Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon eos 40D Проблем
Автор: pishin   
Дата:   13-01-13 15:23

Здравейте.
Докато снимах с 40д и 100мм/2.8 ми се появи Error 99. Докато преглеждам един форум реших и да се допитам и до българите защо става така, решение? В онзи форум пише един път за обективите да се чистят нещо си там, втори път за спусъкът, който е бил разместен отвътре при повечко друсане и т.н. Но проблемът е следният: всичко е нормално освен че показва тази грешка и като снимам в Live View вместо да показва наоколо какво става всичко е черно. Предположения?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 40D Проблем
Автор: Pavlov   
Дата:   13-01-13 15:30

Затвор [smile] .
Приготви си 200 лв, и се обади на Зентекс.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 40D Проблем
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-01-13 16:49

Може и да е за помяна на затвора, може и да е нещо друго по принцип - Error 99 май може да бъде различни проблеми.
Макар че когато преди години на моето 40D се появи Error 99 си беше както казва Pavlov ...
Само че не беше май 200 лв., а малко над 100 при Зентекс.
pishin, ако си от София, верно най-добре да го занесеш на Зентекс. Ще знаеш със сигурност какъв е проблема и колко точно ще ти струва.
Зентекс [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 40D Проблем
Автор: Pavlov   
Дата:   13-01-13 16:57

HSGeorgiev, наскоро купих такова тяло от приятел, при него беше направило същия проблем. Решението - писах го по-горе. Цената е актуална.
Разбира се, може и да не е затвор. Но мисля, че това е най-добре да преценят в сервиза.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 40D Проблем
Автор: shtukov   
Дата:   13-01-13 18:32

Ако показва същото и с друг обектив е за смяна на затвора. Преживял съм го с 40Д. Zentex![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 40D Проблем
Автор: mun4o   
Дата:   14-01-13 10:08

Ставаме двама - вчера ми се случи същото, само че с EOS 30D.
Време му беше - над 200000 кадъра.[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 40D Проблем
Автор: ivajlotokiew   
Дата:   14-01-13 10:29

Преди около два месеца при мен се прояви този проблем точно на тяло Canon 40D. Резултата е смяна на затвор в Зентекс = 200лв.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »