Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Раница
Автор: Photom   
Дата:   06-01-13 18:51

Здравейте, търся си раница, която да може да побира следните неща:
До сега не съм ползвал раница, но в магазина ме запознаха какво предлагат, моля ако някой е доволен от конкретен модел/марка да подсказва:)
1. Ще искам да е със странично отваряне, незнам дали е удобно, но ми казаха че се свиква.
2. Да е водозащитена
3.Да побира:
2 тела 5д и 7д
70-200
50ка
18-200
светка 580

Задължително отделение за лаптоп 15.6'', по възможност да е добре защитено.

Ще се радвам на всякакви съвети, че то сумати раници на пазара.
Най-важното не повече от 300-350лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Раница
Автор: tzl   
Дата:   06-01-13 20:06

Минимумът ти е нещо от този калибър (Lowepro Fastpack 200):
http://products.lowepro.com/product/Fastpack-200,2085,14.htm


Аз лично съм виждал събрани _точно_ 2 тела от висок клас, 70-200 и 2 обектива с големината на 24-70 в този fastpack. Това се побираше в долното отделение, което е и със странично отваряне (както се вижда по картинките). Очевидно в горното можеш да сложиш светкавицата.

Виж и ThinkTank моделите, които са Airport Carry-on, демек достатъчно големи, за да побират много техника, но и достатъчно компактни, за да се носят като ръчен багаж по самолетите.

Ако ще купуваш от България, си набележи няколко модела, виж ги на картинки, вземи си техниката и отиди директно в магазина и пробвай на място.



Публикацията е редактирана (06-01-13 20:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Раница
Автор: compur   
Дата:   06-01-13 20:21

Виж Lowepro Vertex 200 AW.

http://products.lowepro.com//CatalogImages/18-2073-IMG2_LRG.jpeg



Може да се намери за около 320 лв.


Отговори на това съобщение
 Re: Раница
Автор: angin   
Дата:   06-01-13 20:38

Погледни и тази http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=23&product=7373&show=additional#


Отговори на това съобщение
 Re: Раница
Автор: tuizzl   
Дата:   06-01-13 20:51

Case Logic са най-добрите в бранша.
ето тук една

Отговори на това съобщение
 Re: Раница
Автор: Danhill   
Дата:   06-01-13 21:23

ей таква си взех и съм много доволен

Отговори на това съобщение
 Re: Раница
Автор: 8art   
Дата:   06-01-13 21:52

Огледай моделите на Lowepro. От доста години са номер едно в световен мащаб в производството на раници, чанти, калъфи и други подобни продукти. Има спортни, ежеднвени, класически и т.н. модели ...

Ето ТУК са раниците

Отговори на това съобщение
 Re: Раница
Автор: BirdOfPray   
Дата:   06-01-13 22:43

КОЙТО И модел на Lowepro да вземеш - като го напълниш с тези неща и след година-две главния и цип е сдаде багажа - много са скапани циповете на Lowepro. Аз имам няколко раници дето се скапаха така! Отделно ремъците започват да се късат от това натоварване... уж раницата побира тези неща - а реално не ги издържа :(

МОЯ СЪВЕТ е ако ти трябва раница от този клас и размер - за толкова много оборудване - не вземай Lowepro. Тамрак са по-скъпи, но циповете и ремъците са по-издръжливи!

Отговори на това съобщение
 Re: Раница
Автор: bigBlondeWolf   
Дата:   06-01-13 23:53

Здрасти

Продавам раница, може да ти хареса:

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=2701

Ако си в София можеш да я видиш

Отговори на това съобщение
 Re: Раница
Автор: nsirakov   
Дата:   06-01-13 23:59

аз съм страшно доволен от тамрак...

Отговори на това съобщение
 Re: Раница
Автор: OMI   
Дата:   07-01-13 00:15

Провери и КАТА. Нямам никакви забележки.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Раница
Автор: nickname   
Дата:   07-01-13 11:28

@OMI - [smilie24]
Определено КАТА - моделите които събират доста неща могат и да ги носят[smile] Много здрави и удобни раници.
Ако не можеш да си намериш КАТА - аз бих посъветвал - Тамрак, но не и Лоупро или Кейслоджик.



Публикацията е редактирана (07-01-13 11:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Раница
Автор: kvakioh   
Дата:   07-01-13 11:46

Kata, Tamrac, Lowepro, Caselogic.
Така ги подреждам аз. Имам Ката, само трябва внимателно при пране и да не се суши. Отлична е, има добри варианти. Имам 2 чанти, само имам забележка основно за покривалата, лесно се изтърква логото (не е толкова важно, но все пак да кажа).
Тамрак има един приятел, Expedition 7, доста добра, кара му 4 години вече. Интересни има, но повечето нямат допълнителни покривала (element cover). Tрябва да се купува отделно.
Lowepro, само тази Dryzone e истински водоустойчива. Пробвана е в ледена вода с късове лед и после на морето- държи достатъчно дълго. Все пак, дори и за нея бих си взел покривало.
За Caselogic не мога да кажа нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Раница
Автор: autosvet   
Дата:   07-01-13 14:57

Лоупро са номер едно и като гаранционно отношение - на мен са ми сменяли доста скъпа чанта заради проблем с ремъка.
Не бих казал, че са им слаби раниците и циповете имам Копютрекер и Фастпак 250. Само в отделението за фототехника на Фастпака редовно събирам Д200 с грип, 18-70, 11-16/2,8, 70-200/2,8, 50/1,8, 35/1,8 и СБ800. Компютрекера ми е на 5 години вече, а Фастпака на повече от 3.
Друг е въпроса, че толкова много техника си тежи и колкото и да си здрав по някое време ти откача рамената.

Отговори на това съобщение
 Re: Раница
Автор: shubo.   
Дата:   07-01-13 20:22

Dakine.
Dakine Sequence Pack.
Брутална.

Отговори на това съобщение
 Re: Раница
Автор: chukov   
Дата:   07-01-13 21:14

И аз съм с Тамрак Expedition 8x много жилава и здрава раница. Много експлоатация - много нещо здрава е
Но 8х е голяма за това, което искаш

7 или 6х

Страничното отваряне е адски неудобно нещо
Найдобре е и най-бързо просто да я проснеш на земята, отваряш капака и всичката техника е пред очите ти

Страничното отваряне рискуваш да се изсипе техниката отстрани
Не е удобна за честа употреба и бърза реакция

Отговори на това съобщение
 Re: Раница
Автор: autosvet   
Дата:   08-01-13 11:32

Не мога да се съглася че страничното отваряне е неудобно. Ако мога да ги подредя по удобство относно бързата реакция реда ще е чанта с отваряне напред, чанта със стандартно отваряне, раница със страничен достъп (разните слинг модели, фастпака) и чак накрая стандартната раница с цяло отваряне на предния капак. Имам от всички видове и до този извод съм стигнал.

Отговори на това съобщение
 Re: Раница
Автор: chukov   
Дата:   08-01-13 11:49

[smile]
След десетки сватби и голямо ходене по баирите, мога да ти кажа, че моето не е просто мнение, а изстрадан опит

Отговори на това съобщение
 Re: Раница
Автор: Тед   
Дата:   08-01-13 11:57

Автор: Photom нелоша техника ще носиш, а и в този диапазон 300-350 лв. има много варианти на различни производители. Качеството им е много добро.

Най-важният момент, който се пропуска, е какви са твоите размери - височина, телосложение. Защо, защото може да не ти пасне модела и да ти е неудобна, макар да е топ модел.

Затова си набележи няколко модела и отиди на място да я видиш, прецениш и сложиш на рамената и захванеш около кръста. Гледай отваряне, удобства ...иначе за екстри - пълно е с глезотии и джобчета.Огледай и колеги какви имат -ще чуеш и тяхно мнение.
Иначе можеш да заприличаш и на джуджето Хаязко, ако си нисък и с някое бомбе отзад[smile]

Пропускаш обаче статива. Не всички имат удобна закопчалка за статив - особено, ако носиш нещо по-тежко и масивно. Не виждам някой да носи раница и да не е взел статив със себе си.

И като сравнявате качества на раници, не сравнявайте неща, които носите по Балкана и само сваляте от рамената. Има дъжд, прах, пясък,сол, слънце, търкаляне по автобуси и т.н. Това, че я носиш в багажника и вадиш от нея техниката...не амортизира раницата.

Една раница си има травел хистори и премеждия [smile]



Публикацията е редактирана (08-01-13 12:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Раница
Автор: tziko   
Дата:   08-01-13 12:04

Тед[smilie24] като се има предвид написаното, препоръчвам DAKINE sequence, аз съм с такава много е удобна, няма страничен отвор за бърз достъп, но пък се отваря от към гърба и пак е доста бързо като свикнеш. Само последния модел от серията е предвиден за лаптоп, но събирам 15.6" и в по-стария.

Отговори на това съобщение
 Re: Раница
Автор: autosvet   
Дата:   08-01-13 13:41

Чуков е то и аз го казвам от опит. По балкана с фотографска раница ходих веднъж или дваж няма да повторя тази глупост, освен ако не се изръся за специализирана с рамка, като тази , но те не събират достатъчно друга екипировка. За балкана си имам туристически в които слагам фото-чантата при нужда. За сватби предпочитам голямата чанта, защото с нея съм по-бърз.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »