Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на широкоъгълен обектив за Канон
Автор: lensky   
Дата:   13-01-13 11:12

Здравейте! Искам да си купя широкоъгълен обектив за Канон 60д. Спрял съм се на Сигма 10-20, но се чудя коя от двете версии да си купя. Има ли съществена разлика между двете, като изключим светлосилата. Това не ме интересува толкова, защото ще се ползва така или иначе за пейзажи. Питам се дали има друга разлика която да си заслужава разликата от около 500 лв. Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на широкоъгълен обектив за Канон
Автор: ZENON   
Дата:   13-01-13 11:15

Според разни картинки из нета по тънката има по-добър детайл по краищата.
Аз имам по-тънката версия и позатворена на ф8 детайла е доста добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на широкоъгълен обектив за Канон
Автор: batzeto   
Дата:   13-01-13 11:57

При всичките ревюта що съм изчел, както и кадрите, които съм разгледал - Sigma 10-20/4-5.6 e един страхотен обектив и дава много прилична и рязка картинка. Много от мненията са, че точно тази Сигма си заслужава повече спрямо по-светлосилната/3.5/ и по-скъпа такава, а и щом светлосилата не е приоритет мисля, че това е твоя обектив. Аз от месец съм се вглабил в избора на широк варио обектив (за в бъдеще), но за Никон, където пък Сигмите обикновенно се нуждаят от допълнително калиблиране и всичко се свежда до читава бройка, но с Канон май не е така страшно положението.
Аз лично по-широк варио обектив от този знам само Sigma 8-16/4.5-5.6, така, че ако ти трябва ултра широк зуум - погледни и него като вариант, защото и той е изключително и не рядко хвален!

Аз все още не съм направил своя избор, защото съм си навил на пръста, че ми трябва светлосилен широк варио обектив и в това лице виждам най-подходящ Tokina 11-16/2.8, но както каза - за теб светлосилата не е от значение и не знам дали има смисъл да го коментираме.

Не знам как стои въпроса за Канонския 10-22/3.5-4.5 USM, но сигурно си го разгледал щом не питаш за него?!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на широкоъгълен обектив за Канон
Автор: lensky   
Дата:   13-01-13 12:02

Ами Канонския 10-22 го гледах, но ми е извън бюджета и затова се насочих към сигмите, а така като гледам май нещата си отиват към най-евтиния вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на широкоъгълен обектив за Канон
Автор: batzeto   
Дата:   13-01-13 12:33

Погледни и Tokina 12-24/4, която както каза наскоро един колега - често бива подценявана. А щом се отнася до ограничен бюджет - в базара от време на време се появява въпросната на цена от 500лв!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на широкоъгълен обектив за Канон
Автор: lensky   
Дата:   13-01-13 12:41

Ами ограничен ми е бюджета да :) Все пак съм пълен аматьор и съм много далеч от това да изкарвам пари със снимане, затова и търся някакъв оптимален вариант за мен, защото предпочитам да взема нещо прилично, отколкото някой боклук, който да се чудя какво да правя след време. Благодаря ти за съветите.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на широкоъгълен обектив за Канон
Автор: realnoncho   
Дата:   13-01-13 18:24

Аз по същия въпрос още чакам да пуснат Самянг 10 2.8 [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на широкоъгълен обектив за Канон
Автор: ZENON   
Дата:   13-01-13 19:27

Пропуснах да кажа за бройката.
Първата сигма 10-20 дето я гледах мажеше узасно горе в ляво.
Втората е читава от всякъде, но тук вече batzeto, го каза това за бройката май.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на широкоъгълен обектив за Канон
Автор: bobizmei   
Дата:   13-01-13 19:30

А нещо аналогово на М42 с преходник не става ли? Може да излезе доста по-евтино.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на широкоъгълен обектив за Канон
Автор: lensky   
Дата:   13-01-13 23:23

А как стой въпроса с не дотам читавите бройки ? Ако го купя обектива нов и се случи да "маже" в някой от крайщата, възможно ли е да се върне обектива и да се замени с нов има ли представа някой?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на широкоъгълен обектив за Канон
Автор: shtukov   
Дата:   14-01-13 00:09

Не е нужно да го купуваш за да го пробваш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »