Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 СПЕШНО: избор на камера
Автор: alek200   
Дата:   11-01-13 13:16

Здравейте имам сериозен проблем.
Трябва да си купя камера понеже след няколко дни ще снимам една постановка в един театър.
Бях се спрял на тази камера:
Sony Handycam HDR-CX190
http://www.youtube.com/watch?v=NPmomO3tz-4
Обаче от този клип в коментарите разбрах, че снима
Full HD и обаче цепи файловете на всеки 12 минути.
Преди време ползвах една камера която цепеше файловете на 20 мин. и в това време преди да започне новия файл се губеха по 5-6 секунди.
Тъй като аз трябва да снимам 2 часа непрекъснато без да изпусна и 1 секунда. Значи ли това,че тази камера Сони също ще прави така че ще липсват по 5-6 секунди от представлението на всеки 12 мин. ?
И ако да моля Ви умолявай Ви посечете ми някоя камера която снима Full HD и е с карти памет в България до 500 лв. която не прави така защото много ми трябва за след няколко дни!
Благодаря за разбирането!

Отговори на това съобщение
 Re: СПЕШНО: избор на камера
Автор: GOSPODIN   
Дата:   11-01-13 13:25

Батерията може да не издържи 2 часа непрекъснато снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: СПЕШНО: избор на камера
Автор: alek200   
Дата:   11-01-13 13:30

Тя ще е включена в контакт това не е проблем проблема е да не прекъсва разбирате ли искам двете действия които са по 1 час да не прекъсват през 12 мин. кажете ми какво да правя има ли камера която да не прави или поне да не се губят секунди при правенето на нов файл на всеки 12 мин. ???

Отговори на това съобщение
 Re: СПЕШНО: избор на камера
Автор: shtukov   
Дата:   11-01-13 13:50

С две камери най-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: СПЕШНО: избор на камера
Автор: alek200   
Дата:   11-01-13 13:57

Ами ако е с хард диск самата камера пак ли прекъсва ?

Отговори на това съобщение
 Re: СПЕШНО: избор на камера
Автор: sickdreams   
Дата:   11-01-13 14:33

това прекъсване най-вероятно се дължи на бавна флаш карта, при фотоапаратите е същото. Каква ти е картата, трябва да е клас 10, . Трябва да вземеш някаква доста бърза и скъпа карта. А и 2 часа full HD навярно знаеш, че това ще са поне 20-30 гигабайта.

http://www.amazon.com/gp/product/B003VNKNF0/ref=cm_cr_asin_lnk




Публикацията е редактирана (11-01-13 14:37)

Отговори на това съобщение
 Re: СПЕШНО: избор на камера
Автор: патаран   
Дата:   11-01-13 14:48

Новите карти са форматирани на FAT а на този формат има лимит до 2 гб. файл затова спира записа, форматираш предварително картата на NTFS и не би трябвало да прекъсва.

Отговори на това съобщение
 Re: СПЕШНО: избор на камера
Автор: wafen   
Дата:   11-01-13 16:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: СПЕШНО: избор на камера
Автор: bobizmei   
Дата:   12-01-13 14:54


До 500 лева пък и да снима Full HD малко трудно ще стане. По добре си купи свястна камера, нещо от сорта на Sony nex vg 20. Вместо да хвърляш 500 лв. на вятъра за нещо, което няма да ти върши никаква работа - или си купи хубава камера или вземи под наем. И двата варианта са по-добри отколкото да купиш някакъв боклук. Пък и така, както го обясняваш, това ще е просто някакъв любителски запис. Може да стане и с обикновена видео камера. Вече ако снимаш професионално е съвсем друго. Тогава ще направиш стори-борд на цялото представление, ще ги накараш да го изиграят без публика и заснемането на само 12 минути няма да ти е никакъв проблем, ако искаш да я направиш като филм, защото ще имаш различни планове. Така че, явно ще правиш нещо любителско, за което не си струва да си хвърляш парите. Вместо да си купуваш камера, може да си платиш на някой да ти я заснеме и пак ще ти излезе по евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: СПЕШНО: избор на камера
Автор: bobonai   
Дата:   12-01-13 17:29

Ееегати и театАро, да се оставят точно на теб [thankyou] [smilie18]
Ще предлагате записите на некоя ТВ ли?[smilie24]
Ако е за спомен - те артистите ще си се натряскат след представлението в пръвата кръчма за вечни спомени [smilie5]

Майтап да става! [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »