Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля аз помощ: ACR 7.2 и Photoshop разлика в цветовете
Автор: wizart_m   
Дата:   06-01-13 18:26

Уважаеми колеги моля помогнете за следния проблем.
Преглеждам снимките си със Fast Stone Image Viewer 4.6, заснети са в Raw и Jpeg. И в двата случая на Preview изглеждат еднакво топли, но:
Ако вкарам Jpeg-a във Photoshop-a > запазва топлите тонове.
Ако вкарам Raw-a в ACR-a >виждам пак топли цветовете (като от Jpeg-a) и след като го пратя във Photoshop-a става драма - пълно несъответствие - всички става студено и леко синкаво.
Малко предварителна информация: Калибрирах си монитора със Spyder4Pro - показва ми, че до сега съм работил със леко синеещ монитор, затова снимките на Tungsten светлина изглеждщи леко топли на монитора, след печат излизаха още по-топли чак оранжеви.
Помогнете ми, че трябва да споделя снимки с колегите скоро, а нямам идея какво ще стане когато им ги покажа, синкави ли ще са, топли ли ще са, да не изглеждат като вампири.
Мисля, че нещо се преплита след калибрирането на монитора.
Мерси предварително!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля аз помощ: ACR 7.2 и Photoshop разлика в цветовете
Автор: imitev   
Дата:   06-01-13 18:35


Оправи си профилите в ацр - sRGB, Adobe RGB

Отговори на това съобщение
 Re: Моля аз помощ: ACR 7.2 и Photoshop разлика в цветовете
Автор: imitev   
Дата:   06-01-13 18:36


Този 7.2 да не е RC?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля аз помощ: ACR 7.2 и Photoshop разлика в цветовете
Автор: iasen2   
Дата:   06-01-13 19:32

Провери си профила на монотора - дали е профила създаден от Сапидъра . Възможно е профила да не е правилно направен . Виж си и настройките в менюто на монитора дали са по дефолт , цветната температура дали е на 6500келвина . Кажи какво е станали после :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля аз помощ: ACR 7.2 и Photoshop разлика в цветовете
Автор: atin   
Дата:   06-01-13 20:15

Виж си цветният профил:
Edit > Assign profile > sRGB (Adobe RGB)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля аз помощ: ACR 7.2 и Photoshop разлика в цветовете
Автор: wizart_m   
Дата:   06-01-13 22:18

Да само Camera Raw 7.2 е написано - мислех че Adobe e икономисано, но май има някакво значение.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля аз помощ: ACR 7.2 и Photoshop разлика в цветовете
Автор: wizart_m   
Дата:   06-01-13 22:47

до iasen2:

За профила на монитора съм сигурен, че е той знам как да си го активирам и деактивирам.
Новия профил по моя преценка е поне на 90% точен - има отклонения в яркостта (по-големи) и много малко в цвета (вярвай ми разликата е огромна - гледам разпечатани снимки до екрана като твърдя това - включвам и изключвам профила и виждам разликата в положителна посока). Лошото е, че съм с лаптоп т.е. намам опция за настройки по дефолт, няма настройка на цветната температура.
Смених си цветното пространство във PhotoShop както ме посъветства atin и сега във Шопа няма проблеми.Обаче ги записвам "хубави" и ги гледам с Fast Stone Image Viewer и пак хората са зомбита.
В Camera Raw чоплих до последно и не намирам настройка на цветните профили а няма и нужда. Не знам как точно взаимодействат PhotoShop и Camera Raw, но вече и в Camera Raw няма проблеми.
Нещата преди да влязат в Camera Raw и след като излязат от PhotoShop не са добре, това ме навежда на мисълта, че нещо не съм се справил с калибрацията на монитора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля аз помощ: ACR 7.2 и Photoshop разлика в цветовете
Автор: vuvi   
Дата:   06-01-13 23:01

В camera RAW избираш да ги прави в sRGB и заспива :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля аз помощ: ACR 7.2 и Photoshop разлика в цветовете
Автор: compur   
Дата:   06-01-13 23:19

настройките за CameraRAW може да стартираш от Bridge

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »