Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Форматиране
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   05-01-13 22:55

Случайно попаднах на тази тема https://www.sdcard.org/downloads/formatter_3/
и се запитах защо за новите карти се налага това форматиране, което препоръчително . Някой знае ли отговора ?


Отговори на това съобщение
 Re: Форматиране
Автор: ramdar   
Дата:   05-01-13 23:11

Никога не форматирам карта, не съм имал проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Форматиране
Автор: mihajlov2   
Дата:   05-01-13 23:20

За форматиране - от време на време форматирай картата в камерата. Друго не ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Форматиране
Автор: biso   
Дата:   05-01-13 23:21

един от проблемите на нас българите е, че не вярваме ... винаги си задаваме въпроса "защо"

а германеца не го прави .... а ние искаме да сме като него



Публикацията е редактирана (05-01-13 23:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Форматиране
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   05-01-13 23:34

biso и германеца има поне три отговора - на пс-то с негова програма, с тази програма и софта на фотоапарата ? На което ще се спре германеца и майка му :)


Отговори на това съобщение
 Re: Форматиране
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   05-01-13 23:46

Аз често използвам картите 16 -32 гига да си ги форматирам с NTFS и да си кача ,някой голям филм 6 - 20 гига да го гледам на Самсунга и след това да си я форматирам. Тогава виждам смисъл от тази програма , но защо е силно препоръчвана ? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Форматиране
Автор: TheBossBG   
Дата:   06-01-13 11:25

Формат на картата в апарата непосредствено след купуването. И евентуално при ползване на друг апарат. Защото така си преместих карта от Д40 на Д3000, всичко си беше ок, снима си, качава си по директории. Докато не се загледах в подробностите: 4К кадъра в едната, 250 в другата и т.н. Преместих ги на ръка по хиляда, форматнах картата и се оправи всичко. Така че, ако ще ползваш картата и за снимане и за други работи(гледане на филми), винаги след филма - форматирай, за да ти е мирна главата.

Отговори на това съобщение
 Re: Форматиране
Автор: Alex-dan   
Дата:   06-01-13 11:32

Абе аз пък съм с CF и напук на всички писания, ползвам един стар съвет, на Том Хогън беше май - като имам повече от 3-4 кадъра и излизам на снимане, форматирам я с бързите бутони и така винаги излизам с чиста карта и после като се прибера копвам разбира се всичко. Така няма опасност да забравиш при омешване на снимките кое е копирано и кое не. Знам, че никой не препоръчва форматиране на картата често, но аз съм с една съвсем проста А-дата 4ГБ и вече 4г форматирам без да се замислям и няма грам проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Форматиране
Автор: asahi   
Дата:   06-01-13 11:44

И аз така.

Отговори на това съобщение
 Re: Форматиране
Автор: didesignbg   
Дата:   06-01-13 12:05

Не съм чул някой да не препоръчва форматиране. Бързото форматиране се прави всеки път след като си свалял снимки. Вадиш картата от четеца, слагаш в апарата и правиш бърз формат. Така или иначе бързото форматиране просто казва че фат таблицата е чиста за писане, то не заличава информацията от картата.

Отговори на това съобщение
 Re: Форматиране
Автор: stoikovv666   
Дата:   06-01-13 12:14

Винаги форматирам в апарата, след като прехвърля снимките на ПС-то.

За 10 месеца съм врътнал около 40-50 формата най малко по груби сметки на 7к. кадъра. И проблеми никакви до сега. [beer]

картата е Memory Stick PRO-HG Duo HX 8GB 50MB/s

Отговори на това съобщение
 Re: Форматиране
Автор: Canon   
Дата:   06-01-13 13:03

Аз изглежда не съм в час. Имам CF, която ми е от 2006 и никога не съм я форматирал, както си дойде.
Само на една 32 ГБ съм и правил формат миналата година.
Предишен формат на някоя от всичките карти ще да е било преди 3 или 4 години, нямам спомен.

Напълно безмислена операция



Публикацията е редактирана (06-01-13 13:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Форматиране
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   06-01-13 16:10

SD Formatter 3.1 for SD/SDHC/SDXC - Доколкото разбрах от една друга статия технологията на тези карти е близка до тази на SSD дисковете и за да се износват равномерно всички "клетки" се препоръчва този начин на форматиране и триене. Не се отнася за CF карти .

Отговори на това съобщение
 Re: Форматиране
Автор: idivanov   
Дата:   06-01-13 19:15

Аз винаги форматирам във фотоапарата, с който снимам. До сега не съм имал проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Форматиране
Автор: cameraman   
Дата:   06-01-13 19:25

Кой беше казал, че да не си форматираш картата, като я сложиш в апарата, е като да не си измиеш ръцете преди.....[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Форматиране
Автор: aldygreen   
Дата:   06-01-13 20:00

cameraman написа:

> е като да не си измиеш
> ръцете преди.....[smilie23]

да влезеш в клозета... [smilie18]

Една карта, ако се "оправя" след форматиране, тя определено е пътник - работи нестабилно. Организацията на записа на картите е такава, че искаш-не искаш, контролерчето й осигурява последователното използване на всички клетки на паметта и автоматично изключва дефектните. Това се прави с цел удължаване на живота на картата, защото една клетка издържа около 10 000 пъти запис. Добрата карта съхранява данните над 10 години.

Форматирам само когато е необходимо:
- първоначално, със съответния апарат,
- много рядко при нужда от бързо изтриване на цялата информация.
[shtrak]



Публикацията е редактирана (06-01-13 21:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Форматиране
Автор: baraba   
Дата:   07-01-13 05:46

защото една клетка издържа около 10 000 пъти запис.

аз докато я форматирам толкова пъти тя ще е толкова стара таз карта че ще ми се смеят че съм със музеен експонат[smilie18]
една гона има 365 ден.. ако всеки ден поне веднъж я форматирам .. сметнете колко години са това...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Форматиране
Автор: aldygreen   
Дата:   07-01-13 12:13

baraba написа:

> една гона има 365 ден.. ако всеки ден
> поне веднъж я форматирам ..
> сметнете колко години са
> това...

Ако картата ти е качествена, това е безсмислено занимание. Ама лошо няма...
Съвсем друго е, ако сменяш камерата - там често различните камери може да имат различна организация на данните върху картата.
[shtrak]



Публикацията е редактирана (07-01-13 12:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Форматиране
Автор: aldygreen   
Дата:   11-01-13 00:59

Карта Apacer 2GB 150Х след 6 годишно ползване отказа да се разпознава и в апарата и в карточетеца. След форматиране в апарата на "ниско ниво" картата проработи. Ама като прочетох съвета на aldygreen във форума, картата отлетя скоропостижно в коша... [smilie18]

P.S. И правилно, защото картата работеше в камерата, но се четеше в карточетеца когато си иска.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Форматиране
Автор: ludiakolio   
Дата:   11-01-13 15:10

Между бързото форматиране и триенето няма разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Форматиране
Автор: iasen2   
Дата:   11-01-13 15:19

ползата от форматирането е ,че се заличава ненужната информация от изтритите файлове . Така по лесно може да се възстанови случайно изтрит файл . Ако сте ползвали програма за възстановяване на изтрити кайлове - като Рекува или нещо подобно ще видите как е организиран файловия достъп . По принцип при триене се заличава само указателя към файла , но не и данните . ако нещо се прецака във файловите указатели (ФАТ,ФАТ32, NTFS) и ако картата ти е бъкана с данни няма да може да си възстановиш файла .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »