Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой от двата обектива ?
Автор: nikolaiiand   
Дата:   11-01-13 15:09

Tokina AF 11-16mm f/2.8 AT-X 116 PRO DX - Sigma 10-20mm F/3.5 EX DC

някой може ли да помогне с мнение , трябва ми за интериор! за Никон Д50 , малко е стар на върши работа :) А и доколкото знам Tokina AF 11-16mm не е много за фул фрейм . Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива ?
Автор: estate   
Дата:   11-01-13 15:18

По-широкия със сигурност би ти вършил повече работа.Сигмата също не е фулфрейм [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива ?
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   11-01-13 15:26

Токина мисля че е по-добре защото е светлосилен!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива ?
Автор: batzeto   
Дата:   11-01-13 15:27

Аз бях и все още съм в същата дилема, като добавим и токина 12-24/4, но при мен за пейзаж.... В твоя случай няма по-важно от това кой най-малко криви...но пък почти всичко е поправимо, така че 2мм в повече са си 2мм [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива ?
Автор: nikolaiiand   
Дата:   11-01-13 15:33

12-24/4 - ако е Никонскоя ми е ненормално скъп спрямо качеството си , ти доволен ли си ? А те и Никонските са си скъпи де !
А Токината 12-24/4 не е хубава според мен !



Публикацията е редактирана (11-01-13 15:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива ?
Автор: harvester_vn   
Дата:   11-01-13 15:37

vitttoriostankov написа:
> Токина мисля че е по-добре защото е светлосилен!

Ахам... с половин бленда [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива ?
Автор: kvakioh   
Дата:   11-01-13 15:56

Най-евтина е Сигмата. Но по-добре е Токина 11-16, изпробвана точно на Никон д50 и Канон 40д.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива ?
Автор: batzeto   
Дата:   11-01-13 16:35

В интерес на истината Токина 12-24/4 се намира не рядко в базара за 500лв втора употреба, което я прави най-евтината като вариант, но това ме навежда на лоши мисли относно способностите и.
От всички изброени до момента обаче, за мен лично фаворита ми е Tokina 11-16/2.8, ако ще и като цена/качество/светлосила и видяното от кадрите в нет-а на колеги, но пак казвам аз си гледам за пейзаж, ти си гледаш за интериор...

Като каза Никонкси и ако говорим за нови обективи - мисля, че за парите си Nikkor 10-24/3.5-4.5 е най-разумният избор, хем е с малка ценова разлика от 100лв спрямо Сигма-та, хем си е Никон-ски обектив, с по-голямо варио от към дългото, а и няма някой, а и доста прилична картинка дава!

@kvakioh Sigma-та хич не е най-евтината, човека говори за Sigma 10-20/3.5, която си е горе-долу като цена колкото Никор-а, а на всичкото отгоре хората са категорични, че старата Sigma 10-20/4-5.6 е по-остра и за предпочитане, но пък май има нужда почти винаги от калибрация за Никон :(



Публикацията е редактирана (11-01-13 16:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива ?
Автор: kvakioh   
Дата:   11-01-13 16:42

Да, сигма 10-20/3.5 е на друга цена. Токина 11-16 е моят избор, ако купувам сега. Но за Канон, вече за Никон имам друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива ?
Автор: Pavel   
Дата:   11-01-13 16:51

Взимай сигмата и няма да съжеляваш, освен ако не обичаш да снимаш пиянски пейзажи в кръчмата на изкуствено осветление [smile] .
Имам Сигмата , снимал съм и със Токината, по-добра е определено, но според мен не си заслужава двойната разлика в цената, освен ако не търсиш максимално качество с някаква цел.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива ?
Автор: batzeto   
Дата:   11-01-13 17:00

Pavel написа:

> Взимай сигмата и няма да
> съжеляваш, освен ако не обичаш да
> снимаш пиянски пейзажи в кръчмата
> на изкуствено осветление [smile] .
> Имам Сигмата , снимал съм и със
> Токината, по-добра е определено, но
> според мен не си заслужава
> двойната разлика в цената, освен
> ако не търсиш максимално качество
> с някаква цел.

Pavel, няма двойна разлика в цената! Tokina 11-16 e с около 250лв по-евтина от Sigma 10-20/3.5, за която Николай се двоуми![smilie10] А ако ще дава 1400лв за Сигма, по-добре да даде 1500лв за Никор 10-20.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива ?
Автор: alcap007ne   
Дата:   11-01-13 19:04

Най-добрият вариант е сигма 8-16 която е безумна добра на по-късата страна 8мм. Ако не я искаш 10-20 е по удачно пред токината. А за хората които обясняват, че е светлосилна някак си не мога да си представя интериор да се снима на Ф4 примерно с толкова меки ъгли ще стане, че направо ще тресе от професионализъм[cool] .

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива ?
Автор: io_bs   
Дата:   11-01-13 20:38

Ще са меки, ако се снима със сигмата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива ?
Автор: estate   
Дата:   11-01-13 21:34

Нарочно не намесих Tokina 12-24/4,много подценяван обектив по мое скромно мнение.Имах го почти година закачен на D300 ,за парите си е номер едно.Вярно че го смених за 14-24 но да ви кажа не ми беше никак хубаво като видях разликата в картинката спрямо разликата в парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива ?
Автор: fotocolor   
Дата:   11-01-13 21:45

Токина 11-16-супер обектив,никакави забележки към него.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива ?
Автор: nikolaiiand   
Дата:   12-01-13 14:39

БЛАГОДАРЯ , за отговорите та тествах гледах снимах иии Токината 11-16 вече е моя , добра е и за пейзажи е добра .

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива ?
Автор: chepkata   
Дата:   12-01-13 15:02

Честито и много добри кадри!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива ?
Автор: batzeto   
Дата:   12-01-13 15:04

Честито и от мен! Като му се порадваш - качи някой и друг кадър да зяпаме в профила си ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива ?
Автор: estate   
Дата:   12-01-13 18:13

Честито и със здраве да си я ползваш....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива ?
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-01-13 19:30

Тази сигма е слаб обектив.Токината е много по-добра оптически с изключение на аберациите.Токината е най-острия широк обектив наличен в момента на пазара за кропки.Аберира но зависи от апликациите за които ще се ползва.Аберациите донякъде се чистят лесно специално на тази токина.
За мен няма по-добър широк обектив освен сигма 8-16 но там има други проблеми.Бох взел само Канон 10-22 вмето токината но за Канон. За никон токината.

Лично мнение. [beer] Лично съм тествал токината с чартове на иматест и полеви кадри. [beer]

Може би също недостатък на токината ,че е 11-16мм само но това е цената да имаш добър,широк,светлосилен обектив.
На 11мм 2.8 е напълно използваем. На 16мм 2.8 е по-слаб.
От ф/4 е изключително рязък ,а за най-добри крайща 5.6/8.0.

Брилянтен обектив и като изработка е на топ ниво типично за токина.Единствено аберациите в някой определени ситуации са прекалено големи и дори с чистене ще останат някакви.

Зависи....аз бих си взел токина 11-16 пред всеки друг широк обектив наличен в момента.

Друг широк който ми харесва и става за ФФ и е добър на Кроп-ка е Сигма 12-24 мк2.Почва от 12мм и е голям но е много добро стъкло.

За ФФ е най-широкото възможно.Но за ФФ бих предпочел определено Канон 16-35 мк2.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива ?
Автор: alcap007ne   
Дата:   12-01-13 20:36

pd
Ако имаш под ръка файлове с 12-24 сигма би ми се искало да ги погледна какво ти харесва[smile]
Защото преди време съм го пробвал с Д7000 и беше най-ужасния обектив който съм виждал. Даже мисля пазя снимките. Тук има едно ревю с доста снимки и гледам също бая мазоч прави http://www.lenstip.com/326.11-Lens_review-Sigma_12-24_mm_f_4.5-5.6_II_DG_HSM_Summary.html

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата обектива ?
Автор: dashikov   
Дата:   12-01-13 21:12

Освен с аберациите, Токината има много сериозен проблем и с flare.
Говори се, че и при Токина, и при Сигма рязкостта е до "бройка".Та остър от 4.0 и т.н приказки са сигурно за идеалната бройка.Въпроса е къде ще случиш на добра бройка :)
Впрочем и аз се чудя между двата в момента, като на моменти включвам и никор 10-24 ( снимал съм с него и въпреки, че по ревюта го дават с много меки краища на 10мм, никак не ми пречеха).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »