Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Нискобюджетна светкавица с TTL за D7000, каква?
Автор: bophoto   
Дата:   08-01-13 14:17

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нискобюджетна светкавица с TTL за D7000, каква?
Автор: bophoto   
Дата:   08-01-13 14:18

Моля за съвет при избор на нискобюджетна светкавица за стробизъм (предимно on-camera), когато бюджета е ограничен до към 300лв!
Не мисля да рискувам и за това смятам да пазарувам от БГ, за да си имам актуална гаранция и поддръжка. Втора употреба - не, та ако ще и SB да е. Ще снимам предимно в затворени помещения, хора и рядко предмети. В редки случаи смятам да я използвам за сватби на приятели, но не професионално и с търговска цел. HSS не ми е приеоритет, важно е да работи безотказно и да си експонира правилно, т.е. да няма много изгоряло и брак.

За сега съм се спрял основно на две такива светки с TTL:

Nissin D622 Mark II и Metz 44 AF-1 (малко над бюджета, но пък немска).

Кой е оптималния вариант според вас съобразени с параметъра цена/качество? Някакви лични наблюдения, ползватели моля включете се и вие с препоръки и мнения!

Тенк ю [thankyou]



Публикацията е редактирана (08-01-13 14:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Нискобюджетна светкавица с TTL за D7000, каква?
Автор: qavkata   
Дата:   08-01-13 17:20

няма такава ман, няма как да е нискобюджетна и хем безотказна. преди ползвах yn560II без ттл(но и на мен не ми е необходим) останах изключително доволен, но имаше малко брак, в смисъл два еднакви кадъра с различна експонация(но нищо фатално и непоправимо). после си взех сб800 втора ръка и останах впечатлен. според мен по-добре сб втора ръка, вместо алтернативните.
успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нискобюджетна светкавица с TTL за D7000, каква?
Автор: muncho_   
Дата:   08-01-13 17:26

Аз си купих Sigma EF-610 DG ST за 269 лева, нова, с 2год. гаранция , но за Pentax.Смятам че ако искаш TTL , няма по-добра алтернатива, като цена-качество.



Публикацията е редактирана (08-01-13 17:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Нискобюджетна светкавица с TTL за D7000, каква?
Автор: bophoto   
Дата:   09-01-13 16:57

Да, Sigma-та е в същия ценови диапазон, но прочетох няколко мнения, че не сработва добре с Никон...
На ЛС получих няколко предложения и за китайските Yongnuo, но ако държа на БГ гаранцията и в зависимост от бюджета ми ще мога да взема най-много YN-567 или 568 и не знам до колко са конкурентни предвид горните две.

Ясно е, че за тези пари все ще въпрос на компромис, но все ми се искаше да наклоните везните към някоя от въпросните светкавици, а сега съм още по-объркан... [smilie2]

Активирайте се малко и в тази тема, ползватели/собственици, МОЛЯ!

Отговори на това съобщение
 Re: Нискобюджетна светкавица с TTL за D7000, каква?
Автор: didon76   
Дата:   09-01-13 18:11

с д90 съм и китайка 468-втора версия с ттл ,ползвам я от лятото и досега съм много доволен.Към 100 долара ми излезна.

Отговори на това съобщение
 Re: Нискобюджетна светкавица с TTL за D7000, каква?
Автор: bophoto   
Дата:   14-01-13 13:29

Май не ви се говори много за светкавици...

Търся малко повече мнения за по-евтиния избор, т.е. Nissin D622 Mark II за Никон?!?

Заслужава ли си, никой ли я няма???

Отговори на това съобщение
 Re: Нискобюджетна светкавица с TTL за D7000, каква?
Автор: MOPT   
Дата:   14-01-13 13:41

Не че не ни се говори, ама с тия ограничения няма какво толкова да ти препоръчат. Аз лично смених Нисина с СБ 600 втора ръка и съм много по-доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Нискобюджетна светкавица с TTL за D7000, каква?
Автор: bophoto   
Дата:   14-01-13 14:38

MOPT написа:
Не че не ни се говори, ама с тия ограничения няма какво толкова да ти препоръчат. Аз лично смених Нисина с СБ 600 втора ръка и съм много по-доволен.

Добре де, нали по-горе казах, че не търся все пак перфектната светкавица за без пари, но все пак кой е оптималния вариант от бюджетните решения?

И искам да попитам специално МОРТ както точно не ти допадаше в Нисин-а и какво ти дава СБ-600 в повече, че си МНОГО по-доволен?
Дай малко по-обективно мнение моля, защото моята база за решение са вашите коментари, но ми се иска малко по-обосновани да са.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »