Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кога Nikon ще изкарат ново кроп тяло?
Автор: sky-fan   
Дата:   07-01-13 12:52

Знаете ли дали скоро ще има ново кроп тяло на Никон? Нещо не ми се ходи на Д600 засега, а Д800 ми е прекалено голям. Изобщо има ли някакви слухове какво ще излиза скоро от Никон?

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Nikon ще изкарат ново кроп тяло?
Автор: munich   
Дата:   07-01-13 12:57

Уж, тази година! Но по-скоро наследник на Д7000!

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Nikon ще изкарат ново кроп тяло?
Автор: sky-fan   
Дата:   07-01-13 13:09

Тази, но кога? След 2-3 месеца или към края на годината, че не ми се чака толкова много.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Nikon ще изкарат ново кроп тяло?
Автор: emo1   
Дата:   07-01-13 13:17

Още си е топ-кропка Д7000, какво му липсва?


Отговори на това съобщение
 Re: Кога Nikon ще изкарат ново кроп тяло?
Автор: dilomski   
Дата:   07-01-13 13:52

emo1 написа:

> Още си е топ-кропка Д7000, какво му
> липсва?
>

Въртящ екран и променяне на блендата в лайввю.Ако го направят това ще стане просто АУ!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Nikon ще изкарат ново кроп тяло?
Автор: atrifonov   
Дата:   07-01-13 13:56

на мен въобще не ми трябва "въртящ екран"[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Nikon ще изкарат ново кроп тяло?
Автор: sky-fan   
Дата:   07-01-13 14:02

Екрана е гъзария и не е профи за висок клас кроп тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Nikon ще изкарат ново кроп тяло?
Автор: Duffer   
Дата:   07-01-13 14:09

http://nikonrumors.com/2013/01/01/the-remaining-2013-nikon-predictions-from-impress-magazine.aspx/

Но наистина не виждам какво му е на D7000? Всъщност D600 като се замислиш е D7000 с FF матрица...

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Nikon ще изкарат ново кроп тяло?
Автор: dilomski   
Дата:   07-01-13 14:17

sky-fan написа:

> Екрана е гъзария и не е профи за
> висок клас кроп тяло.

Ела да снимаш видео без такъв екран да видя колко ще е удобно.
А Канон понеже са прости имат 60d, нали.Въобще Никон кога ще се усетят, че годината е 2013та и като дават на хората HD видео с прилично качество и ВЕЧЕ ръчни настройки, няма да е удобно да се дупя или да лежа пред апарата за да си заснимам сцената, нито пък понеже съм "про" ще имам излишна хилядарка за външен лцд дисплей.Хора, приемете, дслр-а се използва И за видео, не само за снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Nikon ще изкарат ново кроп тяло?
Автор: simfoncho   
Дата:   07-01-13 14:27

dilomski, Nikon имат 5000, 5100 и 5200 с въртящи екрани, но според мен фотоапаратът е направен предимно за снимки, за видео си има видеокамери[smile] . Аз предпочитам наследникът на D300s да не бъде с въртящ екран. Рядко ползвам екрана и мразя фотоапарати с въртящ екран.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Nikon ще изкарат ново кроп тяло?
Автор: idivanov   
Дата:   07-01-13 14:44

Добре е апарата да ИМА подвижен дисплей. НЕ Е задължително да се ползва постоянно. Може да се затвори и така дори се предпазва от надраскване и др. механични въздействия. Но когато снимаш от "нетрадиционен" ракурс е голямо предимство. [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Nikon ще изкарат ново кроп тяло?
Автор: batzeto   
Дата:   07-01-13 14:48

И още едно мнение - спрягания за наследни на D7000 (вероятно D7200) ще излезе с повече пиксели (24MPix) и по-високо ISO, но аз лично ще се радвам да го пуснат с въртящ се дисплей. Макар и изключително рядко да ползвам LiveView-то, признавам си, че ако пуснат най-доброто DX тяло за момента с въртящ дисплей - просто ще избият рибата с това. Само който не е снимал с подвижен дисплей не може да оцени колко е полезно наличието на подобна благинка, а както стана вече на въпрос - от изключително значение за видео заснемането, но и не само! Има толкова кадри, които не могат или е трудно да бъдат направени при липсата на въртящ дисплей.
Не било професионално дисплея ти да се върти - дрън-дрън-та пляс...На някой ако му пречи отваряемия дисплей просто да не го обръща, ама един път да ти дотрябва и да го нямаш, съответно да изпуснеш кадъра, няма сми....
Очакванията ми са тялото да бъде анонсирано най-късно до средата на второто тримесечие. [smilie6]



Публикацията е редактирана (07-01-13 14:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Nikon ще изкарат ново кроп тяло?
Автор: Duffer   
Дата:   07-01-13 15:01

Съгласен съм, че подвижния дисплей е важен за хората които снимат видео, но добавянето му в ентусиастко тяло от класа на D7000/D300 би означавало сериозен редизайн. Най-големия минус който лично аз виждам ще е в промяна разположението на контролите и вероятно редуцирането на изнесените върху тялото фунции. Понеже използвам апарата основно за каквото е предназначен т.е. за снимки, това не ми допада като идея.
Един от най-големите плюсове които отчитам след прехода от среден клас тяло като D50 към D7000 са точно многото изнесени върху тялото контроли - мерене, ISO, баланс на бялото, контрол на фокуса - свикнах много бързо с тях и са ми безкрайно удобни - даже все още недоумявам как може да има хора, които да твърдят, че бил необмислен и объркващ дизайна на контролите - забележка имам само относно F бутона, който можеше да е малко по-добре позициониран.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Nikon ще изкарат ново кроп тяло?
Автор: chepkata   
Дата:   07-01-13 15:25

Конструкцията на въртящия дисплей не е задължително да е като на
Д 5000/5100/5200. Биха могли от Никон да измислят по-интелигентен начин и да запазят удобните странични бутони! Не приемайте ниският клас тела за някаква база, просто те и без друго нямат много изнесени контроли. А въртящият екран наистина си е благинка, пък ако те дразни, не го върти![smilie24]
Има стативи, които позволяват да завреш апарата на кучето в .... но как се кадрира по тоя начин? ТРУДНО!



Публикацията е редактирана (07-01-13 15:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Nikon ще изкарат ново кроп тяло?
Автор: iasen2   
Дата:   07-01-13 15:37

С нетърпение очаквам Хаселблад да пуснат кропка на цена под 10000лв .

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Nikon ще изкарат ново кроп тяло?
Автор: Duffer   
Дата:   07-01-13 15:42

iasen2 написа:

> С нетърпение очаквам Хаселблад да
> пуснат кропка на цена под 10000лв .


Мхм в три цветови гами: цикламено, лимонено жълто и кармазъ

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Nikon ще изкарат ново кроп тяло?
Автор: sky-fan   
Дата:   07-01-13 15:46

Нали ви казаха, който иска има Д5200. Първо въртящия екран ще махне доста от бутоните. Профи тела без бутони е пълна излагация. Второ един такъв дисплей със сигурност няма да е по-голям от 3 инча, може и по-малко и с кофти резолюция. Трето снимки с въртящ дисплей от кофти позиция не стават, защото няма стабилност и снимката е размазана. Става само за видео. И последно говорим за заместинк на Д300с, тоест най-високия клас кропка.

Ако направят кропка с 24мп ще е пълен леж. Матрицата ще е по-гъста и според мен няма да има толкова хубаво качество на картината. Аз си мисля, че може да вкарат как му викат електронен визьор.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Nikon ще изкарат ново кроп тяло?
Автор: Duffer   
Дата:   07-01-13 15:56

http://nikonrumors.com/2013/01/02/nikons-patent-for-a-hybrid-semi-transparent-lcd-screen.aspx/

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Nikon ще изкарат ново кроп тяло?
Автор: sky-fan   
Дата:   07-01-13 16:00

Патента ясен. Въпроса е на кое тяло ще го ползват.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Nikon ще изкарат ново кроп тяло?
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-01-13 16:30

Те изкараха 2 нови кропки. д3200 и д5200 следва или д7100 или Д400 най-после.Но не и двете на веднъж.

Канон още се вайкат.Имат проблеми все още с продукцията.
Но и там ще има д70 и 7д2 :)

Понамаляха кропките но мен лично това ме радва ,защото хай-енд кропките ще ги има. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Nikon ще изкарат ново кроп тяло?
Автор: dilomski   
Дата:   07-01-13 18:59

70d ако излезе и е хубав ъпгрейд на 60d, мнооого трудно никон ще ме задържат в лагера.А ще е жалко, понеже наистина съм фен на марката:(

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Nikon ще изкарат ново кроп тяло?
Автор: io_bs   
Дата:   07-01-13 21:33

Тая година ще излиязат повече кропки. Най-вероятно заместници на D7000 и D300(s).

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Nikon ще изкарат ново кроп тяло?
Автор: mitkomitashki   
Дата:   08-01-13 08:55

Снимал съм доста с 60D и подвижния дисплей ми липсва при 7D!
Има много ситуации, в които си е супер полезен, говоря за снимки!!!



Публикацията е редактирана (08-01-13 08:59)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »