите времето със срещи, от който впоследствие няма да се получи сделка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mondragon   
Дата:   15-01-13 14:23

J0R0, понеже чувам много противоречиви мнения по темата, за това ми беше интересно да чуя/прочета още.
Някои казват, че не е добре, щото конкуренцията гледа и подбива, други казват, че клиентът трябва да види сумата, а не да праща запитване за всяко нещо(защото се отказва) и т.н.



Публикацията е редактирана (15-01-13 14:23)

Отговори на това съобщение
 Re: "За" или "против" обявяването на цени за фотографски услуги в интернет
Автор: pepi34   
Дата:   15-01-13 14:25

Немчев може би има известно право, но затова си има договори, или поне опис на поръчката. Клиента като ти промени параметрите, просто си доплаща и това е.Аз лично има много точни цени ( но не целият ценоразпис е на сайта ми а един леко съкратен) и винаги описвам поръчката. Никога не съм имам проблем с промяна на параметрите. Ако работата ви позволява такъв риск, значи предварително трябва да го калкулирате в цената и да я завишите със съответния процент.

Отговори на това съобщение
 Re: "За" или "против" обявяването на цени за фотографски услуги в интернет
Автор: pepi34   
Дата:   15-01-13 14:28

Тя конкуренцията винаги гледа и подбива, по гадно племе от фотографското нема. Даже да нямаш цени пак ще получаваш запитвания от конкуренцията във вида на мними клиенти. Аз редовно получавам такива от мой колеги, даже вече знам и кои са. Така че това няма да те спаси. Истината е да те продават снимките , а не цената ти.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tzl   
Дата:   15-01-13 14:31

Ако имате фирма, която прави кухни, то при ясно дефинирани кухни (т.нар. "stock") цената е ясно дефинирана, защото се знае какво се прави. При поръчкови кухни няма как да се дефинира цена.

Ако имате фирма, която прави само поръчкови кухни, не може да дефинирате цена. Ако правите stock кухни, тогава не е логично да криете цените си. Ако се срамувате от това, че правите "шир потреба" (stock) кухни и това ви пречи на бизнеса с поръчковите кухни, направете отделен сайт за това или сложете по-забутан линк към stock кухните. Ако не ви пречи, оставете ги и двете.

Сменете "кухни" с фотосесии и получавате същото за фотографията.

Ако ще се конкурирате на база "цена", винаги ще има някой, който да е с по-ниска цена. Конкуренцията на база цена е притеснителна ако бяхте търговец на шир потреба стоки. Когато говорим за фотография, нещата са много индивидуални.



Публикацията е редактирана (15-01-13 14:33)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mondragon   
Дата:   15-01-13 14:43

Значи, не става въпрос за срамуване, конкуриране по цена и т.н. въпросът беше дали повече помага посочването на базова/точна цена или вреди. Това, което разбирам от вашите мнения е, че ако правиш ширпотреба с конкретно фиксирани параметри е ок да имаш и точни цени, но ако е нещо поръчково то тогава не може да има конкретна цена, защото има много неясни параметри.



Публикацията е редактирана (15-01-13 14:54)

Отговори на това съобщение
 Re: "За" или "против" обявяването на цени за фотографски услуги в интернет
Автор: Shama   
Дата:   15-01-13 14:45

tzl , J0R0 [smilie24]
Много зависи от жанра и услугите, които предлагаш.

Аз цени не съм публикувал, защото при образуването на цената се взимат под внимание редица параметри по заданието. Не мисля, че посочени цени в сайта могат да отблъснат клиенти , освен ако това не целиш.

А ,ако потенциален клиент смята за загуба на време да пусне едно запитване или да набере телефона , то такъв клиент не ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: "За" или "против" обявяването на цени за фотографски услуги в интернет
Автор: nemchev   
Дата:   15-01-13 14:47

Пепи не се възмущавай толкова. Това, че ти си нямал проблеми не значи, че никой не е имал. А това, че цената не е точна, означава, че може да търпи корекции. И е добре да се знае от клиента предварително. Иначе имат лош навик да ти извиват ръцете.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tzl   
Дата:   15-01-13 14:48

@Mondragon —

Разбрал си правилно.

Относно "срамуването" — смятам, че е много валидно за доста хора, защото те се страхуват/срамуват да сложат точни цени, за да не ги помислят за много евтини или много скъпи. Или пък да не им видят цените другите фотографи и да си сложат такива или по-ниски.

Аз лично не виждам притеснения в това, но знам, че за доста фотографи е валидно.



Публикацията е редактирана (15-01-13 14:56)

Отговори на това съобщение
 Re: "За" или "против" обявяването на цени за фотографски услуги в интернет
Автор: Mondragon   
Дата:   15-01-13 14:48

Shama [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tzl   
Дата:   15-01-13 14:51

Ако някой се страхува от това клиента да иска по-ниска цена, значи не е сигурен в цената, която е сложил и не може да си я отстоява. Ако имате реални цени на база на работата и качеството, което предлагате, трябва да нямате проблем да си ги защитавате.

Отговори на това съобщение
 Re: "За" или "против" обявяването на цени за фотографски услуги в интернет
Автор: darksorrow   
Дата:   15-01-13 14:52

и той тзл затвори темата.. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mondragon   
Дата:   15-01-13 14:55

tzl: коригирах нещата със stock-а ;-) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   15-01-13 15:07

Аз като клиент много се дразня, когато търся нещо в нета и няма обявени цени.
Поради тази причина съм си обявил цени за различни пакети, така че клиента да може да се ориентира за ценовите нива и да не си губим взаимно времето. Разбира се всякакви варианти и договорки при по-различни параметри са възможни. Вече от две години съм с обявени цени и смятам, че това беше правилна стъпка.



Публикацията е редактирана (15-01-13 15:09)

Отговори на това съобщение
 Re: "За" или "против" обявяването на цени за фотографски услуги в интернет
Автор: J0R0   
Дата:   15-01-13 15:09

А как се определя цената, ако шофирането ти до обекта е повече като часове, отколкото заснемаенто?
Аз лично съм по-скъпоплатен шофьор отколкото фотограф :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   15-01-13 15:10

Жоро - както казах - да може да се ориентира клиента.

Отговори на това съобщение
 Re: "За" или "против" обявяването на цени за фотографски услуги в интернет
Автор: tzl   
Дата:   15-01-13 15:28

Отново с примера с кухните:

Кухнята може да е stock, обаче много лесно да се подменят батериите на мивката, с която се продават. Също стъклата на вратичките може клиентът да ги иска прозрачни, а не матирани. Това е нормална част от договорката.

Счита се, че клиентът е достатъчно интелигентен, за да прецени, че всичко, което е извън шир потреба услугата или продукта ще повлияе върху цената (нагоре или надолу).

Не опитвайте да правите нещата, че да ги разбере и "малко дете". Клиентите ви са големи хора (предполагам).

Отговори на това съобщение
 Re: "За" или "против" обявяването на цени за фотографски услуги в интернет
Автор: lumix   
Дата:   15-01-13 15:53

На някои от изказалите се фотографи, само им погледнах какво са публикували във ФФ.

И веднага им определих цената ....ами 0, щото никога няма да ги повикам! :-)

Отговори на това съобщение
 Re: "За" или "против" обявяването на цени за фотографски услуги в интернет
Автор: bpavlov   
Дата:   15-01-13 16:00




Кире, абслолютно по-добре е да имаш цени в сайта.
Нека другите фотографи да гледат - това въобще не ти пречи.
Подбиването на цените пък, става в пластмасовия клас фотографи, където ти не си.
Публикуването на висока или над средна цена действа мотивиращо на интелигентните клиенти, защото така те разбират, че имаш самочувствието, отговорността и възможностите всеки път да покажеш подобаващи резултати. Остава разбира се, само да имаш и хубави снимки, а ти имаш, така че действай смело

(аз после като видя на колко си оферирал голите фотосесии, ще дам 15 лева под теб ;) )

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dinkoff   
Дата:   15-01-13 16:23

boni написа:

> Аз като клиент много се дразня,
> когато търся нещо в нета и няма
> обявени цени.
> Поради тази причина съм си обявил
> цени за различни пакети, така че
> клиента да може да се ориентира за
> ценовите нива и да не си губим
> взаимно времето. Разбира се
> всякакви варианти и договорки при
> по-различни параметри са възможни.
> Вече от две години съм с обявени
> цени и смятам, че това беше
> правилна стъпка.
>

>
> Публикацията е редактирана (15-01-13
> 15:09)


Напълно споделям това мнение. Не ми допада да питам и ако няма обявени цени (поне ориентировъчни) - следващия фотограф (магазин, услуга) е точно на 2 клика разстояние.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »