Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ремонт на стари обективи Варна, къде?
Автор: MooNWiND   
Дата:   11-01-13 02:57

Здравейте колеги,

Намират ми се няколко стари обектива от "едно време", които не са в добро състояние, но работят по принцип.
Бих искал да разбера къде във Варна предлагат профилактика на стари обективи. Това включва почистване от прашинки и гъбички и лубрикиране на механиката.

А знаете ли обикновено в какви ценови граници се движи тази услуга?

Обективите са няколко Юпитер-а(8, 11 и 12) и един Meyer-Optik Gorlitz Trioplan 2.9/50, като мнозинството са на М39 резба и ако някой знае от къде мога да намеря преходник М39-М42 или М39-EOS също ще съм благодарен.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на стари обективи Варна, къде?
Автор: fobo88   
Дата:   11-01-13 08:10

Варна
ул. Цимерман 56
Иванов сервиз
605-702
За цена- трябва да се види техниката /5-20 лв. примерно /[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на стари обективи Варна, къде?
Автор: anjsan   
Дата:   11-01-13 09:27

Преходник М39 / М42 трудно се намира вече . Аз подходих по следния начин - руски макро-удължител М42 (понеже е по-евтин и лесно се намира) го дадох на един стругар и той ми наряза вътрешна резба М39 и му се намаля дебелината - май 5мм беше . Знам един стругар във Варна , който ще свърши работа , пиши на ЛС да ти обясня къде е , ако те интересува .

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на стари обективи Варна, къде?
Автор: nickname   
Дата:   11-01-13 09:55

fobo88 - някакъв мобилен телефонен номер може ли, имам един Сонар 180мм и един Флектогон 35мм... та се чудех дали ще може да се пооправят малко [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на стари обективи Варна, къде?
Автор: MooNWiND   
Дата:   11-01-13 20:05

fobo88 - утре (събота) работите ли? Мога след 14 часа да мина да ви ги покажа да си кажете мнението.

anjsan - благодаря за предложението. Мисля си да опитам с поръчка през ebay. Снощи разгледах няколко варианта, предлагат ги даже с безплатна доставка до България. Ако не стане така и аз си мислех да опитам на стругар.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на стари обективи Варна, къде?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   12-01-13 01:39

Не зная дали М39 ще е стане на М42, защото е за телеметрични камери.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на стари обективи Варна, къде?
Автор: MooNWiND   
Дата:   12-01-13 08:16

Баби... - имаш много любопитен никнейм. Относно М-овете - тъй като М39 е обикновена резба с няколко милиметра по малък диаметър спрямо М42 не виждам защо да не стане? Няма никакви други разлики. Отделно от тези обективи разполагам и с два фотоапарата, единия от които е Киев 35мм и е телеметричен, оборудван с Юпитер-8М. Той вече не е на резба, а на система, която изглежда малко като канонската, но всъщност това е т.н. Contax. Но за него също има преходници към модерните фотоапарати. Там се налага преходника да играе ролята и на фокусен пръстен, защото при оригиналната система този пръстен е вграден в тялото на фотоапарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на стари обективи Варна, къде?
Автор: harvester_vn   
Дата:   12-01-13 09:51

Фобо работи в събота. Даже и в неделя, ама тогава май се занимава с разни други работи [cool]
Обаче, не той се занимава с техниката, а споменатият "Иванов сервиз". Въпреки това може да оставиш нещата при него, а Иванов да ги вземе от там, аз последния път така направих. Адреса по-горе е на сервиза, а не на фото Фобо, неговия е "Цариброд" 16 (улицата "направи си сам").



Публикацията е редактирана (12-01-13 09:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на стари обективи Варна, къде?
Автор: anjsan   
Дата:   12-01-13 09:59

Обективите от реските телеметрични фотоапарати обикновено са с по-къс работен отрязък (28,8mm) и ще може да се снима с тях ,ама само макро . Тези от от Зенит,Салют,Старт на резба М39 са със същия работен отрязък като на М42 (45,5mm) и с тях всичко е наред . [smilie3]
Проби,грешки .... все нещо ще стане накрая . Успех .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »