Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Губи ли се калибрацията на монитор (Samsung XL20) при преинстал. на PC
Автор: МаркоД   
Дата:   14-01-13 13:06

В момента съм с Виста бизнес на PC таблет (Fujitsu Siemens p1610)и е много зле. Решил съм да пробвам Линукс и ако не ми хареса ще се върна на Уйндоус XP. Но ме тревожи дали ще се запази калибрацията на монитора. Предварително благодаря на всички които ще отговорят!

Отговори на това съобщение
 Re: Губи ли се калибрацията на монитор (Samsung XL20) при преинстал. на PC
Автор: crazyman   
Дата:   14-01-13 13:45

да

Отговори на това съобщение
 Re: Губи ли се калибрацията на монитор (Samsung XL20) при преинстал. на PC
Автор: Myth   
Дата:   14-01-13 13:52

Копирай си цветовия профил, създаден при калибрирането и няма да я загубиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Губи ли се калибрацията на монитор (Samsung XL20) при преинстал. на PC
Автор: photostoykov   
Дата:   14-01-13 14:10

Направи си диска така, че да може да стартира две ОС!

Отговори на това съобщение
 Re: Губи ли се калибрацията на монитор (Samsung XL20) при преинстал. на PC
Автор: batdin   
Дата:   14-01-13 17:06

Аз бих си направил "image" на инсталацията и бих си я върнал при нужда,както си е била.Лично аз ползвам Acronis True Image за такива врътки.

Отговори на това съобщение
 Re: Губи ли се калибрацията на монитор (Samsung XL20) при преинстал. на PC
Автор: dimitrovnz   
Дата:   14-01-13 17:44

Въобще не си трий ХРто инсталирай Линукса и имаш комп с 2 ОС. Аз съм така от години на лаптопа кеф ти Win кеф ти Linux.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Губи ли се калибрацията на монитор (Samsung XL20) при преинстал. на PC
Автор: iasen2   
Дата:   14-01-13 18:01

по принцип калибрация се прави през няколко седмици , така че пиши я загубена :)

Отговори на това съобщение
 Re: Губи ли се калибрацията на монитор (Samsung XL20) при преинстал. на PC
Автор: asahi   
Дата:   14-01-13 18:20

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Губи ли се калибрацията на монитор (Samsung XL20) при преинстал. на PC
Автор: mcnicko   
Дата:   14-01-13 18:35

Мдам, двоен буут е най-добре. Цепи едни 40 гигита от дяла за линукса и се радвай, така или иначе ще си ползваш win дяла за съхранение за да можеш да ги отварящ нещата и от двете системи. Живял съм го това не веднъж с какви ли не линукс дистрибуции. Ако не си пробвал до сега, препоръчвам Kubuntu, като по-интуитивна(това е Ubuntu с графична среда KDE). Сваляй последната LTS версия - с по-дълга поддръжка е.

Калибрацията на монитор в линукса 100% ше ти създаде малко ядове в началото. Освен това ще имаш проблеми и с подходящ софтуер. Пропръчвам ти Корел Афтърщот, ако не ти се занимава с GIMP.

Ако ще делиш дялове, гледай да взимаш от края на последния дял в таблицата - ще ти спести време и мъки. Остави линукса сам да си създаде буут менюто, не се подчинявай на треторазрядни буутлоудъри.

П.С. Дано не съм те отегчил, мога още доста да ти дам като инфо, ако имаш конкретни проблеми - драсни едно ЛС. [smilie24]

П.П.С. Сега видях, че си с Виста. Ако ще я махаш, понеже тя по дифолт е мизерна и искаш да имаш ХР направи следното:

1. Махни Вистата и сложи ХР
2. Инсталирай си линукса след ХР-то
3. Ако линукса не ти хареса, лесно се маха и с една проста команда под рикавъри мод си възстановяваш стандартния буут за Win XP
4. Ако решиш, че линукса е твоята система - Махаш ХР-то и изтриваш 2 реда от буутлоудъра в линукса.



Публикацията е редактирана (14-01-13 18:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Губи ли се калибрацията на монитор (Samsung XL20) при преинстал. на PC
Автор: asahi   
Дата:   14-01-13 19:03

Слагай Уиндоус 7.

Отговори на това съобщение
 Re: Губи ли се калибрацията на монитор (Samsung XL20) при преинстал. на PC
Автор: Myth   
Дата:   14-01-13 20:13

Автор: mcnicko
Дата: 14-01-13 18:35



П.П.С. Сега видях, че си с Виста. Ако ще я махаш, понеже тя по дифолт е мизерна и искаш да имаш ХР направи следното:

1. Махни Вистата и сложи ХР
2. Инсталирай си линукса след ХР-то
3. Ако линукса не ти хареса, лесно се маха и с една проста команда под рикавъри мод си възстановяваш стандартния буут за Win XP
4. Ако решиш, че линукса е твоята система - Махаш ХР-то и изтриваш 2 реда от буутлоудъра в линукса.


Къде го върна човека в първи клас, ако ще сменя Вистата то асахи е казал Windows 7 е ОС-а, а теб кой те излъга, че Вистата била мезерна и кое и е мизерното по-точно.
За проба на Linux-a сложи си една виртуална машина и си го пробвай, има и live CD-та.

Отговори на това съобщение
 Re: Губи ли се калибрацията на монитор (Samsung XL20) при преинстал. на PC
Автор: МаркоД   
Дата:   14-01-13 20:22

mcnicko, Благодаря за съветите! Не съм правил такива неща друг път и ще търся ръководство стъпка постъпка, но насоката я имам вече. Харда ми е 54 гига и 1 гига RAM, процесорчето е Centrino 1,2 едноядрено. Та тая машинка от две операционни системи няма ли да се скапе тотално??[smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Губи ли се калибрацията на монитор (Samsung XL20) при преинстал. на PC
Автор: dimitrovnz   
Дата:   14-01-13 20:39

На една машина вървял ли е Win Линукса ще върви още по-добре. Не се притеснявай едновременно не могат да вървят и двете, стартира само това което предпочетеш от буута.



Публикацията е редактирана (14-01-13 20:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Губи ли се калибрацията на монитор (Samsung XL20) при преинстал. на PC
Автор: mcnicko   
Дата:   14-01-13 21:44

Myth - в недоносчето Виста няма нищо което да е наред и е адски нестабилна и тегава, особено сравнено със 7-ца.

Да Win 7 е най-добрия вариант за момента ако ще е майкрософт продукт, но човека е писал, че има намерение да качва Win XP ако не му хареса Линукса. Заради това, го насочих към тези стъпки на действие. Иначе съм съгласен - 7 би било най-оптималния вариант.

А за виртуалната машина и лайв СД-тата освен да видиш как изглежда, друго не можеш да усетиш. Не ми се вярва да ги предлагаш като варианти ако си бил по-дълго време с линукс и си усетил разликата. Лайв СД-то е хубаво нещо като инструмент за възстановяване на информация от прецакани инсталации които не могат да се върнат или за да види човек как изглежда примерно следващата версия на дистрибуцията му преди да реши да я ползва, за всичко останало е ужасно за употреба... Що се касае до виртуалната машина, нямам намерение изобщо да го коментирам като опция...

Отговори на това съобщение
 Re: Губи ли се калибрацията на монитор (Samsung XL20) при преинстал. на PC
Автор: МаркоД   
Дата:   14-01-13 21:55

Принтера ми е EPSON XP-700 и май с Линукс трудно ще го подкарам. Ако някой е пробвал ще ми е ценна информацията?
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Губи ли се калибрацията на монитор (Samsung XL20) при преинстал. на PC
Автор: mcnicko   
Дата:   14-01-13 22:04

На 54 GB спокойно можеш да отделиш 15 за линукс инсталацията от които 2-3 гб за swap дял, другите да оставиш за windows-a. В твоя случай Ubuntu ми се струва обаче, че би било по-подходящо май, въпреки препоръката в предния пост. Гном е по-лека графична среда от КДЕ.

Както вече ти казаха - проблеми няма да имаш с това, че имаш две операционни системи.

Отговори на това съобщение
 Re: Губи ли се калибрацията на монитор (Samsung XL20) при преинстал. на PC
Автор: МаркоД   
Дата:   14-01-13 22:13

А Win 8 вариант ли е за слаба машинка или да не го мисля?

Отговори на това съобщение
 Re: Губи ли се калибрацията на монитор (Samsung XL20) при преинстал. на PC
Автор: Myth   
Дата:   14-01-13 22:29

втор: mcnicko
Дата: 14-01-13 21:44

Myth - в недоносчето Виста няма нищо което да е наред и е адски нестабилна и тегава, особено сравнено със 7-ца.


Абе интересно аз стова недоносче, как изкарах година или две ще те излъжа и всичко и беше наред, нямам никакви спомени да е била нестабилна, в началото беше тегава, ако ще я сравняваме с XP, просто си искаше хардуер, а с излизането на сървис пака за нея всичко си дойде на мястото по отношение на тегавостта.

А колкото за виртуалната машина или Live CD да съгласен съм, че колкото да ги разгледа, не повече, ама нека първо разгледа човека пък тогава да тръгне да инсталира.

Отговори на това съобщение
 Re: Губи ли се калибрацията на монитор (Samsung XL20) при преинстал. на PC
Автор: mcnicko   
Дата:   14-01-13 23:49

Е така е, да и аз съм съгласен, хубаво е да се разгледа първо. [smilie23]

Иначе, ако Вистата изкара без промяна в поведението колкото изкара ХР-то на стария ми лаптоп ще е красота. Може и в мен да е проблема, пробвах я преди сървис пакета тогава и изобщо не останах очарован от производителността на машина на която 7 работи безаварийно и без замисляне. Предполагам проблемите са ги елиминрали в пакетите.

Отговори на това съобщение
 Re: Губи ли се калибрацията на монитор (Samsung XL20) при преинстал. на PC
Автор: Myth   
Дата:   15-01-13 00:11

Мда Виста когато излезе определено си искаше хардуер, след като излезе пака се пооправиха нещата в това отношени, а за 7 няма две мнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Губи ли се калибрацията на монитор (Samsung XL20) при преинстал. на PC
Автор: ecobo   
Дата:   15-01-13 00:20

mcnicko написа:

> Myth - в недоносчето Виста няма нищо
> което да е наред и е адски
> нестабилна и тегава, особено
> сравнено със 7-ца.


Имам лаптоп Дел с Виста (легална, ритейл, не-ОЕМ), който децата ми всекидневно тормозят с всякакви игри. Вече 4-та година не е мръднал, не си спомням даже да е зависвал, за разлика от супер-компютъра ми с Уин 7 [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »