Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Апарат за начинаещ
Автор: ddxkalin   
Дата:   09-01-13 20:56

Здравейте, искам да попитам, какъв фотоапарат бихте ми препоръчали понеже съм начинаещ в това занимание и не разбирам много от апаратите. Принципно искам да снимам хора и да им правя портрети. Търся нещо горе доло лесно за работа и на средна цена. Очаквам вашите предложения момчета и момичета. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за начинаещ
Автор: Mogila   
Дата:   09-01-13 21:01

Което ти е най-удобно и с най-интуитивно за теб меню. Всичко друго е без значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за начинаещ
Автор: pefoto01   
Дата:   09-01-13 21:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за начинаещ
Автор: ddxkalin   
Дата:   09-01-13 21:08

Забравих да спомена, че няма проблем ако е втора ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за начинаещ
Автор: Mogila   
Дата:   09-01-13 21:14

А аз забравих да спомена, влизай в профилите на тези, които ти препоръчват нещо конкретно като този преди твоя пост.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за начинаещ
Автор: qpalzm   
Дата:   09-01-13 21:30

Определи поне цена

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за начинаещ
Автор: pefoto01   
Дата:   09-01-13 21:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за начинаещ
Автор: tzl   
Дата:   09-01-13 21:35

@ddxkalin,

Аз също не разбирам много от фотоапарати. Видял съм, че няма нужда да разбирам повече от това, което ми е нужно. Не търси техника, а умения. Разбирането от фотоапарати ще те направи разбирач на фотоапарати, а не фотограф.

Това с по-удобните менюта не е вярно, поне за мене. Ако човек постоянно си цъка из менютата, може би. Аз лично много рядко цъкам из менютата. Ползвам основно 5 бутона/врътки:
- on/off
- смяна на iso
- смяна на f-stop
- смяна на скорост на затвора
- бутонът, с който пускам снимките за разглеждане

Може би не знаеш какво е iso или f-stop или скорост на затвора. Затова всеки фотоапарат, който има тези 5 бутона ще ти свърши работа. Примерно компактен фотоапарат с възможност за ръчни настройки или евтин DSLR.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за начинаещ
Автор: pefoto01   
Дата:   09-01-13 21:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за начинаещ
Автор: ddxkalin   
Дата:   09-01-13 22:00

Относно цената не мисля че ми е по джоба да дам 1000 лева за нов апарат. Менютата наистина не са толкова голям проблем, рано или късно ще им свикнеш. Iso и скорост на затвора имам представа какво е, но с f-stop не съм особено запознат.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за начинаещ
Автор: pefoto01   
Дата:   09-01-13 22:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за начинаещ
Автор: ddxkalin   
Дата:   09-01-13 22:22

Принципно се надявам да намеря и двете за някаква нормална цена, но ако няма такава оферта само тяло ще търся,

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за начинаещ
Автор: kocemak   
Дата:   09-01-13 22:23

Вземаш тяло с китак от базара,разцъкваш го докато понаучиш нещата,и после си взимаш обектив според това какво ще снимаш.

ПП
В момента има комплекти на цени около 600лв в базара.Говоря за NIKON,CANON или SONY



Публикацията е редактирана (09-01-13 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за начинаещ
Автор: bobonai   
Дата:   09-01-13 22:26

Мисля, че на първо време ти трябва да се "закачиш" за някой напреднал и можещ фотограф за да напреднеш сам и най-малкото да съумееш ТИ да си избереш нужната за работа техника. Иначе влизаш в капана на амбицията си.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за начинаещ
Автор: serjy   
Дата:   09-01-13 22:45

взимаш един Олимпус Пен и после черпиш [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за начинаещ
Автор: ddxkalin   
Дата:   09-01-13 23:00

@kocemak
Как да разбера какъв обектив ми трябва.. имам предвид ако искам да снимам портрети примерно, какви характеристики трябва да има обектива ?

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за начинаещ
Автор: io_bs   
Дата:   09-01-13 23:04

Зависи какви портрети ще правиш. Най-често под портретен обектив хората имат предвид такъв с дължина от около 85-135мм на фулфрейм, която позволява да се доближиш до модела без да се появят перспективни изкривявания по лицето му.



Публикацията е редактирана (09-01-13 23:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за начинаещ
Автор: pefoto01   
Дата:   09-01-13 23:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за начинаещ
Автор: ddxkalin   
Дата:   09-01-13 23:11

Също имам още 1 въпрос: колко кадъра има един апарат или зависи от самия него (марка,модел) и има ли смисъл да купувам апарат на 35 000 кадъра примерно?

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за начинаещ
Автор: io_bs   
Дата:   09-01-13 23:19

Един апарат може да има милиони кадри. Обикновето затворът на DSLR-ите се тества до определено число сработвания (100 000 за по-ниските класове), но това не значи, че точно на този кадър затворът ще се прецака. Може преди, а и след него.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за начинаещ
Автор: kocemak   
Дата:   10-01-13 07:31

Автор: ddxkalin
Дата: 09-01-13 23:00

Като поснимаш известно време с китовия/18-55,или какъвто по универсален вземеш/сам ще разбереш каква дължина ти е необходима и какво те влече.Възможно да не ти хареса твърдия обектив 50мм,а да се насочиш към светло варио например.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за начинаещ
Автор: kaci   
Дата:   10-01-13 10:23

ddxkalin написа:
Очаквам вашите предложения момчета и момичета. [smilie5]


Изпратих ти моето предложение [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за начинаещ
Автор: zarimale   
Дата:   10-01-13 10:58

Взимай Пен-че и да почерпиш serjy [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за начинаещ
Автор: countgeoff   
Дата:   10-01-13 11:35

D80/d200 тяло- 500лв
18-55 - 120лв
50/1.8 - 150лв /в последсвие/

Нещо такова пробвай. Цените за втора употреба говоря - тези моделчета има достатъчно в базара, разгледай. Ако имаш малко повече заделени - d90(700-750лв.). Или направо в една светкавичка или Jessops или Yongnuo(моя глас е тук) за около 100лв от базара.

А, също пиши и 29лв разход за книгата "За фотографията от А до Я".



Публикацията е редактирана (10-01-13 11:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за начинаещ
Автор: Emoxide   
Дата:   10-01-13 12:10

ето тази оферта ми се струва чудесен старт;
тази е сходна алтернатива Като добавиш и един 50/1.8 и си готов за начало

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »