Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотолов на птици -чалъми и още нещо.
Автор: aivan_pm   
Дата:   05-01-13 18:19

Здравейте от скоро се опитвам да снимам птици. Тъй като не намерих друга такава тема реших да я повдигна .
Предлагам тук да се разискват не само чисто фотографски техники при снимането на птиците , а и да споделяме опита си от самото "ловуване" , примамване , дебнене за определен вид птица или като цяло и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Лов на птици -чалъми и още нещо.
Автор: Alex-dan   
Дата:   05-01-13 18:21

Малее..... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Лов на птици -чалъми и още нещо.
Автор: Siluet23   
Дата:   05-01-13 18:27

Предлагам да смениш заглавието от "Лов" на "Фотолов" че на тая тема пилчарите са чувствителни

но така или иначе такива тема се превръщат в абсолютни циркове ...

ако имаш питане за някой определен вид ще ти дам цялата информация и знания които имам на лични [beer]

ако питаш като цяло трябват ти две неща ..едното си го купуваш а другото трябва да го придобиеш някак :)

Бинокъл и уважение към птиците[beer]



Публикацията е редактирана (05-01-13 18:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Лов на птици -чалъми и още нещо.
Автор: mun4o   
Дата:   06-01-13 11:55

Хм, ти едно заглавие не искаш да смениш, а очакваш ноу-хау за много пари. Тук с предимство се обсъждат морално-етични стандарти или пък се провеждат турнири по мятане на домати или кал. [smilie8]
Птичарското ноу-хау е свещено и не всеки е съгласен да го сподели ей-така. Аз лично започнах с една добра книга на "Нешънъл Джиографик" - от поредицата им "Тайните на фотографията" - "Птиците". Струва 12-13 лева и ти я препоръчвам за начало. След това имах удоволствието да попадна на един фантастично изобретателен руски фотограф, можеш да го намериш в нета - Валерий Мосейкин, който на драго сърце споделя тайните си с аудиторията, макар и на руски език. С практиката сам ще научиш доста чалъми и трикове. Аз лично не крия опита си и познанията си, колкото и да са скромни, и също така съм радостен да получавам такива от колеги и приятели. Слава Богу, имам такива.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотолов на птици -чалъми и още нещо.
Автор: aivan_pm   
Дата:   06-01-13 12:56

mun4o пределно ми е ясно , че не всеки би си издал способите , не карам никой на сила .
Благодаря ти за съвета относно руснака , че и руския ми е по достъпен в сравнение с английският.
Смених името на темата , но се получи както си и мислех , много приказки , но не и по темата .
Благодаря все пак за отделеното внимание .

Закривам темата.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотолов на птици -чалъми и още нещо.
Автор: Доби   
Дата:   06-01-13 16:39

http://wildlifephotos-bg.com/pages.php?l=bg&id=2

Почни от там и послушай мунчо и силуета!
Първо ти трябва много четене и разучаване на определители за птици.
Бинокъл /сравнително читав/ за да ги наблюдаваш и да научиш поведенческия характер на определения вид и да си изградиш своя концепция как да се приближиш и евентуално да се опиташ да направиш кадър.
Пример ти давам - миналото лято прекарах почти три месеца /от сутрин до вечер/ на един плаж на морето в наблюдаване и разучаване на поведението на рибарките, докато разбера как да се приближа до тях. Накрая ме пускаха на 5-6 метра.
Това ми струваше разправия с два кърлежа, безброй ухапвания на щипалки, доста болежки от слънчево изгаряне, осем килограма спад на теглото, много разправии с жената и не съм сигурен, че успях да направя достатъчно хубави кадри!

Но според мен си струваше!!!

Не закривай темата все още, той админа ще го направи :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Фотолов на птици -чалъми и още нещо.
Автор: stoikovv666   
Дата:   10-01-13 23:06

Ако не можеш да се справиш с хапарата, хвани пушката [smilie5]


https://photo-forum.net/static/site_pics/161/1357848648_rip.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Фотолов на птици -чалъми и още нещо.
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-01-13 23:52

Какво точно те интересува авторе.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотолов на птици -чалъми и още нещо.
Автор: Tantris   
Дата:   11-01-13 01:56

Доби, шапка свалям![smilie24] Страшни снимки имаш[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »