Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Българинът става ли за търговец или си е прост далавераджия?
Автор: jorjuan   
Дата:   07-01-13 12:58

Отварям тази тема, за да предам последни впечатления от базара на Фото-форум.
Първо искам да кажа, че техниката, която имам, както и повечето аксесоари за нея са купени от Базара. Благодарности на всички, защото до момента не мога да се оплача от нищо, което съм взел - Тяло, обектив, филтри, батерии, преходници, раничка, карта памет и т.н. Много точни колеги с добри оферти. Благодаря отново на всички да са живи и здрави!
Стигна се до момент, в който вече имах нужда от статив. Пуснах една обява, на която се отзоваха 4-ма колеги: първите две оферти бяха тотално различни от описанието, което бях пуснал; третата беше с по-близки параметри до това, което търся, но до последно не ми се обявяваше цена, а ми се пишеха обяснения от рода, че ако съм бил събрал краката на статива щял да стане по-висок..; Последната обява беше точно по моите изисквания с добра цена, колегата предложи да изпрати допълнителна информация и след това изчезна и вече една седмица ни вест ни кост. Надявам се да е добре и да не му се е случило нещо лошо, но от толкова чакане накрая се поизнервих и отидох до магазина и си купих нов статив. Държа да отбележа, че комуникацията ставаше чрез лични съобщения.
Както и да е междувременно покрай цялото висене във форума ми попадна обява от един да го наречем колега, който продава книги и списания на български език и между тях "Майкъл Фриймън - Портретна фотография". Супер! Айде ще се ограмотяваме! Свързвам се с колегата на 03.01 на ЛС оставям си тел. той от своя страна връща лс, в което пише, че ще му е удобно да се видим началото на тази седмица. В неделя вечерта му пиша съобщение, кога ще му е удобно да се видим и днес сутринта получавам следното: "Сорка за ситуалцията, но един пич дойде и ги купи всичките. Остана само едно списание." :О
Направо ме разби! Да кажеш, че продава 5-10 книги за 200лв и някой му ги е взел всичките - ОК. Пич-а, ако мога и аз така да се изразя, продаваше две книги и две списания общо за 50лв. Ако му е останало едно списание, а те са му по 10-ина лева, това означава, че другите неща ги е продал за 40 (освен ако не са му свалили от цената) като извадим цената на книгата която аз исках да взема -17лв излиза, че неговата дума е равна на 23лв. Тъжно!
Афектирах се малко. Не искам да кажа нищо лошо за хората така са преценили така са направили.
Пожелавам на всички да сме живи и здрави през Новата година и повече успешни кадри!


Отговори на това съобщение
 Re: Българинът става ли за търговец или си е прост далавераджия?
Автор: Gecata   
Дата:   07-01-13 13:48

О всяка дърво свирка не става! От по-вечето излизат само пищялки!
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът става ли за търговец или си е прост далавераджия?
Автор: n1x0n   
Дата:   07-01-13 14:01

И какво сега, защото някой продал една книжка на друг човек /не казвам, че е ОК/ почваме с генерализации на тема "българина"?

Ми не е до българина - до човека е. Същото може да ти се случи във всяка друга държава.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът става ли за търговец или си е прост далавераджия?
Автор: serjy   
Дата:   07-01-13 14:37

купувах една чантичка от ебайя и я взех на търг доста изгодно. англичанина почна да се прави на ударен, 10 майла му писах, накрая един сравнително гневен та ми я прати накрая. всякакви ги има.

в нашия базар пък съм попадал на супер нагли купувачи. продавах един обектив доста изгодно за времето си за 150лв. пише ми някакъв елемент и заявява че го взима за 100лв. и да му го пращам, че му трябва спешно. обясних му най-учтиво че на тази цена нямам изгода да продавам, няколко пъти, ама оня не се разбира. накрая му заявих че и за 300лв. няма да му го дам и го блокирах. няма да се очудя да изляза некоректен продавач...

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът става ли за търговец или си е прост далавераджия?
Автор: eleni07   
Дата:   07-01-13 14:42

Новата форма на базара е направо рай за пишман търговците и далавераджиите...

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът става ли за търговец или си е прост далавераджия?
Автор: sonda   
Дата:   07-01-13 16:28

И за смятам,че в стария базар някои коментари бяха доста ползотворни и помагаха доста при избора,а сега се налага човек,ако се чуди нещо да пуска отделна тема...не знам защо го направиха така[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът става ли за търговец или си е прост далавераджия?
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-01-13 16:39

Аз за 3-4г в тоя базар никакви проблеми съм нямал...
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът става ли за търговец или си е прост далавераджия?
Автор: fotorafi   
Дата:   07-01-13 18:33

По целия свят ги има всякакви... И разбиращи и толерантни и тикви,рендета... Брат ми, в САЩ, Ню Йорк продава в И бей обектива си Никкор 1,8/35 мм, почти не ползван,неразличим от нов. Обективът на търг се продава на една средно задоволителна цена,опакова се и заминава от Ню Йорк за едно градче в Тексас. Купува го жена и след 5 дена се връща по пощата.Миришел и на ....цигари. А в дома на брат ми няма..пушачи. Какво да се прави, разни хора.
Важното е да не се ядосвате, защото като остареете като мен, ще се борете за здрави

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът става ли за търговец или си е прост далавераджия?
Автор: lakosta   
Дата:   07-01-13 19:15

на мен ми липсват коментари на колеги в базара[beer]
Винаги ми е било полезно...
Ето сега имам идея да купя неща от базара и очаквам мнения и коментари...но не мога да ги прочета и ...кво да пусна тема [beer]



Публикацията е редактирана (07-01-13 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът става ли за търговец или си е прост далавераджия?
Автор: lakosta   
Дата:   07-01-13 19:18

Ето интересува ме Д300

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът става ли за търговец или си е прост далавераджия?
Автор: pstoev   
Дата:   07-01-13 19:25

jorjuan не съм съгласен!
Всеки има право да продаде стоката си когато и на когото поиска, тя е НЕГОВА!
Ти с какво право имаш претенции върху книгите, капаро оставил ли си?
В магазин ако отидеш и поискаш да ти запазят нещо, на честна дума ли става?



Публикацията е редактирана (07-01-13 19:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът става ли за търговец или си е прост далавераджия?
Автор: tochnia   
Дата:   07-01-13 20:20

Аз засега съм доволен [smilie3]

Видях обява за филми, писах лично съощение на продаваача че ще ги купя, и тои маркира обявата като "Продадени" веднага [thankyou]
Макар и да имаше грешка в GSM номера които ми прати, и сигурно доста други хора са го питали за филмите, ги продаде на мен на следващият ден [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът става ли за търговец или си е прост далавераджия?
Автор: tuizzl   
Дата:   07-01-13 23:24

Би трябвало да има повече прозрачност в базара, сиреч да се води статистика на всеки продал даден артикул след продажбата купувача трябва да може да отрази мнение за дадената стока (състояние, сделка, доставка и др.) и да даде оценка на продавача. Така лоялните, честни и коректни продавачи ще имат висока оценка и позитивни коментари.
НОоооо голямото НО пак не е изпипано както трябва. Българска му работа.
Sorry ама аз от този базар не пазарувам поради тези причини.

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът става ли за търговец или си е прост далавераджия?
Автор: alcap007ne   
Дата:   07-01-13 23:38

Да доста липси има в базара и вместо подобряване стана пълна трагедия и най-точно:

Автор: eleni07
Дата: 07-01-13 14:42
Новата форма на базара е направо рай за пишман търговците и далавераджиите...



Аз лично забелязвам, че обявите драстично са намаляли след появите на уж грандиозния нов базар с който се осакати всичко.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът става ли за търговец или си е прост далавераджия?
Автор: tisho86   
Дата:   07-01-13 23:40

Да това за оценяването, статистиката и мненията ми допада! Дано го вземат предвид при следващ ъпдейт на базара.

Иначе като цяло въобще не ми липсват редовните спамери и куп глупости, няколко лапетия определено само с това се занимаваха...
Сега е далеч по добре и цивилизовано, ако не те кефи нещо подминавай...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът става ли за търговец или си е прост далавераджия?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   08-01-13 02:09

Аз колкото пъти вляза в тоя скапан нов формат на базара - толкова пъти се ядосвам и го затварям Адски е зле този новия вид - от всякъде!!
САмо снимки дето има по-добър начин да се качват - всичко друго е по-зле!

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът става ли за търговец или си е прост далавераджия?
Автор: imitev   
Дата:   08-01-13 02:27

Ха

Ибей има за посредник собствената си фирма пейпал, чрез който се гарантира лоялност на продавачите и купувачите.

ФФ как може да гарантира лоялност на двете страни - никак.

Ибей изкарва кинти от търговията. ФФ го прави за да има къде да си продаваме боклуците.

В ибея може да продавате и купувате и в БГ - кой ви спира?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът става ли за търговец или си е прост далавераджия?
Автор: novi4ok   
Дата:   08-01-13 06:35

Адски е зле този новия вид - от всякъде!!

Ми да - зле е! Вече прилича на интернет Базар, а не на селски Пазар където всеки лъже и маже, за да си пробута боклуците "на далавера". Пък и е гадно - не може да свикаш "приятелчетата" да ти правят безплатна реклама с "компетентни" мнения под обявата колко е хубав този апарат и каква "острилка" е онзи обектив та затова струва по-скъпо от магазина. И да убеждават купувачите колко са тъпи, че не искат да плащат двойни цени.

Горките - да ви ожали човек колко е гаден новия базар. Е-е-е-х, трудни времена настанаха за селските тарикати.

[smilie18]

ПС. А по темата - не, българинът не става за търговец. Ако ставаше нямаше парите да си седят в джобовете и банките, а щяха да се въртят в икономиката. Българинът си е прост далавераджия и такъв ще си остане. За жалост.


Отговори на това съобщение
 Re: Българинът става ли за търговец или си е прост далавераджия?
Автор: kadans   
Дата:   08-01-13 08:13

Супер си е новия базар, вече си купих 2 неща от там, много лесно се търсят и намират.
А обявите мисля, че са повече от предишния, в който имаше повече теми, но предимно стари ъпнати или спамени. Тук виждам новите неща[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът става ли за търговец или си е прост далавераджия?
Автор: serjy   
Дата:   08-01-13 08:27

новата версия на базара е много по-добра. вече направих сефтето. но, като цяло, каквото съм купил от базара е било според описанието и очакванията ми, тоест, има много коректни продавачи [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът става ли за търговец или си е прост далавераджия?
Автор: MauMyHa   
Дата:   08-01-13 08:51

последният на когото продадох ме обвини че съм му продал 55-200 с разлепена "гума" и наранен баьонет и развити винчета, добре че го бях снимал преди това. "ПИЧА" искаше да ми го върне във вида която ви описах по изпратената снимка от него и да му възтановя сумата.
Бих казал, че рядко изпадам в подобни дарителски настроения да не кажа хич [smilie5]
Казах му по телефона че, ако предивява претенции да се обърне към полицията, моного бързо омекна[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът става ли за търговец или си е прост далавераджия?
Автор: jingov   
Дата:   09-01-13 10:49

По темата-основно е далавераджия... /не визирам само базара/[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Българинът става ли за търговец или си е прост далавераджия?
Автор: eleni07   
Дата:   14-01-13 18:02

[smilie24] [smilie24] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Българинът става ли за търговец или си е прост далавераджия?
Автор: Aleksandr   
Дата:   15-01-13 11:11

Ти хората на търговци и прости ли ги делиш!? Или само българите!
БЪЛГАРИНЪТ! Доста смело обобщение!


Отговори на това съобщение
 Re: Българинът става ли за търговец или си е прост далавераджия?
Автор: fotorafi   
Дата:   15-01-13 17:35

Още преди повече от 3000 години финикийците са казали: "Търговията е просто нещо, но не е за прости хора"

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »