Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Каква светкавица?
Автор: anna.n   
Дата:   07-01-13 13:03

Здравейте,

цяла сутрин чета статии за видовете светкавици и това вместо да ми помогне, ме оплете още повече.
Надявам се да ми помогнете със съвет. Занимавам се единствено любителски и съответно търся това, което ще ми свърши работа за най-малко пари.
Правих low-key експеримент, като импровизирах с един голям лед фенер ... Естествено, че не се получи като хората. Трябва ми външна светкавица, която да мога да ползвам някъде встрани.

Можете ли да ме насочите какво да гледам в цялото море от информация за светкавиците?


Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица?
Автор: kvakioh   
Дата:   07-01-13 13:56

За Канон, Никон или нещо друго? До колко пари?
Тези са основните неща, не ги забравяйте...

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица?
Автор: muncho_   
Дата:   07-01-13 13:56

Хубаво е да се знае на какво тяло ще се използва.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица?
Автор: tzl   
Дата:   07-01-13 13:56

Сподели какво не се е получило като хората с LED фенера. Светлината си е светлина и всичко зависи от това как се работи с нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица?
Автор: Petuk   
Дата:   07-01-13 13:57

И аз бях пред такава дилема скоро и си взех Yongnuo YN560EX + статив и чадър.
Бюджетно решение е(около 300 лв. всичко), но за експерименти и обучение съм много доволен.
Паля я оптично с D7000.
Може и със синхронизатори.(още около 80лв. Yongnuo)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица?
Автор: anna.n   
Дата:   07-01-13 14:08

канон 450д, а за цена още не мога да се ориентирам, но със сигурност при 300-400 лв остава за неопределеното бъдеще :)Идеята е, да може да се монтира на отражателен чадър, само това

П.С: С лед фенера не се получи, защото беше прекалено слаб. Това е единствената причина. Трябва ми по интензивна светлина ... вероятно по-голям фенер ще свърши работа.



Публикацията е редактирана (07-01-13 14:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица?
Автор: tzl   
Дата:   07-01-13 14:12

Снимки се правят и на лунна светлина. Ако снимаш неподвижни предмети, не ти е нужна кой знае каква силна светлина.

Знаеш ли как да се справиш със слабата светлина от фенера?

С какви настройки си снимала?

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица?
Автор: anna.n   
Дата:   07-01-13 14:24


Ами това беше low-key експеримент и на лунна светлина не си представям как точно ще се случи, защото на бавен shutterspeed ще хване странична светлина. Аз го направих по най-лесния възможен начин - , iso 100, висока скорост на затвора, за да стане черно и светкавица върху човека или нещото , което снимам. В случая светлината ми дойде малко. Не съм пробвала на по-тъмно място как ще е.

Petuk, благодаря за предложението. А откъде ги взе

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица?
Автор: tzl   
Дата:   07-01-13 14:27

Със светкавица ще имаш същите проблеми, защото нямаш разбиране как да стане. Ще си няколко стотин лева назад. Това ще е разликата. Затова съветът ми е първо да вникнеш как стават нещата и тогава да купуваш друг източник на светлина. LED фенерът не е светкавица и с него се работи по един начин, а със светкавицата — по друг. Но пак основните неща са едни и същи.



Публикацията е редактирана (07-01-13 14:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица?
Автор: anna.n   
Дата:   07-01-13 14:32

Не разбирам желанието на професионалистите да си набивате представите на аматьорите из форумите. Изключително рядко използвам светкавица , защото дълго време я смятах за безполезна. Оказа се, че не е. Това, което искам да направя е точно това - http://www.youtube.com/watch?v=91gU93J2Q8k .

И да, много неща не разбирам, но в крайна сметка, не това е целта на темата, а да видя мнения и идеи за бюджетна светкавица, която да използвам с отражателен чадър.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица?
Автор: tzl   
Дата:   07-01-13 14:41

Нека тогава някой "непрофесионалист" да си "набие представите" в темата нататък.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица?
Автор: anna.n   
Дата:   07-01-13 14:50

ами ти не каза нищо за светкавици :) идеята на въпросите не е да ти кажат, че си тъп , а да те насочат, за да намериш отговора.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица?
Автор: estate   
Дата:   07-01-13 15:00

Едно Youngnuo YN560 ще свърши работа .На клипчето изглежда лесно,но уви не е така в действителност..


Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица?
Автор: victory13   
Дата:   07-01-13 15:20

Даже марк 1 ще свърши работата, а е и доста по-евтин...

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица?
Автор: quazimodo   
Дата:   07-01-13 16:14

Светкавица Dynaphos ThinkLite 520II. Само стотина лева и пали по първи или по втори импулс. Стойка и чадър естествено отделно. Общо не повече от 200лв.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица?
Автор: anna.n   
Дата:   08-01-13 10:51

Благодаря ви за помощта :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »