Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Оборудване за фотостудио - къде?
Автор: scbg   
Дата:   14-01-13 17:14

Здравейте,
Тъй като съм начинаещ, но ми се налага да направя едно фотостудио, бихте ли ми казали къде се продава най-изгодно оборудване?

Става въпрос за снимки на модели предназначени за онлайн магазин за дрехи.

Кажете какво точно оборудване ще ми е необходимо? По принцип скам някакво осветление и фон, кажете ако ще ми трябва още нещо.

Фотоапарата вече съм го взел - Никон Д3200.

Дайте също така ако има теми в нета на български с базови уроци, които ще са ми ползени при снимане на хора.

Много ви благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Оборудване за фотостудио - къде?
Автор: imitev   
Дата:   14-01-13 17:28


В стила на форума - ще ти трябва и ЗАУ.

Все пак стискам ти палци някой да помогне!

Отговори на това съобщение
 Re: Оборудване за фотостудио - къде?
Автор: HP   
Дата:   14-01-13 17:37

По принцип скам някакво осветление и фон, кажете ако ще ми трябва още нещо.

По принцип освен НЯКАКВО осветление, ще ти трябва и НЯКАКВО помещение. Като знаеш размерите на помещението, тогава вече можеш и да помислиш за ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНО осветление, което би било съобразено с размера на помещението и би било достатъчно и подходящо за нещата, които искаш да снимаш.

С базови уроци из нета почти съм сигурен, че няма да стане, по простата причина, че няма такова понятие "Базов урок за снимане на хора". По принцип най-базовото е да намериш хора, да ги сложиш пред фотоапарата и да ги снимаш. Всичко останало е частен случай.
Един курс по фотография ще ти спести страшно много време, нерви и грешни покупки.

Отговори на това съобщение
 Re: Оборудване за фотостудио - къде?
Автор: kadar   
Дата:   14-01-13 17:44

мхммммм......и няколко килограма книжки от Книжарницата до вас която е ....

Отговори на това съобщение
 Re: Оборудване за фотостудио - къде?
Автор: iasen2   
Дата:   14-01-13 18:02

ако те интересува нещо конкретно - пиши на лични . ако ти се ходи до Русе - ела да видиш как съм направил моето .

Отговори на това съобщение
 Re: Оборудване за фотостудио - къде?
Автор: asahi   
Дата:   14-01-13 18:19

http://dynaphos.com/

http://www.studiolight-bg.com



Отговори на това съобщение
 Re: Оборудване за фотостудио - къде?
Автор: ne   
Дата:   14-01-13 20:32

на този комплект има 19.9 % отстъпка в момента

http://www.elinchrom-bg.com/?lang=bg&p=set D-lite_it 2_4



Публикацията е редактирана (14-01-13 20:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Оборудване за фотостудио - къде?
Автор: KeepSmiling   
Дата:   15-01-13 13:10

Elinchrom имат много качествена техника, но и цената им е на ниво. Както разбирам още нямаш много опит със студийното осветление, така че бих ти препоръчал същото като asahi. Моето оборудване е изцяло от http://dynaphos.com/
и нямам никакви забележки :)


Отговори на това съобщение
 Re: Оборудване за фотостудио - къде?
Автор: scbg   
Дата:   15-01-13 13:27

Благодаря много на всички отзовали се, ще карам наред:
1. imitev: Какво е ЗАУ?
2. HP: Да прав си, ще наема и помещение, за сега ще ползвам един мой офис временно. Интересува ме също така, помещението дали трябва да е с прозорци или по-добрия вариант е да е изцяло затъмнено и да ползвам само един тип източник на светлина?
3. iasen2: На теб ще ти пиша на лични ;)
4. asahi: мерси за линковете, в единия сайт има наистина изгодни неща.
5. ne: Това което си ми линкнал предполагам е много добро, но наистина мисля да стартирам с нещо по-евтино, все пак съм абсолютен аматьор и не мисля че е удачно още в началото да вложа толкова пари за оборудването.. Какво ще кажеш за тези тук: http://goo.gl/emXEZ започват от 177 лв... аз съм се ориентирал към нещо за 200-300 лв. кое би ми препоръчал. С постоянен източник на светлина ли е по-добре (от тези мощните енергоспестяващи лампи) или със светкавица. Пак напомням, че ще снимам хора. Интересува ме с кое цветовете ще са най-естествени и близки до тези при слънчева светлина.
В този ред на мисли да има или да няма прозорци студиото е по-добре?

Отговори на това съобщение
 Re: Оборудване за фотостудио - къде?
Автор: harvester_vn   
Дата:   15-01-13 13:44

Темата има потенциал [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Оборудване за фотостудио - къде?
Автор: autosvet   
Дата:   15-01-13 13:48

Отговор на въпрос 1 е ЗадАпаратно Устройство!

Мисля, че ще са ти нужни около 3 месеца за да се запознаеш теоретично с материала, за практическата част божа работа. Бюджета който би ти свършил работа първоначално трябва да е поне 1500лв. Апарата ти не е предвиден за професионална употреба. За цветовете - тема дълга и голяма за която ползвай търсачката.

Отговори на това съобщение
 Re: Оборудване за фотостудио - къде?
Автор: harvester_vn   
Дата:   15-01-13 13:56

Айде сега! 1500лв минимум.... Хвърлихте го човека в кючеците [smilie5]

Мисля че и това ще му свърши работа- http://dynaphos.com/product.php?c=1&sc=164&id=1046

Пък че апарата му не бил за професионална употреба.... ми достатъчно е да може да пали светките, а съм чувал че никоните нямали проблеми с това.



Публикацията е редактирана (15-01-13 13:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Оборудване за фотостудио - къде?
Автор: autosvet   
Дата:   15-01-13 14:12

С тея две чадърчета знаеш ли как ще осветиш модел в цял ръст? Трябва и синхронизатор, фон... Тези светкавици не са подходящи за сериозно натоварване каквото предполага снимането на модели за магазин, същото се отнася и за Д3200.

Отговори на това съобщение
 Re: Оборудване за фотостудио - къде?
Автор: Myth   
Дата:   15-01-13 14:42

Автор: scbg autosvet е написал това което и аз мисля, започни със теоритичната част.

Отговори на това съобщение
 Re: Оборудване за фотостудио - къде?
Автор: scbg   
Дата:   15-01-13 15:56

harvester_vn, благодаря ти, но както autosvet каза, не е ли по-добре с постоянно осветление или греша?
Аз дадох един линк, но така и никой не ми отговори за осветлението там, доста изгодно е като цени, примерно това:
http://goo.gl/m44zm дали е подходящо, как мислите? Ако взема и по-мощни лампи, от тези 125 ватовите с 5500 келвина цветна температура, как ви се струва?
За уроците знам, ще стигна и до тях, но просто в момента съм притиснат с времето и ще се уча в движение на първо време.
Относно апарата, все си мисля че 24 мегапиксела на Никон, при това с всички основни необходими функции като при професионалните апарати ще ми свършат работа. Апарата хич не е лош, но няма какво да го коментираме, дайте да изготвим всичко необходимо за студиото, че не смея без професионално мнение да се хвърлям в покупка и без това бюджета е нищожен (почти всичко замина за апарата) :))
Никой не ми каза трябва ли да има естествена светлина в студиото или е по-добре само изкуствена? Вижте и моделчетата дето съм линкнал те са супер бюджетни, пишете кое е най-удачния избор.

Мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Оборудване за фотостудио - къде?
Автор: autosvet   
Дата:   15-01-13 16:29

Нищо не съм казвал за постоянно осветление, според мен за фотография импулсното си е най-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Оборудване за фотостудио - къде?
Автор: kvakioh   
Дата:   15-01-13 16:58

Забележете, че авторът е казал, че има само апарат...А обективи, пространство, пари- не точно.
За студио- 2000лв минимум. За апарат- поне още толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Оборудване за фотостудио - къде?
Автор: Myth   
Дата:   15-01-13 17:19

С комплект за 300-400лв и натоварена работа.... забрави! То зависи и колко е натоварена работата, де и колко начесто ще святкат, най-добре примерно Гената да се произнесе. Освен това забрави за добра повтаряемост дори и при малко по-скъпите евтинджоси.

Отговори на това съобщение
 Re: Оборудване за фотостудио - къде?
Автор: fotorafi   
Дата:   15-01-13 17:25

Обади се на Митко, София 02/943-77-09 за най-добрия студиен триножник на фирмата Линхофф. Няма аналог измислен по-добър. Той спря да работи...

Отговори на това съобщение
 Re: Оборудване за фотостудио - къде?
Автор: scbg   
Дата:   15-01-13 17:35

Ама за какви пари говорим за този триножник?
Иначе натоваряемостта няма да е кой знае каква, защото става въпрос за дрехи собствено производство, така че моделите не са кой знае колко. . Просто искам някакъв приличен резултат и предпочитам да си имам собствено студио.

Отговори на това съобщение
 Re: Оборудване за фотостудио - къде?
Автор: tzl   
Дата:   15-01-13 19:28

Моят съвет е да си вземеш нещо, което е тип "starter kit". Като човек, който има бизнес, това е инвестиция, която си сметнал, че искаш да направиш и си има известен риск. Рискът е, че при натоварено снимане ще трябва да чакаш да се охлаждат след Х снимки (зависи на каква мощност са настроени светкавиците). Другият риск е, че си си помислил, че като ги вземеш, прочетеш "упътването" и ще станеш фотограф и накрая да решиш да ползваш услугите на човек с опит.

С постоянно осветление не се занимавай за момента, защото при обекти, които се движат (хора), ще е нужно много по-мощно осветление, а то е скъпо. Импулсното дава много повече светлина за единица време от постоянното (при близък порядък в цената). И двете си имат приложение, но за твоя случай — импулсно.

Триножник за фотоапарата не ти трябва. Не си купувай всичко, което ти казват, че трябва да си купиш, защото никой не знае твоя джоб по-добре от самия тебе.

Разгледай снимки, които са правили хора, с които можеш да се свържеш и ги питай какви модификатори са ползвали, за да знаеш какво да си вземеш. Питай различни хора за едни и същи типове снимки. Така ще знаеш какви варианти имаш и ще можеш да избираш.

Като купиш нещата ще станеш собственик на осветителна техника и ще си още далече от това да знаеш как се снима. С времето с много търпение ще се научиш. Ако прибързаш, ще получиш много посредствени резултати. Споделяй с приятели, на които имаш доверие като фотографи и които разбират от това, което опитваш да правиш. Така ще имаш критика и ще напредваш.

Само запомни, че ако нещата не се получават при нормално работеща техника проблемът е в тебе.

Нещата стават бавно.



Публикацията е редактирана (15-01-13 21:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Оборудване за фотостудио - къде?
Автор: scbg   
Дата:   15-01-13 21:07

Много ти благодаря за изчерпателния и полезен отговор, ще се вслушам във всичките ти съвети.

Отговори на това съобщение
 Re: Оборудване за фотостудио - къде?
Автор: scbg   
Дата:   15-01-13 21:16

Има само 1 нещо, което остана да уточним, доколкото разбирам импулсното осветление е правилният избор. Ок, но при това условие, като допълнителна светлина какво осветление да използвам, това от лампите в помещението ли или някакво специално, а лампите да са загасени?
Не разбрах също естествената светлина желателна ли е или не в студиото.
Иначе съвсем не си правя илюзии че само с необходимата техника се става фотограф, дори един колега от форума ми предложи да се запиша на двудневен семинар при него: http://goo.gl/h7si2

tzl - много те моля отговори на въпросите отгоре, а също така ако ти е удобно,кажи моля те от комплектите тук: http://goo.gl/JjBqh , кой би ме посъветвал да купя като за начало. Мерси много!

Отговори на това съобщение
 Re: Оборудване за фотостудио - къде?
Автор: tzl   
Дата:   15-01-13 21:32

Като понапреднеш малко във фотографията, ще разбереш, че с определени настройки на фотоапарата можеш да изолираш осветлението в стаята и то да не влияе върху снимките ти. Това дори може да стане и с широко отворени щори и запалено стайно осветление. Зависи колко ти са мощни светкавиците все пак. Можеш и да допуснеш малко естествена светлина и да я смесиш със студийна. Зависи от целта ти.

Ако нямаш достатъчно мощни светкавици, е желателно да ограничиш светлината или до стайното осветление (за да можеш да фокусираш) или да свети само пилотното осветление на светкавиците.

Относно светкавиците — аз не разбирам много от техника и марки и не мога да ти кажа конкретни съвети. С Elinchrom няма да сбъркаш, но цената им е по-висока. С по-високите класове светкавици от по-горе изброените магазини, също няма да сбъркаш. При средните и ниските класове се консултирай със съответните търговци като им кажеш конкретни неща, например: Ще снимам по 4-5 кадъра в минута, общо 3 пъти в седмицата по около 300 светвания на фотосесия за период от 2-3 часа. Тогава ще ти препоръчат нещо по-конкретно.

За фотоапарат — когато имаш достатъчно осветление, и ниския клас фотоапарат ще ти върши работа.



Публикацията е редактирана (15-01-13 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Оборудване за фотостудио - къде?
Автор: scbg   
Дата:   15-01-13 21:38

tzl още веднъж много ти благодаря, беше ми изключително полезен наистина!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »